reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

reklama
przegapiałam wątek:baffled:
moja przewraca się na brzuch i z powrotem, nie tylko po za łóżeczkiem ale i w łóżeczku
jak wypluje smoka to sama potrafi włożyć go do buźki
chwyta wszystko co ma pod ręką (na chrzcinach chwyciła babci za kieliszek i oblała ją winem)
gada tzn piszczy,śmieje się , gaworzy
nie siedzi jeszcze stabilnie, leci na boki
reaguje na wołanie (np Majka hej) odwraca główkę ale chyba bardziej na głos reaguje;-)
potrafi przesuwać się na brzuchu, ale to jeszcze nie raczkowanie tylko takie czołganie się;-)
 
Dziś Igor skończył siódmy miesiąc życia, więc napiszę o jego postępach:

* Ma dwa zęby
*Ładnie wszystko wcina.
*Woła Ammmm przy jedzeniu.
*Kilka razy sam siadł.
*posadzony sztywno siedzi.
*ładnie pełza.
*Gada do zabawek i zaczepia ludzi.
* Kiedy zabawka mu spadnie sam ją sobie spowrotem weźmie.
*Łapie wszystko co jest w zasięgu jego wzroku.
*turla sie z pleców na brzuch i na odwrót.
* łapie się za siusiaka :/ i ciąga....
*podczas snu sam się przekręca no boki.
*łapie się za stopy i wkłada do buzi
* jak widzi butlę albo jedzenie to mlaska a jak mu szybko nie dam to wrzeszczy....
*wyciąga ręce do znajomych twarzy kiedy chce na ręce.
* na leżaczku to strach go zostawiać nawet jak jest przypięty bo strasznie się w nim wygina i przekręca a jak się nie podoba to siup i leci w dół...


To tyle i tak pewnie o połowie zapomniłam.

no no :) piękny repertuar :):)
i spóźnione lekkożyczenia na 7 miesięc ;):):)
 
hej! Moja mala chce siedziec a jak ja klade na plecki to wrzeszczy! Czy to nie za wczesnie? boje sie o jej kregoslup !!

Spojrzcie jak to wyglada...Wasze pociechy tez tak siedza?:eek:
 

Załączniki

  • 103_0922.jpg
    103_0922.jpg
    22,5 KB · Wyświetleń: 43
aneta Szymi też już siedzi od dłuższego czasu. Teraz oprócz siedzenia chce stać na nogach. A jak go postawię (oczywiście nie całym jego ciężarem tylko go podtrzymuje) przebiera nogami jak szalony albo skacze:-)
 
Dziś Igor skończył siódmy miesiąc życia, więc napiszę o jego postępach:

* Ma dwa zęby
*Ładnie wszystko wcina.
*Woła Ammmm przy jedzeniu.
*Kilka razy sam siadł.
*posadzony sztywno siedzi.
*ładnie pełza.
*Gada do zabawek i zaczepia ludzi.
* Kiedy zabawka mu spadnie sam ją sobie spowrotem weźmie.
*Łapie wszystko co jest w zasięgu jego wzroku.
*turla sie z pleców na brzuch i na odwrót.
* łapie się za siusiaka :/ i ciąga....
*podczas snu sam się przekręca no boki.
*łapie się za stopy i wkłada do buzi
* jak widzi butlę albo jedzenie to mlaska a jak mu szybko nie dam to wrzeszczy....
*wyciąga ręce do znajomych twarzy kiedy chce na ręce.
* na leżaczku to strach go zostawiać nawet jak jest przypięty bo strasznie się w nim wygina i przekręca a jak się nie podoba to siup i leci w dół...


To tyle i tak pewnie o połowie zapomniłam.

Rozbroił mnie postęp pod tytułem "łapie za siusiaka i ciąga" :-D:-D:-D
Gratuluję tak dużego repertuaru :tak::-):-):-):-) Z tym leżaczkiem to Alex ma podobnie. Muszę go na ścisk przypinać, bo inaczej mi wyjdzie twarzą w dół z niego.

hej! Moja mala chce siedziec a jak ja klade na plecki to wrzeszczy! Czy to nie za wczesnie? boje sie o jej kregoslup !!

Spojrzcie jak to wyglada...Wasze pociechy tez tak siedza?:eek:

Aneta, nic się nie bój. Widocznie jest już gotowa do siadania. Moi chłopcy już sami siedzą, Alex sam siada, ale Max jest cięższy i taki troszkę leniwy, więc czeka aż go ktoś posadzi.

A wczoraj Alex mi podarował pierwsze słowo :-) Od wczoraj mówi "mama". Max jak się go karmi i za szybko mu nie dam łyżeczki do buzi to woła "am mama,". Jak mu smakuje, to mówi "mnam". Jak coś mu upadnie to zdarza się, że powie "ba" czyli bach. Wyciąga rączki do zabawek i mówi da. Ale jego ulubioną wypowiedzią jest "blablabla" :-D:-D:-D
 
reklama
Do góry