reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

Phel - właśnie do niego idę;-)

ps: czy u kogoś była już pielęgniarka (nie położna) środowiskowa. próbowałam znaleźć w necie jaki jest cel tej wizyty, bo gadałyśmy o d***e marynie, nawet dziecka nie chciała widzieć, a Szymek akurat spał.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja wczoraj dzwoniłam do tej poradni rehabilitacyjnej i umówiłam się na za tydzień w środę na wizyte. A jak narazie staram się Mikołaja nakłaniać do patrzenia w druga stronę i nie wiem o co chodzi bo jak go trzymam pionowo i na brzuszku to patrzy w obydwie strony, ale jak go dam do pozycji leżącej to od razu w lewo, a w prawo tak delikatnie i tylko na moment. Natomiast z tą próbą trakcji to jeszcze 3 tygodnie temu wszystko było ok. A teraz jak się go ciągnie za ręce to odpycha się nogami, tyłek do góry i wygina się do tyłu. Tak bardzo bym chciała usłyszeć że Miki jest cwaniaczkiem i leniuszek dlatego tak robi :p Mam nadzieje że już przy najbliższej wizycie lekarz doradzi co robić żeby mu się poprawiało.
 
Pscółka u mnie jej nie było, ale położna jak była na wizycie pierwszej to mówiła, że ta pielęgniarka może przyjść bez zapowiedzi w ciągu 3 miesięcy. Wątpię, żeby się pojawiła.

czekolada mój też tak się odpycha nogami przy tej próbie. Nóżki musisz oprzeć o siebie, ja to robiłam na przewijaku i nóżki miał oparte o mój brzuch, wtedy tą próbę da się zrobić.
Tomek też ma swoją ulubioną stronę, ciągle w prawo. Potrafi w obie strony odwracać główkę w różnych pozycjach, ale w prawą najczęściej. Nie sądzę, żeby trzeba było się tym martwić ;-)
 
Czekolada- trzymam kciuki, żeby wszystko było ok!

Pscółka - u mnie była pielęgniarka po pierwszym szczepieniu, żeby zobaczyć, czy wszystko ok. Przy kolejnym (drugim) mówiła, że też przyjdzie, ale jej nie było do tej pory :) A szczepienie mieliśmy 10 lipca. :)
 
Hej
rehabilitacja była super. Przynajmniej dziś :-) pani rehabilitantka oglądnęła go sobie, zrobiła kilka ćwiczeń, głównie rozluźniających mięśnie. jak miną upały to pani powiedziała, że możemy mu zafundować masaże :-) Na koniec stwierdziła, że nie jest źle, że na brzuszku robi rzeczy które robią dzieci 6 miesięczne...i gdyby nie ta sztywno trzymana głowa to była by rewelacja :-) a tak trzeba go trochę rozluźnić. na początku wizyty ciągnięty za ręce głowę trzymał sztywno jak by ją miał na kołku. po zabawie na macie i piłce było już lepiej. główkę utrzymywał a potem jak należy dociągnął brodę do klatki piersiowej.
 
Hej, widze, ze temat rehabilitacji to powiem tak, my rehabilitujemy Oliwke Vojta i Ndt Bobath. Nie wiem skad pomysl, ze Vojta boli, owszem dziecko placze, ale to dlatwgo,ze wymusza sie pozycje, dziecko twgo nie rozumie i dlatego tak jest. a efekty sa widoczne znacznie szybciej niz po ndt, ale ja stoauje obie metody i sa duze postepy :)
 
reklama
Do góry