reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluszków :)

marti- w sumie dlaczego nie? ja bym spróbowała z tymi herbatkami ...

u nas z jedzeniem też jeszcze 'skromne menu" tzn. mała też miewa odruch wymiotny, bo potrafi "zachomikować" połowę jedzenia w buzi, ukrywa po bokach a potem sie dusi nam .... nie często, ale jednak i trza być ostrożnym .... ale zjada wszystko i chętnie, niczego nie odmawia .... chlebek robi na niej wrażenie, już kilka razy próbowałyśmy .... nie znosi kaszki mleczno ryżowej samej, pasuje jej tylko z kaszką smakową albo owocami ....
ryż daje w zupkach w całości- z tym jakoś sobie radzi, ale gotuję go na maksa
 
reklama
U nas już krojone kawałki - po ugotowaniu kroję warzywa w kostkę i to wystarcza :tak:

Chleb daję normalny - tzn. żaden miękki, tylko taki, który akurat jest w domu. szkoda tylko, że w chlebie też pełno soli :sorry:
 
jak bede w stanie to zatrzymam sie przed piekarnia i kupie chleb zeby Jasio mogla zjesc tez :-) Z tym ze jak mojego meza nie ma to nawet pol chleba u mnei w domu sie marnuje bo nie jestem w stanie az tyle zjesc zanim sie zrobi twardy jak kamien :szok:
 
żaniu -ja polecam avokado ( ale dla Ciebie żaniu) z naleśnikiem albo plackiem tortilla, a do tego ser żółty, starty lub ser topiony, pychota! (starte avokado nakładasz na ciepłą tortillę, którą wcześniej podpiekłaś w piekarniku razem ze startym serem i przyprawami- najlepiej smakuje z solą, pieprzem i ziołami prowansalskimi), a do avokado trochę soli i pieprzu możesz dodać :-)

a kanapki zuzi daję z zółtkiem ugotowanym na twardo lub konfiturą malinową i masłem.
 
Normalnie jestm pod wrazeniem...
A kiedy dajecie dzieciom te kanapki - rano czy na noc????
Bylam w sklepie bo musialam wstapic do apteki ale o pieczywie to nie pomyslalam jakos...:eek:
 
my już od dwóch dni jemy gniecione widelcem ukochane baniany,
koniec miksowania!!!:-D
kanapki wsuwa z czym popadnie...:szok:
 
Chyba ja tez sie na avocado skusze powiem szczerze spróbowałam kilka razy i mi nie bardzo smakuje no ale może się jeszcze przekonam.;-)
 
reklama
Do góry