reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaków

Michal tez chwyta z przeciwstawnym kciukiem i nawet nie wiedzialam ze to jeszcze nie pora ;-) ale juz sie przyzwyczailam ze Michal to jedna wielka indywidualnosc po tym zebie juz mnie chyba nic nie zaskoczy :-);-)
 
reklama
Dokłądnie,każdy Maluch uczy sie różnych rzeczy w swoim czasie :tak: Nasz Synuś na przykład jeszcze się nie obraca (poza obrotami w nocy, kiedy jak położę Go na pleckach do karmienia to tak szuka cyca,ze aż się na brzuszek obraca :-p) co mógłby juz umieć, za to na przykład od samego poczatku swojego chwytania chwyta z przeciwstawnym kciukiem (a to dopiero powinien umieć jak bedzie miał koło 9 miesiecy).. Każde dziecko jest indywidualnością, ot co :happy2:


Klaudynka jak moge cos doradzic z obracaniem to zainteresuj malucha jego nóżkami kup mu kolorowe skarpetki, wtedy podnosząc nogi do góry przewróci sie na bok

ja mam inny problem , mój opanował do tego stopnia przewracanie sie z brzucha na plecy ,że na brzuszku nie poleży teraz ani sekundy i juz jest obrócony , a mam z nim ćwiczyć siłę w rączkach i jak mam to zrobić?
 
A u nas przewroty nie bardzo, jak wyjdzie samo to super ale częściej nie wychodzi...:sorry2:. Za to polubił już bardziej leżenie na brzuszku a nie znosił. No i zamienia się w gadułę- jak rozpocznie to końca nie ma:sorry2:.

Liiviia- jak idzie Tobie karmienia nocne? Dajesz butlę w śnie? No i jak wagowo to wygląda? Lepiej troszkę?
 
Moja właśnie też polubiła leżenie na brzuszku :-) Leży teraz obok mnie na kanapie i gapi się w telewizor, a jest on dość wysoko na ścianie zawieszony, tak nad kominkiem, więc naprawdę dość wysoko musi tą główkę podnosić, ale jest twardzielka :-) Bajeczki takie ciekawe, że Amelka nawet nie jęknie z wysiłku :szok:

 
Liiviia- jak idzie Tobie karmienia nocne? Dajesz butlę w śnie? No i jak wagowo to wygląda? Lepiej troszkę?

Daje mu przez sen cos pochlipie i spi dalej myslalam ze sie poprawilo bo w czwrtek wazyl 5750 a wczoraj go wazylam i bylo ok 5900 to tez zalezy jak sie dziecko polozy w przychodni raz poloza i spisuja wynik jakby drugi raz polozyli to co innego by wyszlo. zauwazylam to w domu ciut wyzej go poloze jest mniej ciut nizej i juz 200 g wiecej no ale mniej wiecej bylo wczoraj 5900 dzis go waze 5500 :-( i to zebym nie wiem jak kladla tak mi dzis wychodzi totalnie odrzucil mleko juz nei wiem czym go karmic :-(
 
liiviia, a co na to wszystko lekarze?
Przykro mi, ze tak sie meczysz, bo wiem ile może cie to stresu kosztować, nie martw sie narazie, może dawaj wiecej innych posiłków.
a może warto udać sie do lekarza, a może zmienić go?
 
U nas w przychodni mam wrazenie ze wogole tej bakterii nie znaja i wysylaja nas na chodzki bo ta bakteria moze byc przyczyna a ja ciagle nie moge z zusem zalatwic tego zaswiadczenia o ubezpieczeniu :-( bede chyba sie musiala wybrac gdzies prywatnie ale nie wiem gdzie tak chwala niby tego Partyke ale z drugiej streony slyszalam ze on strasznie pcha w dzieci antybiotyki a w naszym przypadku moze byc gorzej po antybiotyku bo niby tej klebsielli nie powinno sie leczyc :-(
 
Mamuski, a ja z takim pytaniem, czy któras z Was ma doświadczenie, interesowała się lub zamierza interesować tematem BOBOMIGI ? :confused:
 
Liiviia, ja jeżdżę z małym do Partyki ze względu na to, że jak jest "niby zdrowy, np tylko katar" to boję się iść z nim do przychodni, zeby nic dodatkowo nie załapać. W sprawie jego jako lekarza, to mi wiele razy tylko on sie poznał i super nas leczył, natomiast raz sie "zawiodłam" ale stwierdziłam, ze kazdy może się pomylić i chodzę dalej. Mam super lekarkę w przychodni, ale jak nie mam wyjscia albo jest weekend to jeżdże do neigo, z resztą można też telefonicznie się konsultować, on nas tak konsultował teraz i kazał dać te same leki jak przy poprzednim katarku i narazie nic się wiecej nie wykluło.
Co do antybiotyków, to on nie faszeruje nimi wcale, wiele razy było tak, ze infekcja silna była, gorączka, kaszel, lekkie zmiany w oskrzelach, a on kazał czekac, dawał receptę na antybiotyk ale kazał wykupic dopiero jak pojawią się jakies dodatkowe objawy np napady nocnego kaszlu, temp powyżej 38 itp. Nigdy nie dawał nam na zaś!! wiec jak nie pojedziesz sie nie przekonasz, przy okazji poradzisz się w sprawie karmienia. Broń boże nie namawiam, ale ja wolę takie rzeczy czy nawet katar sprawdzić i być spokojną.
 
reklama
Zadzwonilam na chodzki bo wyczytalam na ich stronie ze do 6 mc dzieci bez ubezpieczenia moga byc co prawda powiedziala mi ze to nieprawda :dry: no ale zarejestrowala nas na nastepna srode. najwyzej bede sie klocic albo moze do tego czasu juz nas u meza ubezpiecza. musze tylko zdazyc malemu zrobic ten mocz a pobieraja dopiero w poniedzialek u nas nie wiem czy zdaze dostac wynik wolalabym juz z wynikiem tam pojechac. Dzis mama ma skoczyc do przychodni i wziac jeszcze skierowanie na posiew moczu. nie wiecie ile to moze potrwac?? dlugo sie czeka na wynik posiewu?? bo mocz to wiem ze tego samego ndnia ale nie wim jak z posiewem.

I jeszce mam pytanie czy uzywa ktos z was Octanisept ??? czy moge nim odkazic siusiaczka przed pobraniem moczu ?? Moze ty Mulatko bedziesz wiedziala ?? Ponoc to bardzo dobry preparat do roznego odkazania tylko nie wiem czy tam w siusiaczka to moge pchac.

Szyszunka a ile kosztuje wizyta u Partyki ?? Stala cena czy zalezy od czegos?? i czy mozesz mi dac jakies namiary na niego ??
 
Do góry