reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

Ależ zdolne są te nasze dzieciaczki:-)
Szymi siedzieć siedział od jakiegoś czasu, ale mało stabilnie- dopiero teraz się udaje mu siedzieć bez chwiania na boki. Za to w ekspresowym tempie obkręca się dookoła- z pleców na brzuszek, znowu na plecy i tak przez cała łóżko.
Do tego ma dwa piękne białe ząbki i jest małym siłaczem- podnosi wszystko co się da. Ostatnio podnosił sobie 500g chleba, a teraz przymierza się do butelki wody mineralnej.
I podobnie jak u Jagody zmiana pieluchy to prawdziwe wyzwanie.
Poza tym ostatnio ulubiona pozycja Szymka to stanie. Oczywiście nie stawiam go na nóżkach całym ciężarem, bo się boję, ale trzymam go mocno i pozwalam dotykać lekko podłogi. Wtedy mały przepiera nóżkami albo podskakuje;-)
 
reklama
No to z racji ze Maks za dwa dni skończy pól roku to w końcu i ja się pochwalę naszymi osiagniciami:-)


po 1 jestem dumna z pięknego otwiernia buzi do jedzenia- jakby miał z rok i rozumial co mama do neigo mówi;-)

uwielbiam jak się śmieje juz od kuchni jak ide do jego pokoju z butlą z mlekiem(słyszy że potrząsam butlą i wie że ide wtedy do niego z )

siedzi adnie z oparciem, teraz juz nawet sam próbuje- juz ładnie dosyć mu to wychodzi:tak:


stoi na nóżkach oparty o moje kolana:eek: ostatnio siedząc mi między nogami ześlizgnął się z fotela troche na dół trzymając się moich kolan i stanął sam:sorry:


najbardziej uwielbiam jak skacze nóżkami w rytm muzyki:rofl: normalnie odpycha się od ziemi podkurcza nóżki i znów to samo:-D a jak się przy tym cieszy:-D

a nie daj boże go podniose do góry, jak nie poczuje podlogi to panika i placz;-)



aaaaa i zapomniałabym od ponad miesiaca moje GENIALNE dziecko buja sie samo w foteliku- juz ja nie musze go noga telepac:-D


normalnie buja sie nogami, jak na huśtawce:-D Wasze dzieci tez tak robią? My z M obwołaliśmy go geniuszem:-D:-D:rofl:
 
U nas bujanie najlepsze jest u Maxa ;) Jak tylko się go wsadzi do leżaczka to zaraz się buja. Alex woli siadać albo "zjadać" leżaczek ;)

Alex nauczył się słowa "da", mówi to w trakcie jedzenia po czym próbuje wyrwać łyżeczkę. Za to Maxiu mówi "mniam" jak je zupkę.
 
Gratulacje dla wszystkich Geniuszy!!!

A my powitaliśmy dziś pierwszego ząbka:-):tak:

Maja pełza i coraz sztywniej siedzi podparta z przodu na swoich raczkach...
 
elis gratki zabka;-)

gemelo mój mówi aaam jak je:-D a o wychodzeniu z fotelika , podnoszeniu sie do siedzienia w nim to nie wspomne;-)
 
Elis- gratuluję ząbka. U nas ni widu ni słychu;-)

Medeuska- Nasza Maja też sama się buja na leżaczku bujaczku. Czasem tak mocno, że aż jej głowa cała skacze na wszystkie strony. I strasznie głośno śpiewa przy tym. Ubaw po pachy;-)
 
Medeuska,Gemelo,Boozqowa-gratuluję genialnych dzieci :tak::tak::tak:.
Moja to tylko w bujaczku bardzo niebezpiecznie do przodu się wygina,jakby Ją miało przełamać :tak::tak::tak:.
Elis,gratki ząbka :tak::tak::tak:.
 
"da" i "mniam" - aż się rozpłynęłam.

Amelka to nic (no prawie - raz dziennie coś się wymsknie) nie gada. Ona nie gaworzy. Najchętniej to się śmieje i piszczy - ale "gadania" niet.
 
u nas z gadaniem to konca nie ma, ostatnio znow zaczela piszczec ale tak przerazliwie, ze az bebenki bola. Mowi da-da, am, dzis nawet udalo sie tata i sama byla w szoku jak jej powiedzialam ze slicznie,
 
reklama
Do góry