reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych pociech - pierwszy zab, pierwszy krok, pierwsze slowo....

reklama
Witam moja Pysia ma prwie 8 miesiecy strasznie rozrbia niechce chodzic na czworaka tylko obojetnie co sie zlpie i wstaje w lozeczku lezec nie chce tylko piszczy. Jak ja odkladam potrfi nagle sie rozplkac. Na rekach jej pasuje i na nogach jak sie ja prowadza.
Czy wasze tez nie lubia lozeczka tak jak moja.

024013950.png


ticker.php
 
moj jeszcze nic z tych rzeczy nie robi. ale urodził się 3 tygodnie po waszych pociechach wiec mam jeszcze czas :)

niby pare tygodni roznicy a jaka przepasc w rozwoju maluchow :p
 
Mój synek też już nie lubi lezeć w łóżeczku tylko chciałby żeby go prowadzać,ale ja go wsadzam w chodzik lub do baseniku z zabawkami i tam lubi być i się bawi a ja mam troche spokoju :),a jak mu się znudzi chodzik lub zabawa zabawkami to wkładam go w wózek i właczam bajki i on se ogląda :)..
 
Czyli jednak moj pociecha nie jest sama w swoich upodobaniach chodzenia zastanawi mnie czy uda nm sie przed 10 miesiacem postwic pierwsze kroki jak myslicie? On jest dosyc zwinna jest duza nosi juz 86 rozmiar ale nie grubasek 9,4 kg chyba po rodzicach nie po dzidkach z jednej strony. A u was jak jest?

024013950.png
 
A ja jestem tego zdania że na wszystko przyjdzie odpowiednia pora :-) sam zacznie raczkować lub chodzić,do niczego nie zmuszam i nie pomagam:no:

Cieszę się to chwilą gdy mogę jeszcze popatrzeć spokojnie na moje grzecznie bawiące się dzieciątko nie biegając za nim :)
 
Gabriela ja też jestem tego samego zdania. Mój kuzyn zaczął chodzić jak miał 9 miesiecy i później miał nogi jak pałąki, bo ciężar ciała opierał się na nóżkach a kości jeszcze nie są mocne w tym wieku.
 
reklama
Dzieci mają czas do nauki samodzielnego chodzenia do 18 miesiąca życia więc jeszcze 10 miesięcy przed nami :)
Z tym wszystkim (siadanie ,raczkowanie,chodzenie)to jak z ząbkami u każdego inaczej.Mój mały ma 6 ząbków i tylko siedzi i to jeszcze sam sie nie podniesie,troszkę zaczyna przemieszczac sie po podlodze,a syn mojej kolezanki jest w tym samym wieku-nie ma zadnego ząbka a już stoi w łózeczku lub przy czymś.
Przyjdzie pora odpowiednia na te nasze maluszki :) jeszcze będziemy chciały żeby leżaly te nasze malenstwa
 
Do góry