reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój naszych dzieci

Dziewczyny miałyście racje Zuzka coraz mniej się przewraca a jeżeli już to na pupę więc już jestem trochę spokojniejsza

Co do mowy to bardzo chce powtarzać każde słowo które usłyszy patrzy skupiona na moje usta jakby chciała zapamiętać jak nimi poruszać bardzo śmiesznie to wygląda
właściwie potrafi powtórzyć każde proste słowo oczywiście jeżeli nie zawiera jakiś trudnych do wypowiedzenia głosek
ostatnio poznane nowe słowa to Kaja (jej koleżanka) Kasia (ciocia) ryba (r to coś pomiędzy r a b ;-)) dzban , kwiaty , nie ma , a wczoraj powiedziała mama ma cycy;-) naśladuje wszystkie znane mi zwierzęta ( łącznie z sową:-D)
co do innych umiejętności to próbuje założyć sobie buta i jeść łyżeczką (na razie bez większych sukcesów)
 
Ostatnia edycja:
reklama
niekiedy się przewróci ale na szczęście leci na dupke i nic go to nie boli bo nie placze tylko wstaje i kręci się dalej:tak:
 
Dziewczyny miałyście racje Zuzka coraz mniej się przewraca a jeżeli już to na pupę więc już jestem trochę spokojniejsza

Co do mowy to bardzo chce powtarzać każde słowo które usłyszy patrzy skupiona na moje usta jakby chciała zapamiętać jak poruszać ustami bardzo śmiesznie to wygląda
właściwie potrafi powtórzyć każde proste słowo oczywiście jeżeli nie zawiera jakiś trudnych do wypowiedzenia głosek
ostatnio poznane nowe słowa to Kaja (jej koleżanka) Kasia (ciocia) ryba (r to coś pomiędzy r a b ;-)) dzban , kwiaty , nie ma , a wczoraj powiedziała mama ma cycy;-) naśladuje wszystkie znane mi zwierzęta ( łącznie z sową:-D)
co do innych umiejętności to próbuje założyć sobie buta i jeść łyżeczką (na razie bez większych sukcesów)

gratulacje dla Zuzi bo bardzo mądra z niej dziewczynka:tak: Mateuszek niestetty nie bardzo chce mówić w dlaszym ciągu jest tylko Mama,Ola, baba i nic więcej:no::-(
 
a czy wasze dzieciaczki same wstają bo Zuzia jeszcze nie potrafi musi chodź trochę czegoś się przytrzymać i tak właśnie się zastanawiam czy to dobrze że już chodzi a nie potrafi jeszcze sama wstać ???:confused:
 
moja mama chciala przechytryc julitke i zmusic ja do mowienia:-D:-D
jak mala brala babcie za reke, zeby z nia gdzies poszla, to ta mowi: julitko, nie pojde, bo nie wiem co chcesz, powiedz: baba..... jednak po dniu odpuscila, bo niunia jest uparta jak osiolek:tak::sorry2:

lunadzia, takie drugie dziecko chetne do mowienia jak zuzia, to trudno spotkac. szacuneczke dla malej:-D
 
a czy wasze dzieciaczki same wstają bo Zuzia jeszcze nie potrafi musi chodź trochę czegoś się przytrzymać i tak właśnie się zastanawiam czy to dobrze że już chodzi a nie potrafi jeszcze sama wstać ???:confused:

u julitki wszystko bylo po kolei: siedzenie, siadanie, raczkowanie, wstawanie, stanie samodzielne i chodzenie.
wstaje juz dawno bez zadnej pomocy, np jka kuca na nozkach lub z siedzenia.
nie sadze zeby to byl problem u zuzi. moj bratanek tez tak mial. kazde dziecko ma inna zwinnosc. z czasem i ona sie nauczy samodzielnie wstawac, tym bardziej, ze z tego co piszesz nie jest za odwazna:happy2:
 
Mateuszek też jeszcze nie umial chodzic ale wsawal bez podpórki i teściowa zawsze się dziwila że on tak fajnie se radzi i mówila że ma już tyle wnuków ale nie pamięta żeby któreś znich tak ladnie wstawalo więc Luandzia nie masz się czym martwić Zuzia napewno niedlugo sama to opanuje:tak:
 
Stasio najpierw zaczął samodzielnie chodzić, a potem zaczął wstawać bez podpórki. Myślę, że to kwestia indywidualna i bez wiekszego znaczenia.
 
U nas mały usilnie i bez przerwy ćwiczy samodzielne stanie- najpewniej mu wychodzi na łóżku, na twardym ma opory ale próbuje.
 
reklama
a czy wasze dzieciaczki same wstają bo Zuzia jeszcze nie potrafi musi chodź trochę czegoś się przytrzymać i tak właśnie się zastanawiam czy to dobrze że już chodzi a nie potrafi jeszcze sama wstać ???:confused:
Igor umie sam wstawać ale za to nie mówi tylko mama da da, pa pa, baba i to wszystko parę dni temu udało mu się powiedzieć banan ale tylko kilka razy i teraz juz nie chce. ale bardzo dużo rozumie
ooo właśnie przypaliłam makaron:szok:

Luandzia
myślę że to kwestia kilku dni i mała "załapie o co chodzi w tym wstawaniu" i będzie sama wstawać.
 
Do góry