reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój psycho-fizyczny naszych pociech

reklama
u mnie tez byl taki problem mala ssala kciuk jak zasypiala i wpadlam na pomysl zeby jej zawiazac rekaw na supelek ryczala jak glupia i 3 tygodnie spala z zawiaznym rekawie i juz o paluchu nie pamieta od 7 miesiecy i mam spokoj bo smoka tez nie ma :-):-)


wow ... ja nie moglabym mu tego zrobic. Chyba. Nie wiem. Moze sprobuje.
Nie mam innego pomyslu.
Moze mu czyms posmaruje gorzkim, ale czym? Co mogloby byc niesmaczne i bezpieczne?
 
Ipanema - słyszałam własnie o metodzie z zaszywaniem rekawow w spizamach, zeby dzieci nie ssaly kciuków;-)

A dzis Pszczola mnie kompletnie rozwalila:cool2: Robilam pranie reczne, a ona w pokoju sie bawila przy wlaczonej muzyczce. I w pewnym momencie slysze, ze spiewa (od jakiegos czasu wokalnie sie produkuje, glownie Pszczolke Maje ("Maju, Maju, nia, nia, dziiiiiiiić!") i Misia Uszatka ("Bo uło mam. Miś, miś...")). Zaczęłam sie przysłuchiwać, a tu jak byk "Łiii łiii łiii łiii jaju!" i tak w kólko. Myślę, co za cholera? Znowu chce jajca jesc? (Ostatnio jajka wróciły do łask, w kazdej postaci:tak:). Wchodzę do pokoju, a tam Pszczoła przed lustrem:-D wywija, macha głową, podskakuje i spiewa na cały głos, a z głośników leci "we will rock you" queen w wersji dzieciecej (waterboy):szok::szok::szok::-D:-D:-D:-D - btw - wstawie te plytke na chomika, do sciagniecia:tak:
:-):-):-):-):-)
 
wow ... ja nie moglabym mu tego zrobic. Chyba. Nie wiem. Moze sprobuje.
Nie mam innego pomyslu.
Moze mu czyms posmaruje gorzkim, ale czym? Co mogloby byc niesmaczne i bezpieczne?
smarowalam i nie dalo skutku na chwile pomoglo ale i tak jak Julka spala to odruchowo ssala kciuk i zjadala plyn poza tym byl on wszedzie potem mimo ze palca tylko smarowala na ubraniu i w buzi miala nie smak jakis metoda z rekawem jest moze i drastyczna ale moja ryczala jakies 3 dni i potem byl spokoj i pomoglo w 100% :-)
 
no u nas dzis pierwszy dzień bez smoka... narazie sie o niego nie upomina...ale tez jest dopiero 10...ciekawe jak sobie poradzimy z popołudniową drzemką...
 
no i pierwsza drzemka bez smoka za nami... obyło się bez awantury (co bardzo mnie zdziwiło, bo generalnie uważałam,że moje dziecko bez smoka żyć nie może...) oby tak dalej:tak::tak::tak:
 
Oprócz zawiązywania rękawa słyszałam o tym że niektórzy na noc dziecku zakładają bandaż na ten ukochany paluszek i że tez skutkuje.
 
Co do bandaza, to bablym sie, ze maly go zdejmie zebami i sie udusi!

My jakis czas temu zaczelismy Piotrusiowi chowac smoczki w ciagu dnia. Teraz smoczek jest tylko do zasypiania. Rano Piotrus mowi, ze jest "dzin" i oddaje mi go, a wieczorem mowi, ze jest "nonc" i juz sie cieszy, ze zaraz go dostanie, bo uwielbia. Boje sie, ze jak urodzi sie Malenstwo, to Piotrus bedzie mu podkradal smoczki. :-D

A z nocnikiem tez czekamy do lata... :-p
 
no i pierwsza drzemka bez smoka za nami... obyło się bez awantury
Super Ewus! Oby tak dalej, a minie miesiac i julcia nie bedzie wiedziec co to jest smok :tak::-)

Dominique, bosko musiala Pszczola wygladac tanczac i spiewajac przed lustrem :-D
Sara tez tak robi, ale nie do lustra, bo nie mam w pokoju takiego duzego, w kotrym by siebie widziala.
A wstawilas moze na "chomika" ten Queen dzieciecy? Bo bym chetnie sobie sciagnela dla Sary.

A Sara najukochansza jest ostatnio wieczorem jak pozwalam jej przed kapiela pobiegac na golaska :-D Wyglada wtedy jak taki maly zboczek wyskakujacy zza krzaczkow albo pamietacie to tanczace dziecko z Ally McBeal? No to wlasnie tak wyglada moje dziecie, ktore zaczyna tanczyc w pelnej krasie :-D klepiac sie po brzuchu i posladkach :-D
 
reklama
Moje Oliwka ostatnio ubzdurała sobie chodzenie w czapce. Zakłada czapkę na głowę bierze na ramię torebkę w drugą rękę komórkę i chodzi tak po domu i rozmawia przez komórkę. Jak dziś rano wychodziłam do pracy i spytałam czy da mi buziaka bo mama idzie to odsunęła na chwilkę komórkę od ucha i powiedziała "pa" i poszła sobie dalej gadać :-D:-D:-D
 
Do góry