reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

Zośka miałczy, piszczy, mruczy, ględzi... ostatnio ją nagrałam jak wydawała jednostajny dźwięk i wsadzała wielką kulę do buzi od grzechotki i wydawało to taki dźwięk cmoook :) chyba pół godziny tak robiła :p bardzo się fascynuje nowymi dźwiękami...
 
reklama
A moje dziwadelko szepcze sobie pod nosem jak bawi sie lalka :-D:-D:-D Kilka razy juz ja przylapalam, jak cichutko cos gaworzy pod noskiem, ale tak ze nic jej nie slychac, tylko odech jak powietrze bierze :-D:-D Tez sie buja sama w lezaczku, mowi 'am' i 'mniam', niestety ciagle nagabywanie jej zeby powiedziala 'mama am' mi nie wychodzi :-D:-D No coz, przyjdzie i na to czas, ale jak znam swoje szczescie najpierw powie 'tata' :-D:-D Zauwazylam, ze ma jeszcze bardzo slaby kregoslup, jak ja sadzam to nie umie utrzymac rownowagi, do siadu tez jej daleko ale glowke juz odrywa na jakies 15cm jak lezy na plecach, ale zastanawiam sie czy nie piwinna juz miec wiekszej rownowagi jak siedzi? Moze, jeszcze nie pora na nia :tak:
 
A mój Adaś nie jest może jakimś super akrobatą, bo obroty z plecków i z brzuszka wykonuje sporadycznie, chyba się boi troszkę eksperymentować.Siedzi z podparciem ładnie, ale nie sadzam go za często bo on się tego nie domaga za bardzo. Za to na brzuchu pięknie unosi klatkę piersiową, pełza do tyłu, jak dotrze na panele jest mega szczęśliwy bo wtedy się ślizga troszkę. Ładnie mówi " ga-ga", "da-da". Ogólnie gaduła jest. Ładnie je z łyżeczki, nie pluje :-):-)( jeszcze:-)). Nieustannie pracuje nogami, po prostu kopie non stop. Mój dziadek się śmieje, że będzie dobrze jeździł na rowerze.
 
"da" i "mniam" - aż się rozpłynęłam.

Amelka to nic (no prawie - raz dziennie coś się wymsknie) nie gada. Ona nie gaworzy. Najchętniej to się śmieje i piszczy - ale "gadania" niet.

u nas to samo... ;) jęczenie, piski, buczenie... Czasem powie gu... albo cały czas na jednej głosce ggg albo kkk, sss i dmucha :D

Jeny, jak fajnie się czyta o tym co nowego potrafią Wasze dzieci :) a tak byłam sceptycznie nastawiona do tego wątku ;) :p

Ania od kilku dni 'tańczy' jak jej śpiewam - kiedy leży na plecach kiwa głową w prawo i lewo jak tylko zaczynam śpiewać :D
Jak leży na brzuszku i śpiewam hu-siu, hu-siu to buja się na boki i uśmiech ma przy tym nieziemski!
 
Nasz Filip zrobił się małomówny. Kiedyś nawijał prawie jak ja :-) a teraz owszem pogada coś ale dużo mniej. Piszczy, robi jakieś mrum, mruczy specyficznie .... mmmmmmm , krzyczy i wydaje jakieś mmmmammmmammmm. Poza tym jak "stoi" to podskakuje jakby tańczył :-) i cieszy się okropnie przy tym. Jak śpiewam,bo zauważyłam,że ja mu non stop śpiewam,to uśmiecha się i cieszy i parska jak konik :-)
A jak bardzo się cieszy to uderza prawą rączką o siebie, o łóżko albo o mnie i oczywiście już nie raz pociągnął mnie z bańki... nawet w nos kilka razy.. ojjj bolało... Poza tym to straszna wiercipięta... podnosi się, złości bo nie daje rady, przekręca się na wszystkie strony, ostatnio zlokalizowałam go pod wersalką... normalnie muszę kondycję poprawić... bo za chwilę mojego syna nie dogonię...
 
Ostatnia edycja:
Dziś Igor skończył siódmy miesiąc życia, więc napiszę o jego postępach:

* Ma dwa zęby
*Ładnie wszystko wcina.
*Woła Ammmm przy jedzeniu.
*Kilka razy sam siadł.
*posadzony sztywno siedzi.
*ładnie pełza.
*Gada do zabawek i zaczepia ludzi.
* Kiedy zabawka mu spadnie sam ją sobie spowrotem weźmie.
*Łapie wszystko co jest w zasięgu jego wzroku.
*turla sie z pleców na brzuch i na odwrót.
* łapie się za siusiaka :/ i ciąga....
*podczas snu sam się przekręca no boki.
*łapie się za stopy i wkłada do buzi
* jak widzi butlę albo jedzenie to mlaska a jak mu szybko nie dam to wrzeszczy....
*wyciąga ręce do znajomych twarzy kiedy chce na ręce.
* na leżaczku to strach go zostawiać nawet jak jest przypięty bo strasznie się w nim wygina i przekręca a jak się nie podoba to siup i leci w dół...


To tyle i tak pewnie o połowie zapomniłam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry