reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety naszych maluchów

reklama
Dziewczyny pomocy! Moje dziecko odrzuciło butelkę. Od niedzieli wieczór nie chce mi pić nic z butelki, ani mleka ani soku kompletnie nic, teraz to juz zaczyna plakać na sam widok butelki. Dodam że smoczka uspakajającego żuje, tylko butelki nie chce, jak to samo dam jej zamiast z butelki to łyżeczką to zjada. Wczoraj zauważyłam że wyrzyna jej się druga jedynka, czy to może być powodem? Co mam robić? Boję się że jak ją przyzwyczaję do pojenia łyżką to się później nie przestawi na butelkę już nigdy
 
Tak próbowałam z kubkiem niekapkiem i kubkiem w stylu Doidy Cup (butelki z Lovi mają nakrętki o podobnym kształcie które mają służyć do pojenia). Narazie nakarmiłam łyżeczką a do butelki wlewam soczki i zachęcam do picia, trochę pije a zdecydowanie lepiej po Camilii więc myślę że to ząbki tak dokłuczają. Będę jej z butelki podawać sok a mleko będę proponować ale nic na siłę żeby jej nie zrazić
 
Też mi się wydaje, że to ząbki są przyczyną.
Mój mały na początku nie chciał nic pić z butelki, przekonał się do lovi a teraz to mu już wszystko jedno jaki ma smoczek byle by coś w środku było:)
Kasia odczekaj może aż ząbki wyjdą i spróbuj znowu dać z butelki. Pewnie to chwilowe:)
 
Kasia na 99% zęby..mój młody jak mu wychodziły też się wkurzał i nie chciał nic pić ani jeść z butli i kubka. Teraz z kolei ma focha na mleko i musze go jakoś oszukiwać, bo najlepiej jadłby tylko zupy i mięso :-D Ostatnio zasmakowała mu bazylia i koperek w zupie, jak je to, aż mlaska :-) zresztą nie jest wybredny i zjada wszystko co mu wrzucę :-)albo co wywalczy od nas z talerzy:-D
 
Kasia- tak jak mówią dziewczyny to pewnie zęby. U nas wczoraj Antek absolutnie nie chił butli na noc a rano w buzi znalazłam nowego zęba:)
Sprawdź jeszcze czy ze smoczkiem wszystko ok. Moja siostra mi opowiadała, że kiedyś coś się stało ze smokiem i jej mały jak zbliżała się z butlą to płakał, wymienili smoczek i wszystko wróciło do normy.
Wracam z tematem żółtka- najlepiej nam smakuje w jajecznicy lub ugotowane bez żadnych dodatków, daję mu bezpośrednio do buzi- bardzo smakuje.
 
reklama
Dalej nie je z butli, za to zaczęła pić i to jest pocieszające. Wczoraj na kolację i dzisiaj na śniadanie dostała kaszę łyżką, zjadła ze smakiem. Tak szczerze to nie wiem czy to jest takie złe że odstawiła sama butlę, przeciez kasza to też mleczny posiłek, do tego łyżką zjada ładnie i szybko (nabierać wieczorem nie nadążałam a juz buzia otwarta była) więc skoro nie chce to może jej nie zmuszać?
 
Do góry