reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych dzieciaczków

anik - ja raz zapomnialam sloiczek w lodowce i po tygodniu grzybki malo dekla nie wywazyly, wiec chyba nie najgorsza ta marka, ktora kupilsmy ;-) Cycoholik za to dalej idzie w zaparte. Znajomy nam wczoraj klarowal jaka teorie o grupach krwi tj. ze 0 to miesna, A warzywno-owocowa a B nabialowa. No to teraz wszystko jasne :-p
 
reklama
słoiczki.. hmm.. niby bez chemii robione, ale czemu to tak długo stac może, też nie wiem..

a ja z pytaniem o herbatki dla dzieci.
instant nie chce podawac, bo na 1 miejscu w składzie jest glukoza.
jaki zamiennik mogę dac, są jakieś specjalne w saszetkach dla dzieci czy dawac takie jak my pijemy owocowe.
nie orientuje się, bo nie zaglądałam pod tym kątem w marketowe regały.
 
Ja podaję herbatki do zaparzania ,gdzie jest 100% suszu i bez dodatków.
Można też suszone owoce kupić i również zaparzyć .
 
Jesli herbatki to bezcukrowe, nie wiem, jak ze zwyklymi owocowymi, mi sie wydaja ok. Jednak przede wszystkim chyba warto dzieci nauczyc pic wode, zwykla czysta wode. Moj maly bardzo szybko nauczyl sie rozpoznawac, ze chce pic - zaczyna mi jeczec w czasie posilku, czasem ja nie zaskakuje od razu w czym rzecz, a nie uzywamy niekapkow, wiec woda stoi poza zasiegiem Roberta i sam sie nie moze obsluzyc. Tylko w czasie wigilii pil kompot z suszu, a tak zawsze tylko woda, jak i mama.
 
Ja tam bym chętnie spróbowała małej dawać większe kawałki ale ma problem z gryzieniem i się dławi przy nich:(
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, czy próbowałyście powtórnie wykorzystać słoiczki? ja już kilka razy dałam się nabrać - nie da się zakręcić zakrętki na "amen". Dzisiaj moja mama gotowała małej zupkę i chciała zagotować słoiczki, wszystkie zakrętki pospadały.
 
reklama
o nie wiedziałam, ze babydream zasysa, byłam przekonana ze wszystkie sie nie zamkną ponownie. Ja jak wekuję to zwykle używam słoiczków po koncentracie pomidorowym a jak czasem mrożę (rzadko, bo zmienia się konsystencja i jeszcze nie umiem sobie z tym poradzic) to używam... (uwaga) pojemniczków na mocz dostępnych za kilka groszy w aptece
 
Do góry