reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluszków :)

reklama
No i mamy zalecenia. Wprowadzac warzywa, owoce, mięso i w ogóle wszystko zgodnie z kalendarzem żywienia. Tak w zasadzie, to powiedziano mi, że już od ukończenia 4-go m-ca powinnam to robić. A teraz mam się nie namyślać, tylko wprowadzać dod. pokarmy i to szybko!

No to dawaj Ania ten przepis na zimniaki z marchewką - ciekawa jestem co tam jest, ja bym po prpstu ugotowała jedno i drugie, potem starła, powmieszała i już!

Mówiłam, że młody na piersi to się nie spieszyłam z nowościami, ale lekarka powiedziała mi, że owszem pierś by wystarczyła, gdyby dobrze przybierał i nie miał niedokrwistości....

No dobra, to jutro idę na zakupy słoiczkowe ;-)
 
no my już mamy wypróbowaną całą masę różnych deserków - jabłuszko ze słodką marchewka jest pyszne i jabłuszka z brzoskwiniami :tak:jutro zaczniemy chyba z zupką jarzynową :tak:
 
My dzis ruszylismy z marcheweczką :tak: Zdziwiony był co mu tam pakuję do tej buźki ale z dwie łyżeczki zjadł ;-) Najpierw troszkę memłał powolutku ale przełykał bardzo ładnie :tak: Nic mu nie wylatywało, dopiero później zaczął juz wypluwać, "pierdzieć" usteczkami i trzeć raczkami usta wiec stwierdziłam ze na dzisiaj starczy;-) Jutro kolejna porcyjka :-)
 
my wprowadziliśmty marchewke w tamtym tygodniu a od dzis jabłko ale jakos na marchewke tak sie nie kwasił:-)

Bo jabłko kwaśne :-D

Piotrek przedwczoraj zjadł cały słoik jabłka z owocami leśnymi a wczoraj dyni z ziemniakami. Wciąga aż mu się uszy trzęsą. Jakby nie był zapięty pasami to by gonił łyżkę po całym pokoju :-D
 
Krupka - dokładnie tak, jedynie warto jeszcze dodac oliwy z oliwek albo jakiegoś dobrego oleju, żeby sięwitaminy wchłaniały

Aga
 
TAk wlasnie czytam i widze ze dosc szybko wprowadzilyscie swoim MAluszkom nowy pokarm. JA dopiero zaczelam 3 dni temu gdy DAwidek skonczyl rono 4 miesiace, dalam mu kleik ryzowy bo niby jest najbezpieczniejszy na poczatek, dzis bedzie marcheweczka, zobaczymy jak zareaguje. pozdrawiam.
Prosze czy mozecie mi powiedziec jak wkleic suwaczek, bo mi ciagle mowi ze jest za duzy rozmiar?
 
a Patrynio, właśnie po superspacerku - wciągnął ( do dna:szok::szok::szok::szok::szok:) słoiczek jabłko ze słaodką marchewką potem zrobił dym że to mało :szok::szok::szok::szok::szok: dostał 150 mleka beknął i śpi aż jęczy przez sen :confused2::confused2::confused2:
 
reklama
my dzisiaj wystartowaliśmy z zupka jarzynową.
Do tej pory mamusia jadła z synusiem bo te deserki to pychotka ale zupki mu podjadać nie będę :crazy: raczej mdła aczkolwiek Piotrusiowi chyba smakowało - raczej sama zabiorę się za gotowanie zupek ale nie wiem kiedy ... tak śmiesznie otwierał buźkę i wołał "aaaaaaaaaa" :-D:-D:-D a teraz śpi smacznie :-D

aha i nauczył się robić "brrrr" ze sliną więc jak mi tak robi przy jedzeniu to wszystko jest oplute do okoła :szok::szok:
 
Do góry