reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych dzieciaczków

reklama
Jak myślicie czy brzuszek dziecka które dopiero zaczęło jeść stały pokarm da sobie radę ze strawieniem małych kawałeczków mniej więcej wielkości ziarenka ryżu. Dziś mi się nie chciała domielić dynia i mały taką zjadł, nawet się nie zaksztusił ani razu...

Mój syn od tego tygodnia zaczął dostawać jeden posiłek z warzywek, to dlatego że ja muszę go zostawić na 3 h z tatą kilka razy w tygodniu. MM on nie chce nawet powąchać więc go już nim nie męczę. Do tej pory już posmakował ziemniaka, marchewę (uwielbia), dynię (ma odruch wymiotny ale zajada jak głupi) i jabco.
Kupiłam też kaszkę ryżową na wszelki wypadek gdy nie zdążę przygotować posiłku. Słoiczki mam w razie wielkiego Wuuuuu gdyby już totalnie nic nie było w domu.

Mysio, ja nie mam blendera póki co i rozgniatam widelcem... I Krzysiowi nic nie jest, a grudki są
 
Dobry patent z ta miseczka z ciepla wodą. Ja do miseczki, w ktorej podaje - fajansowa taka, gruba - wcześniej wlewam wrzątek i ona sie nagrzewa. Jednak pod koniec obiadu jest juz zimna - sprobuje z woda i sloiczkiem.

Flaurka, ja nalewam wrzątek do większego kubka i stawiam na niego miseczkę z posiłkiem, mieszam łyżeczką - chwila moment i podgrzane :-)
Dałam Nince zupkę jarzynową z kaszką manną, bardzo jej smakowało, uwielbia też jabłuszko z marchewką na deser.
 
Mam problem z podawaniem Lauruni słoiczków po 6 mies. bo mają grudki i sie dławi.Wszystko musi być w konsystencji idealnej papki ! więc wchodzą w gre słoiczki te po 4 i 5 mies. Lub jak sama zrobie i idealne zblenderuje..
To normalne,ze ona sie dławi takimi maluteńkimi kawałkami? nauczy sie z czasem to jakoś jeść?
Planowałam podać żółtko po 12 mies a dzis podałam słoiczek i pozniej zauwazyłam,że pisze na nim ,że zawiera pół źółtka.
 
Pieszczoszka bo żółtko trzeba najpóźniej w 9 miesiącu wprowadzić więc się nie przejmuj.

Laura nauczy się połykać większe kawałki a na razie proponuję ci te dania z którymi ma problem dodatkowo zmiksować, ale stopniowo pozostawiać bardziej grudkowatą konsystencję. Dziecko musi przecież trenować połykanie.
 
tak własnie żółtko wprowadza się juz w 7 miesiacu ,prawdopodnie pół żółtka dwa razy wtygodniu...

no i tak z tymi kawalkami bedziesz musiała dawać jej coraz wieksze imniej rozdrobnione ,żeby własnie nauczyła sie przełykac ....
 
Mój, z racji, że mamusia poskąpiła na blender je od początku gniecione z lekkimi grudkami... Początkowo, po konsystencji słoiczkowej średnio mu się to podobało, ale teraz nie ma problemów. Laura też się nauczy. Próbuj jej może gotować swoje zupki i ugniatać widelcem :)

Pycha sloiczkowe zupki - aha - jakies 1,5 - 2 tygodnie temu dalam do sprobowania Krzysiowi indyka z warzywami. Nie chcial wiec wstawilam do lodowki, przykrylam jakimis produktami - zapomnialam. Dzis znalazlam i strach mnie ogarnal bo bylam przekonana, ze tam jest juz nowe zycie, ktore wprowadza wlasnie demokracje... wyjelam... zajrzalam... powachalam i przezylam szok - pachnialo jak tuz po otwarciu - mieso! Bez konserwantow i chemii to raczej srednio mozliwe. Chyba ze jest tak wyjalowione - brak jakichkolwiek skladnikow odzywczych. Sloiczki to porazka :/
 
Ostatnia edycja:
zblenderowałam ten słoiczek po 6 mies i zjadła.
anik. gotuje swoje też ale blenderuje.. gniecione widelcem nie ma szans nie przełknie...
ona nawet samo mleko dalej pije ze smoczka 0+ bo jak jej dałam pić nie raz z 3+ to sie krztusi ciągle więc jedynie kaszke bardzo gęstą wypija ze smoczka większego..
oj ciezko będzie

dzieki za rady dziewczyny.
No katasza tak zrobie stopniowo będzie więcej grudek.. mam nadzieje ,że sie nauczy i nie bedzie problemu
 
reklama
Do góry