reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaków

Dziewczyny... mam takie pytanie... jak długo podaje się cebion multi i vigantol? vigantol chyba do 3 miesiąca ale jak jest z cebionem w przypadku karmienia mlekiem zastępczym?
Vigantol podaje się nawet do 3 roku życia z przerwami na okres letni (pod wpływem słońca skóra sama produkuje vit D i nie ma potrzeby suplementacji) ale zawsze do ukończenia 1 roku więc mam nadzieję że nie odstawiłaś Vigantolu. Co do Cebionu to stosuje się go wg potrzeby. My przy mleku zastępczym nie podajemy wcale bo ono zawiera już tyle witamin by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie dziecka. Zalecany raczej przy karmieniu piersią lub przy problemach z jelitami gdy jest utrudnione wchłanianie. Można go włączyć w dowolnym czasie i w dowolnym się z tego podawania wycofać. Radzę skonsultować się z pediatrą bo jeśli podajesz mleko zastępcze i np owoce czy obiadki to podając jeszcze Cebion Multi możesz przecholować.A nadmiar witamin jest bardziej szkodliwy niż ich niedobór
 
reklama
Jak to dobrze miec tu takie "madre glowy " ;-):tak: szkoda tylko ze zadna z nas nie jest pediatra a moze jest tylko sie nie ujawnia hehe :-);-)
 
U nas nie pulsuje ale moja kolezanka wlasnie ostatnio mnie pytala bo jej malemu pulsuje czasem i lekarz powiedzial ze to cos nie tak ze nie powinno ale nie wiem o co dokladnie chodzilo i czy to prawda
 
Jeśli ciemiączko pulsuje w trakcie płaczu to nic się nie dzieje ale jeśli to trwa nadal po uspokojeniu maluszka to zgłoś to pediatrze (zwłaszcza gdy występuje dodatkowo gorączka bo może to świadczyć o infekcji)

Chyba założę koncik porad....:-D:sorry2:
 
To mnie teraz zaniepokoiłyście. Mojemu niuńkowi często pulsuje. Przy jedzeniu z butli w zasadzie zawsze. Gdzieś wcześniej czytaliśmy że to raczej normalne, a teraz mam ćwieka. I tak pediatra będzie niedlugo u nas to zapytam.
 
Ojczulek to uspokajam i Ciebie bo zapomniałam dodać że przy wysiłku bądź zmęczeniu ( zazwyczaj płacz )ale i tak jak piszesz przy jedzeniu też może pulsować silniej . Tak naprawdę niepokojące jest dopiero gdy staje się wypukłe bądź się zapada bądź tak jak pisałam silnie pulsuje z towarzyszącą gorączką. Pulsowanie to nic innego jak zwiększony przepływ krwi przez naczynia a że w tym miejscu kości są nie zrośnięte a skóra głowy cienka można to dosyć wyraźnie zaobserwować podobnie jak drganie tętnicy szyjnej. Gdy nie ma dodatkowych objawów to delikatne pulsowanie jest jak najbardziej normalnym objawem. Pozdrawiam i witam w naszym gronie zatroskanych rodziców.
 
reklama
ehhh zawstydziłam się
zawstydzony1.gif


a ukłony zbyteczne:-D dziś ja wam jutro wy mi :tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry