reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój naszych dzieci

reklama
Luandzia jeżeli mała chodzi w paputkach to zdejmi jej je i niech nauczy się trzymać równowage na bosaka. Kuba jak zaczoł chodzić zakazałam małemu zakładać butów i dobrze na tym wyszłam i Kubuś pomimo skarg teściowej. Kuba też miał problemy z równowaga, ale szybko naumiał się ją utrzymywać. Teraz dopiero zakupiłam paputki po domu i lata w papuciach.
 
aDAŚ ZA TO TERAZ JAK JEST JUŻ ZMĘCZONY TO CHODZI JAK PIJANY I SIE PRZEWRACA

u nas tak samo
nie trafia w drzwi, o byle co sie zawdadza..:-D

luandzia, wydaje mi sie, ze zuzia ma jescze nieskoordynowane ruchy. z kazdym dniem treningu bedzie lepiej. zatrwazajace sa te upadki na plecki, bo szkoda obijac tak.glowke. to zalezy juz chyba indywidualnie od tego, jak dziecko sie zachowuje podczas upadku. julitka zawsze starala sie najpierw zlapac rownowage, a jak nie wyszlo, to asekurowala sie raczkami, czy pupa. natomiast moj bratanek zawsze lecial jak kloda. to zalezy od zwinnosci dziecka
 
Tymek niestety nie jest taki szybki w nauce jak był Kuba, który mając roczek też już potrafił dużo słówek, odgłosów zwierząt itp. Ale Kuba miał super nianię, która uczyła go od początku bardzo wielu rzeczy.
Na razie Tymek mówi "mama", "tata", "baba", "dziadzi", "am" (jedzenie), "da-da" (jak chce, żeby coś mu dać), wie, że piesek robi "hau-hau" a owieczka "beee".
Więcej słówek na razie nie zaobserwowałam. Mam nadzieję, że jak będzie "na służbie" u babci to przyswoi sobie więcej umiejętności, bo w domu - przyznam się - nie zawsze mam czas dłużej z nim "popracować". Przy Kubie to nie robota, bo przeszkadza i odwraca uwagę małego.
 
Luandzia - Stas sie tak uczyl, po jakims tygodniu juz potrafil upadac na pupe, trzeba pilnowac, oj trzeba. Moze w zwolnionym tempie pokazuj jej takie upadki, jak ma sie asekurowac?

Atru - Tymo i tak ładnie mówi moim zdaniem.
 
Atru - Tymo i tak ładnie mówi moim zdaniem.

:tak::tak::tak:

LUANDZIA JAK MAŁA BĘDZIE CHODZIŁA NA BOSO TO SZYBCIEJ NAUCZY SIĘ UTRZYMYWAĆ RÓWNOWAGĘ, ADAŚ TEŻ NA POCZĄTKU TAK SIE PRZEWRACAŁ, JESZCZE TROSZECZKĘ I ZOBACZYSZ, ŻE SIE NAUCZY.
aDAŚ ZA TO TERAZ JAK JEST JUŻ ZMĘCZONY TO CHODZI JAK PIJANY I SIE PRZEWRACA

Dokładnie :tak::tak: a mało tego upada i dalej się podnosi widzę że jest zmęczony i to z tego zmęczenia ale on i tak wstaje i dalej człapie.
 
reklama
ADAŚ ZA TO TERAZ JAK JEST JUŻ ZMĘCZONY TO CHODZI JAK PIJANY I SIE PRZEWRACAU nas to wyglaa podobnie, z tym, ze ciagle na czworaka!!!! Sam sie boi jeszcze przemieszczać- nawet jak za raczkę jest prowadzany to chwila moment i na kolanka:((
 
Do góry