reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

Lenka dziekuje duuzo lepiej buzka juz wyglada ladnie zostaly nam szorstkosci na klanku i obu lokciach smaruje kremem na niepigode hipp i nie wiem czy on pimaga czy minal juz czas...

Musze pedzic bo znow marudxi...
 
reklama
lenka - każdemu lekarzowi mówiłam, że kaszle tylko rano,kaszel suchy i tyle mu było. Od wczoraj ciągle myślę i doszłam do diagnozy, żepo nocy ma ten kaszel, bo śpimy przy otwartym oknie, a temperatura nad ranemspada. Innego wytłumaczenia nie mam. Dobrze, że we wtorek nie wzięłamantybiotyku, chociaż lekarz brał to pod uwagę. wrrr:wściekła/y:
 
pscółka a jak u małego ze śliną ?? czy to nie jest tak, że to po nocy ślina mu tak zalega...??? Olek ma ogólnie problem z tym nadmiarem i jak leży na plecach to często pokasłuje krztusząc się śliną...?? generalnie dziwne, chyba że wszyscy sugerowali się opisem rtg i zapobiegawczo woleli dowalić antybiotyk niż pozwolić na rozwój infekcji, i dziwne bo nas dr straszyła szpitalem w razie zejścia infekcji niżej niż oskrzela...
 
Witam was

Dziewczyny pocenie to jeden z objawów krzywicy anie główny. w sumie nawet bardziej poboczny a nie najważniejszy. :" O krzywicy świadczą także: zahamowanie wzrostu, bardzo wolne zarastanie ciemiączka, powstawanie guzów czołowych, spłaszczenie i rozmiękanie kości potylicznej, bransolety krzywicze na przedramionach i podudziach, w skrajnych wypadkach – garb okolicy lędźwiowej. Ponadto: dzieci chore na krzywicę stają się apatyczne, miewają skłonność do zaparć, cierpią na nadmierną potliwość, mają zmniejszone napięcie mięśniowe (objawem tego jest rozlany brzuszek), później ząbkują."
Nie można diagnozować krzywicy tylko dla tego, że dziecko się poci. Ssanie to wysiłek, w fotelikach dzieci są otulone "czymś" z każdej możliwej strony, zero wentylacji...jak lezy na brzuchu to też się tak poci ?? syn koleżanki do tej pory poci sie jak dziki ( ma 8 lat) on jak pobiega to musi się przebierać bo koszulka jest po prostu mokra. Nasze maluchy nauczyły się ( w sumie ich organizm) termoregulacji pop rzez pot...cały system zaczyna dopiero działać. tak mi się wydaje.
 
Ja czasami zapominam dać Ali Wit D brrr nie wiem czemu dopiero na drugi dzień sobie przypominam, że nie dałam ale wydaje mi się, że wszystko oki z rozwojem... poci się też jak są upały ale to chyba normalne przecież takie małe dziecko reaguję jak dorosły na upały...
 
pscołka to dobrze ze nie dałas tego antybiotyku, u nas jednak ten kaszel się nasilał, no i był podobny do tego co mieli chłopcy

olkowi tez się poci główka , szczególnie jak je albo jak babcia go za długo nosi ( tez tak macie bo jak moja mamam przyjedzie to musze ja upominac zeby dała mu choc chwile zeby polezał sam), przy tomku bardzo sie martwiłam bo on miał az poduszke mokra, ale teraz tez jak pobiega to tez mokry
 
Myślę że to pocenie to normalna sprawa przy takiej temperaturze. Teraz zapowiadają się chyba chłodniejsze dni to powinno sie poprawić. Tym bardziej jeśli dziecko się nosi to wiadomo że swoim ciałem go grzejemy, a i sami się nieraz spocimy ;p
 
Fel - wydaje mi się, że ze śliną to tak średnio u nas, ani za dużo, ani za mało. A ten kaszel przy ślinie to suchy, słychać odkasływanie czegokolwiek? Mój żarłok jak zapuści ssanie, to aż ma rosę na skroniach, je krótko ale ... efektywnie:-D
 
hmm no tak jak ktoś sie krztusi haha trudne pytanie jakoś sie nie wsłuchiwałam aż tak ;-) słychać, że coś przeszkadza i jak odkaszle ( tą co zalega) to spokój.

ja bede eksperymentować z camilia dziś...może młodemu coś w tym calgelu nie odpowiada w składzie...
 
reklama
Fel - mojemu Camilia z pewnością smakuje, ale czy działa to trudno powiedzieć. Kupiłam 3 opakowania i chcę jej dać szansę;-) Wczoraj usnął w 27 minut włącznie z karmieniem, więc chyba nie jest źle.
 
Do góry