reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszkow, przepisy dla malych smakoszy

mrozik nie martw się bo my też jeszcze tak daleko nie jesteśmy, daję żółtko ale białka nie, ryby jeszcze nie robiłam, dałam ostatnio maliny i porzeczki ale Kuba ma lekką "kaszkę" na czole i musimy sprawdzić po czym. Nadal stosujemy dietę bezmleczną.
 
reklama
O to widzę że większość dzieciaczków je już prawie wszystko, bo ja to co do niektórych rzeczy to miałam obawy i nie dawałam Filipowi ale muszę zacząć.Ja niestety już słoiczkami się nie poratuję choć parę zostało:confused2:, bo Filip już ich nie chce, chce tylko nasze "dorosłe" rzeczy.Białka jeszcze nie dawałam, a to w ogóle już można?bo coś niedoczytana jestem;-) No i zapomniałam ostatnio napisać ze chyba Filip zaczął tolerować mleko bo dałam mu spróbować kaszkę mleczno-ryżową i nic nie było żadnego zwracania ale jeszcze asekuracyjnie mieszam kaszkę ryżową z mleczno-ryżową tak że większość to tam ryżowej jest ale to i tak sukces, ale przez butlę to i tak nie przejdzie tylko łyżeczką z miseczki a cycek i tak musi być choćby niewiem co:sorry2::dry::baffled: Chyba będe musiała użyć bardziej drastycznych metod na tego cycka w styli smarowanie pieprzem czy musztardą czy cuś, bo Filip to już przegina pałke.
 
Ja wiem ze białko powinno sie dawac po roczku:tak:
Ale Adas ostatnio dostal delikatną jajeczniczke i smakowała-na razie cisza
Rozmawialam z moja pediatra odnosnie mleka-czy po roczku nadal mamy dawac Pepti-a wiec...mamy spróbowac dac mleko Junior-z tym ze nie te po których wymiotował jak byl malutki-czyli odpada nam Bebiko i Bebilon-pewnie zaczniemy od Nestle-mam nadzieje ze bedzie ok:tak:
 
Nam pani doktor kazala dac bebilon zwykly(czyli nie pepti) zeby zobaczyc jak Piotrek zareaguje no i oczywiscie wielka wysypka na twarzy wiec dalej pije pepti i dala skierowanie do poradni alergologicznej bo z tego co zrozumialam jak skonczy roczek to musi byc opinia zeby to mleko dla alergikow dostawal.....
 
Odnosnie bialka to ja znalazlm w kilku miejscach ze mozna je podawac w 11-tym miesiacu. A ja dalam miesiac pozniej, no i przyjelo sie bardzo ladnie :-)
Dzis Szymcio na sniadanie zjadl 2 lyzeczki bialego serka, i jak na razie oki.
 
Dziewczyny, mam takie pytanie z czystej ciekawości. Ile dziennie dajecie mleka waszym dzieciaczkom? Tzn. ile razy dziennie i łącznie ile? Bo ja daję małemu 2 razy dziennie, no i łącznie to nawet nie jest 400 ml więc się tak zastanawiam czy nie za mało.:baffled:
 
Kama u nas to wygląda tak.
Ala budzi się w nocy około 1.00 i dostaje 180ml
potem rano jest kaszka na mleku też około 200ml.
i kolacja kaszka 200ml
Z mlecznych posiłków tyle razem wychodzi 580ml
 
U nas to wyglada tak
Karol mleka pije bardzo duzo bo nawet 5 razy po 150ml:tak:nigdy samego nie daje zawsze sypie 3 miarki kaszki;-)czasem zamiast jednej butli mleka daje sinlac:tak:
konczymy ostatnie opakowanie pepti i czeka bebilon junior 3 mam nadzieje, ze bedzie ok bo lekarka stwierdzila, ze skoro maly je jogurty,serki i kaszki mleczne to podawanie pepti mija sie z celem:-pja tez tak uwazam.
Poza tym zjada sporo chlebka, buleczki maslane albo kawalek drozdzowki, i obecnie u babci duuuuze ilosci domowych obiadkow:zawstydzona/y: wczoraj mial pulpety drobiowe, potrafi zjesc prawi 3 na raz:szok:oczywiscie z ziemniaczkami i marchewka. A i uwielbiakisielki z owocow:tak:wczoraj zjadl miche wisniowego:-D
 
A u nas mleka jest 0 :-( Szymon mleka nie chce pic. Dostaje rano i wieczorem kaszke mleczna, i to jest wszytsko.
 
reklama
Ja mleko podaję tylko raz dziennie w postaci kaszki mannej na kolację. W nocy pociumka cycka, ale niewiele z niego wyciągnie :-D.
A tak o zjada jogurty, kefiry, ser kozi, serki homogenizowane, więc o niedobór nabiału się nie martwię.
 
Do góry