reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych pociech - pierwszy zab, pierwszy krok, pierwsze slowo....

Witam,
Moja mała to nawet pół słoiczka nie wciągnie, no chyba, że ją przetrzymam trochę dłużej z jedzeniem to wtedy ewentualnie coś zmemła.
Przestała jeść mi obiadki odkąd mieszam jej jabłko z bananem (tą mieszankę wcina aż jej się uszy trzęsą).
Mam pytanie czy podajecie dzieciaczkom jogurciki? Ostatnio widziałam w sklepie nestle miś jogurciki o różnych smakach od 6 m-ca i tak się zastanawiam czy jej dać...
A i co za lizaczki podajecie? (pewnie głupie pytanie, ale niech tam...)


Gabi je tez tylko deserki a obiadek to jej z kaszka musze wymieszac to wtedy pare lyzeczek zje...tak sie ostatnio zastanowialam nad tymi serkami,bo niepamietam juz kiedy Viktori zaczelam je dawac,,,ale u nas sa chyba dopiero od roku:happy2: Lizaczka Gabi jak zobaczy to az sie trzesie....ale to za sprawka starszej siostry ktora daje jej polizac czasami no i sa tego skutki:-D:-D:-D:-D
 
reklama
Mój Piotruś je na sniadanko (9.00-10.00) kaszkę a na obiadek (13.00) duzy sloiczek zupki. Koło 16 pije sobie cycusia i tak o 17 daje mu deserek (zjada pół słoiczka, albo całe starte jabłko) i dopiero na wieczor ok. 19.30 je znowu cycusie. Przed moim wyjsciem do pracy (6-6.30) je cycusie i tak w kółko. W międzyczasie dostaje kawałek skórki od chleba, biszkopta.
 
Zielona i nie dajesz małemu więcej mleka?
Mój je głównie mleko z kaszą oprócz tego dostaje obiadek i owocka ze słoiczka. Ale u nas mleko to podstawa.
 
witajcie
u mnie wyglada to tak:
okolo 6.oo mleczko
okolo 10.00 deserek
okolo 12.oo kaszka
okolo 14-15 zupka
okolo 18 mleko, w miedzyczasie biszkopcik, palka kukurydziana.
Ale jak widac przewaga mleka....
i na dobranoc mleko
 
U nas z jedzonkiem to wyglada tak:
6.00 cycuś
9.00 kaszka
12.30 zupka
15.30 cycuś
17.00 deserek
19.30 cycuś
Czasem mam wrażenie, że za mało mleczka pije, ale widocznie mu starcza bo nie marudzi (pije z cycusia ok. 5 min moze krócej). Jak chce go dostawiać częściej to nie chce pić cycusia, a ja czasem mam już guzy z mleka i wolalabym, żeby ściągał mi całe mleczko.
 
u nas jest tak:
8.00-9.00 kaszka- z 250ml wody
12.00 zupka mojej roboty- okolo 200ml ale nie zawsze zjada całość
15.00 obidek 2ga porcja
17.00 deserek i ciacho lub chrupki
20.00 mleczko 240ml
04.00 mleczko 240ml
No i uczymy sie ostatnio pić herbatkę i powoli młodzieniec przekonuje sie do niej, nie zawsze ale czasami udaje mu sie wypić 125ml przez cały dzień:tak:
 
kamireszel:
to wcześnie rano twoja pociecha je :)
u mnie mały je ok 8 rano 210ml mleka
ok 11 kaszka z 180 ml wody
14 obiadek lub zupka
17 podwieczorek kubek 250-300ml owocow startych
a po kąpieli ok 20.30 180mml mleczka je i wstaje na nastepne karmienie znowu o 8 rano :)
 
reklama
U nas
8.00 - 210 ml mleka z kaszą (tzn 210 ml wody+7 miarek mleka +3 miarki kaszy)
11.30 - to samo
14-15 - obiadek około 190 g
około 16 - deserek
18.00 mleczko jw
około 21.30 mleczko.
W między czasie mały pije soczki.
 
Do góry