reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluszków :)

Ja jeszcze karmię, bo mały niestety nie toleruje mleka modyfikowanego, a swoją drogą obiecałam sobie, że będę karmić do roku. No i dopadł mnie kryzys laktacyjny 9-10 miesiąca i musiałam przeprosić się z herbatkami laktacyjnymi.
Joanko a ty karmisz tylko piersią czy dajesz mleczko modyfikowane w posiłkach? I jak często mały cyca?
 
reklama
ja też daję już nasze jedzienie - zrezygowałam z przypraw typu "vegeta" i z maggi czyli z glutaminianu sodu - nam przy okazji wyjdzie na zdrowie :tak:

zgred, a na cóa hani zęby do gryzienia?? Mój mały ma ich trochę, ale gryzie i tak dziasłami :tak: Zaprzestałam mielenia jakos w styczniu - jeśli juz to kroję w kostkę warzywa i miesko :-)
 
My zup nie gotujemy sobie więc małemu robię zupki i mielę tak niedokładnie, a on i tak sobie podjada jak my jemy obiadek. Dzisiaj np ostro upominał sie o drugie danie, więc mu dałam ziemniaczka z filetem z kurczaka (soute w przyprawach smażony na oleju, wybierałam mu tak bardziej ze srodka). Byłam w szoku, że pieknie sobie radził z kawałkami mięska, a przy zupce kurcze nastawiony jest na połykanie :-(
 
Aletko witaj po przerwie nieobecnosci na BB.
No myslę, ze sama zupka nawet z mięskiem juz mu nie wystarcza, tylko jest problem, bo my lubimy przyprawione :-(
A słoiczki u nas są jak się skończą zapasy zupne i mama idzie do pracy w porze obiadowej :-) albo nie chce mi się gotować :-) Zapasy słoiczków mam spore, więc to taka moja rezerwa.
 
u nas słoiczki oczywiscie też są, bo przecież mamusi nie chce się codziennie gotować ;-):-D

A mozna podawać maluchom paprykę? Ugotowała zupę cygańską - jadł chętnie, ale kurcze nie wiem, czy powinien :zawstydzona/y:
 
ewitka mowisz kryzys laktacyjny w tych miesiacach? bo ja włąsnie chyba nie mam dzis mleka w cyckach. nie wiedzialam o tym, ze to moze byc kryzys.

joanko ja tez jeszcze karmie, ale dlatego, ze kapcer nie chce pic mleka z butli, a z kubka chyba pol dnia by pil.

ale mam pytanie w zwiazku z tym- jesli 2 razy dziennie kacper dostaje kaszke na mleku mod to czy cycek potrzebny mu?
 
Szerlock, uniwersalny przepis na zupę jest taki: ugotuj nóżkę z kurczaka dodaj włoszczyznę i to jest baza do której dodajesz co chcesz. (ziemniaczki, ryż, pomidory, buraki, fasolkę i tak dalej). Do tego np zamrożoną pietruszkę albo coś w tym stylu. No a po ugotowaniu zmiksuj blenderem - to est jedenz moich najlepszych zakupów w życiu. Nie tylko dla dzieci robię rzeczy, ale też koktajle, a ostatnio nawet ciasto na gofry - po prostu super.

Pa
 
Tez mi się wydaje, że te pierwsze ząbki nie służa do rozdrobienia pokarmu jeszcze jedynie np do skrobania sobie jabłuszka my zębow przecież nie mamy a Quintuś sobie dziasełkami gryzie prawie wszystko.;-)
 
No właśnie ja tez karmię jeszcze i Quintus tylko na moim mleku moze to już nie wystarcza może musi troche mleka modyfikowanego dostawać?
 
reklama
ja uważam dziewczyny, że chyba wasze mleczko to jednak troszkę za mało, owszem można zastąpić je pokarmami stałymi, ale może jednak trzeba dać jeszcze butlę modyfikowanego? nie chcę oczywiście popełnić błędu sugerując to wam, ale jak moja Zuzia potrafi zjeść od 5-6 posiłków, w tym 3 modyfikowane mleczka po 210 ml, obiad, deserek i jeszcze coś, to moze wasze dzieci też potrzebuja więcej, ciekawe co na to aletka czy zgred albo mamaoli?
 
Do góry