reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluchów

Wczoraj dałam Kacperkowi popróbować marchewki:) I powiem krótko, nie smakowała mu:) Takie tyci, tyci dałam na brzegu łyżeczki, zresztą same popatrzcie na te miny:)
Następną zrobię sama, na razie chciałam sprawdzić czy wogóle będzie preferował inny smak:)
[video=youtube;CfmofCObFAs]http://www.youtube.com/watch?v=CfmofCObFAs&feature=youtu.be[/video]
 
reklama
Anisia fajną macie huśtawkę oraz fajny filmik :) Małemu by pewnie bardziej posmakowało coś słodkiego, a może nie jest jeszcze gotowy na nowe smaki.
 
Anisia i ja myślę ze on jeszcze za malutki. chodź pierwsze jedzonko inne niz mleczko może spotkać sie z odrzuceniem :) pewnie jak byś dala mu więcej to za którąś łyżeczką by mu zasmakowało i to bardzo :)
 
A ja nie widzę filmiku. Wyskakuje mi, że niedostępny.

Nie ma się co spieszyć z tym rozszerzaniem. Im później tym układ pokarmowy dojrzalszy i mniejsze prawdopodobieństwo alergii. Dziewczyny, które macie problemy alergiczne u dzieciaków - nie spieszcie się z tym. Mówię to z doświadczenia z pierwszym dzieckiem.

Co do smaków to moja Alicja jest ich ciekawa. Jest przeziębiona i jak jej daję juvit i syropek jeszcze jeden to cmoka tak śmiesznie i zasysa i ma taką zaintrygowaną minę, hihi :-D
 
Anisia filmik świetny:-). Jestem pod wrażeniem jakie masz duże dziecko! Ile on ma wzrostu? Mamy taki sam leżaczek i Adaś jest dużo krótszy.
Co do reakcji na nowy smak to jak dla mnie zupełnie normalna. Mój synek na wszystkie nowości podobnie reagował. A potem wszystko wcinał , że hej.

I też uważam , że jeszcze troszkę za wcześnie na rozszerzanie diety.
 
Aga Kacperek nosi ubranka na 74:) Jest duży, każdy to mówi, ze wygląd na pół roczku co najmniej:) Co do rozszerzania diety to my i tak jesteśmy na wcześniej rozszerzonej o kleik kukurydziany, za namową lekarza, bo mały ulewał często, a po kleiku jest z tym spokój. Na resztę nowości przyjdzie czas po skończeniu 4 miesiąca, a to i tak zostało raptem 2 tygodnie:)
 
reklama
Anisia cudny jest Twój synek :-D My dziś też zaczęliśmy marcheweczkę i też nie smakowała. Dałam kilka łyżeczek na sam czubek więc całych może ze dwie wyszły. Zaraz po marcheweczce obowiązkowo był cycuś. A muszę dawać wcześniej, pomimo karmienia piersią, bo za 3 tygodnie wracam do pracy :-( Boję się, że samo moje mleczko mu nie wystarczy, jak mama będzie z nim siedziała. Więc wolę żeby jeszcze dostał dodatkowo jakiś stały pokarm, będę spokojniejsza. Ale i tak zamierzam jeszcze zostawiać mm, jakby co, to mama sporządzi jedzonko.
Ale jak widać w podpisie my już mamy skończone 4 miesiące więc i tak, zgodnie z kalendarzem żywienia, zaczynamy wprowadzać gluten. Więc niech najpierw przywyknie to czystych zupek a potem będę dodawać kaszę. Czy wiecie może w jakiej postaci podaje się tę kaszę manną? Kiedyś jak Mateusz był mały, to na piersi kazali rozszerzać dietę dopiero po skończeniu 6 miesięcy a teraz są troszkę inne zalecenia. I gluten kiedyś był też później więc dawało się chrupki, czy chlebek i było. No a teraz zalecają łyżeczkę kaszy manny do mleka lub zupki i nie wiem jak to dodać. Przecież nie ugotuję łyżeczki kaszy :no:
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry