reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

Maryńka sprawdź siatki centylkowe - dziecko powinno rozwijać się harmonijnie i iść mniej więcej jedną siatka centylową. Niepokojące są duże wahnięcia na siatce centylowej.
Poza tym jeżeli urodził sie drobniutki, to nie można oczekiwać, że później będzie dużym niemowlakiem.
A jeszcze jacy Wy - rodzice jesteście? Geny mają przecież ogromne znaczenie. Wysocy rodzice to wysokie dziecko, niscy - to niskie dziecko. Przy znacznych różnicach we wzroście rodziców zapewne może być jakiś miks.... tak jest u moich teściów, mają 3 synów i każdy innego wzrostu - niski, średni i wysoki:tak:
 
reklama
Nef nawet na siatce centylowej dla dzieci karmionych piersia, slabo wypada. wszystko sie okaze we wtorek przy mierzeniu i wazeniu. Ja mam 162 cm a maz 178 cm. Ja sie urodzilam ze wzrostem 56 cm i wazylam 4 kg, a maz 51 cm i wazyl 2800 g. Moze to po nim ma :confused:

tu siatka dla chlopcow karmionych piersia, moze ktorejs z Was sie przyda:
http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfa_boys_p_0_6.pdf
dzieki za odzew jestescie wielkie :tak::happy2:
 
no i po wizycie,
mamy skierowanie do neurloga i na rehabilitację. mam zobaczyć gdzie sie krócej czeka. młodego ściąga w lewo a przysięgła bym, ze wcześniej go na prawo ciągnęło
 
maryńka ale nie chodzi o to czy wypada słaba w porównaniu do innych dzieci, ale o to czy jak się urodził na 5 centylu, czy nadal po 2 m-cach jest na tym 5 centylu? Ja bym sie martwiła jakby z 5 przeskoczył na 50-ty.
 
Nef - nie zawsze wysocy rodzice to wysokie dziecko, ja 170, mąż 184, a synuś 53:-D. My oboje jako niemowlęta mieliśmy po 56. Fakt faktem, że już nadrobił i bodajże z 25 centyla na 75 wskoczył:szok:. I to naprawdę dało się zauważyć, bo ciuszki wrzucone do prania w jednym tygodniu, w następnym już były za krótkie, więc nawet ich nie prasowałam:-D.
 
Hej dziewczyny, my we wtorek mieliśmy szczepienie, Pentaxim dostał. Na szczęście zniósł to dobrze, nic się z nim nie działo.
Tomek waży 5300 i ma 62cm długości.
 
Hej, wizyta u dermatologa za nami. Nie przejmowac się, wysypka na rączkach zniknie. Na nózkach została wysuszona skórka, nawilżać, nawilżać, nawilżac. Nie stosować oliwki, tylko maści - robiony w aptece i Cetaphil MD (strasznie drogi!)... I to jest podrażnienie skóry jakimś środkiem... Jak się uda znaleźć przyczynę, to dobrze, a jak nie,to nie ma tragedii,bo wysypka nie jest straszna. I znika powoli. To może być nawet coś z powietrza...

Znajoma położna zachwycona. Wszystko idealnie. Siedzieliśmy u niej 5 godzin i ani razu nie zapłakał. Taki grzeczniutki.

Jutro idę do pediatry. Zobacczymy jak ona oceni stan skóry Ksawerego. :-)
 
reklama
I my po kontrolnej wizycieu ortopedy, juz jest dobrze. W lipcu neurolog i tu sie zastanawiam, bo zalecenia neurologa ortopeda skrytykowal :szok: mowiac ze mozna dziecku rece z barkow powyrywac, a poza tym, to on nie widzi wzmozonego napiecia:baffled: i juz nic nie wiem.
 
Do góry