reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaków

witam
U nas bilans na 10-mc-y
-raczkowanie
- przesuwanie się wokól tapczanu
-wstawanie przy czym się da
-posłuszeństwo-"nie wolno" to nie wolno i koniec, nieraz kończy się żałosnym płaczem
-powoli zaczyna się samodzielna zabawa, jednak woli z mamą
-4 ząbki
-"kosi, kosi", "papapa" tylko tyle umie
-bije brawo jak coś zrobi dobrze i my też musimy :))
- klepie się po brzuszku jak poje, ale nic nie mówi, żadne "mniam, mniam"
-uwielbia oglądać książeczki,
- mówi-mama i tata i jakieś nic nieznaczące sylaby
 
reklama
margaret mój Igorek już rzadko uderza się w główkę. Jak upada to stara się trzymać ją w górze ale przy wstawaniu koło stołu to czasem puknie się w głowe
 
drodka ale zdoniacha :)
margaret..mój pilnuje głowy jak nie wiem co, już chyba za dużo oberwał :) ale za to dupa pełna siniaków, stoi i się cieszy i nie wie jak tu pójść, nachyla sie i traci równowagę i szybko bach na pupę :)...a jak się wkurza przy tym :)
 
margaret moja tez w glowe raczej sie nie wali, ale siniaki na czole juz miala.. W ogole dziecko moje juz siniakow mialo,ze nie zlicze.. w porownaniu do Natalki,ktora swojego pierwszego siniaka zaliczyla majac 1,5 roku.

A dzis moj oszolom rozwalila sobie dziaselko.. :/ Codziennie z rana,lazi po mnie jak leze w lozku, przeszkody pokonuje i dzis spdla na buzie :/ W ogole to z rana dostaje kilka strzalow w glowe,zebym wstala hahaha Nati mi oczy otwierala.. a Kinia trzaska po glowie ha ha
 
u nas bilans-prawie 11 mies i stoi bez trzymania chwilkę, 3,4 kroczki robi z asekuracją "psychiczną":), łazi za 1 rączkę już łądnie,włazi na wersalkę, wszystkim "majstruje", papa mówi i robi, wszelkie baba, tata, mama,dziadzia, meme-znaczy jeść, umie się ładnie bawić nawet sam, ogólnie dużo rozrabia.
Zęby mamy 4
 
U nas to ząbkowanie to istna masakra. Mały płaczliwy, rozdrażniony. Temp podwyższona, dziąsełka rozpulchnione. Żadne Bobodenty itp nie pomagają. Nurofen na noc powoduje, że trochę lepiej śpi jedynie. Teraz mu idzie dolna i górna jedynka na raz..:( I tak zaglądam jak w rankingu, która się pierwsza przebije. Bidulek mój mały:( Echh, te zęby...
 
Pisałam o ząbkach- wiadomość z ostatniej chwili- przebiły się kolejne dwa ( naraz ). A więc mamy już dwie dolne i dwie górne jedyneczki.
 
reklama
Do góry