reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszkow, przepisy dla malych smakoszy

Ja sie skusiłam i dałam Nikodemowi Bakusia, no i wyszło mu uczulenie. O dziwo zaczęło się od oczka a potem przeszło na policzki więc w pierwszej chwili nawet nie skojarzyłam, że to uczulenie. Pani doktor kazała nam się na razie wstrzymać z podawaniem nabiału i wszelkich rzeczy uczulających typu ryba i cytrusy, truskawki.
 
reklama
Kuba w ciągu doby wypija 570ml mleka. A ostatnio czytałam w "Twoje dziecko" że dziecko powinno wypijać od 500ml do 1000ml na dobę o ile nie zjada innych produktów mlecznych oczywiście :-)
 
no to teraz mnie wystraszyłyscie dziewczyny, bo Kuba zjada kaszkę i to na mleku kozim(totalnie ubogie we wlasciwe witaminy) tylko 2x dziennie, Nutramigenu juz nie ruszy, nawet nie wiem jak mu uzupełnic brak właściwego mleka....:-(
 
NataK a dlaczego zrezygnowaliście z Nutramigenu? Tak poza tym to moja pediatra się ostatnio pytała czy Kuba wypija co najmniej pół litra mleka (Nutramigenu)? bo on nie dostaje żadnych produktów mlecznych i tyle powinien pić! Ale jak wiadomo są różne dzieci i różne opinie... a nie możesz zapytać Twojego pediatry co robić?
 
kozica te problemy z Nutramigenem zaczęly się kiedy Kuba odmawiał jedzenia, spróbowałam mleka koziego i zacząl ładnie jeść, nutramigenu juz nie ruszy zresztą mu się nie dziwię, bo gorszego paskudztwa nie widziałam, teraz to juz kaplica robilam kilka podejsc z kaszką, ale nie ma szans, aby to wogole ruszył-musze znalezc inne mleko, bo na tym to maly dlugo nie pociągnie:no:
 
Nata-Ala ma skazę i jest na mleku NAN HA jest niedobre ale myślę że nie aż tak jak NUTRAMIGEN czy BEBILON PEPTI.Jej takie mleko wystarcza,zresztą nasza lekarka od początku kazała nam takie mleko wprowadzić.
Może spróbuj dać Kubusiowi.
 
NataK chyba musiałabyś zrobić tak jak mówi aneta, trzeba spróbować może jakieś inne mleko?
 
dziewczyny tylko u mnie w Irlandii jedynym mlekiem jakie moglabym malemu podac jest Nutrilon Pepti, trudno je dostac musze wiec poszukac, inne są z dodatkiem soi niestety :-( wiec w sumie to mamy tylko jedno do wyboru, a i nie wiadomo jak maly na nie zareaguje.Jutro jadę do miasta i zobaczymy, choc cos mi sie kojarzy, ze chyba juz je probowalismy jeszcze przed Nutramigenem-juz sama nie wiem :no: testowalismy tyle paskudztw, ze juz nie pamietam ;-)
 
NataK no to masz trochę problem....powodzenia! jakby co to jakoś może Ci pomożemy?
 
reklama
Od 2 dni pijemy nowe mleczko - Bebilon junior 3 i jest ok:tak:bardzo sie ciesze ale jeszcze poczekamy czy z opoznieniem nie bedzie jakiejs reakcji ale raczej nic nie powinno sie dziac;-)mam wrazenie ze strasznie geste jest to mleko:blink:bo sypie malutko kaszki ryzowej i juz jest strasznie gesta kasza:baffled:trzeba uwazac:-)
mi osobiscie bardziej chyba smakowalo pepti:-p:cool2::-D
 
Do góry