reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety naszych maluchów

dziewczyny, z jaką oliwą/olejem gotujecie dzieciaczkom jedzenie? nie wiem która marka jest dobra... gotowałabym z masełkiem ale mleczne produkty mamy od dziś zabronione :-(
 
reklama
vinga- nie pomogę bo my masełkowi i to jeszcze bardzo rzadko.
Mam pytanie do mam karmiących bebiko. Od kilku dni mieszam 1 z 2, jedną porcję dostał Antoś nawet samej 2 i mamy problem. Nie jestem pewna ale wydaje mi się że boli go brzuch po 2. Już 3 noc mamy nieprzespaną. Młody pręży się, puszcza bąki, stęka- miał ktoś podobnie? Co robić- wrócić do 1?
 
kasik, mleko 2 jest bardziej ciężkostrawne więc możliwe że boli go brzuszek. my przechodziliśmy na 2 przez tydzień ale na szczęście dobrze je toleruje. a teraz czeka nas przejście na bebilon pepti 2... :-(
 
Kasik my nie mieliśmy problemów ze zmianą mleka ale może wrócić albo pozostac przy mieszanym 1 z 2 w takich proporcjach w jakich brzuszek jeszcze nie bolał, może potrzebuje więcej czasu żeby się układ trawienny przyzwyczaił

Vinga my też raczej masełko dodajemy chyba że nie ma akurat to oleju Kujawskiego dolewam, z oliwą nie smakuje wcale, podobno dobry olej rzepakowy tez może być.
 
dolałam mu troszkę oliwy rafinowanej. tak średnio mu smakowało to co ugotowałam ale jak spróbowałam sama to całkiem niezłe było. gdyby nie włókna fasolki szparagowej to naprawdę fajnie to wyszło
 
Dziewczyny zrobiłam jedna próbę z połową żółtka w zupie i mały za nic nie chciał tego jeść. Jak podajecie żółtko? Dodajecie jakieś przyprawy żeby zniwelować ten mdły smak jaja? Bo ja nie wiem już jak mu to żółtko przemycić...
 
Misza, ja raz dałam żółtko do jedzonka, mały zjadł ale potem w nocy miał od niego straszne gazy, więc to był pierwszy i ostatni raz
 
Dziewczyny zrobiłam jedna próbę z połową żółtka w zupie i mały za nic nie chciał tego jeść. Jak podajecie żółtko? Dodajecie jakieś przyprawy żeby zniwelować ten mdły smak jaja? Bo ja nie wiem już jak mu to żółtko przemycić...

Ja normalnie rozdrobnione w zupce.
Mloda tez nie chciala za bardzo - dlatego zawsze mam i zupke 'czysta' zeby jej dac, bo moze lyzke czy dwie z jajkiem zje [ale ja nie daje tak czesto jak zalecane - moze raz w tyg.
 
reklama
Misza mój mały nawet jakoś przełknął żółtko dodane przez mnie:) Są jednak zupki, które już w składzie mają pół żółtka i chyba są lepsze-taką Krzysiu wciągnął lepiej:)
 
Do góry