reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

Dziewczyny potrzebuje rady;-) co podajecie na deser dzieciom? tzn chodzi o cos co by miało w sobie owoce,cos gotowego lub do samodzielnego zrobienia:tak: bo moja Małgocha to nie bardzo lubi owoce:no:,toleruje jedynie deserki słoikowe i to nie wszystkie i nie zawsze:baffled:,nie wiem jak ja przekonac i czym? pomozecie?;-)

Może upiecz sernik z truskawkami, albo tartę z malinami, jagodzianki.
Moje wcinają aż im się uszy trzęsą :)
 
reklama
głównie z jogurtem naturalnym, ewentualnie mlekiem (Gaba pije już krowie) jak owoce są bardzo gęste a np. truskawkę z kiwi rozrzedziłam odrobiną soku pomarańczowego..

Futro, a te fajne jogurty to Danone Natura czy jakieś inne?
 
Pabella a całkowicie przerzuciłaś się na krowie? Jak zareagowała Gabi? Kupujesz takie mleko w kartonie,butelce? Pytam,bo też się przymierzam,ale mam trochę stracha:sorry2:
 
Całkowicie nie - wieczorem z butli cały czas jest MM. Jakoś mi nie pasuje połączenie butelki i zwykłego mleka :-D Wprowadzić je musiałam na początku marca, bo w żłobku zaczynają je podawać po ukończeniu 1r.ż. Reakcji nie było żadnej.
Dla takich maluszków najlepsze jest mleko tłuste, czyli 3,2% i nie z kartonu tylko takie "świeże" z krótkim terminem ważności.
 
no tak tylko ze my dopiero co wprowadzamy mleko inne jak pepti i czekamy na reakcje(była skaza białkowa) a o krowim mleku to na razie mozemy pomarzyc;)
 
u nas wiktor je owoce ale nie wszystkie, np arbuza się brzydzi, kiwi tylko czasem, najczęściej jabłka, banany i czasem brzoskwinia, nektarynka. Jogurty najczęściej podaje mu naturalny z jogobelli ( a dlatego, ten bo ma delikatniejszy smak od reszty), ostatnio też kupuje mu owocowe lub monte, serki waniliowe.
Ale za to mój mały uwielbia pomidory, może je jeść same bez niczego. A i po oduczeniu smoczka wiktorek śsie więcej butli co wiąże się z piciem więcej wody.
 
reklama
A Ania nadal mało pije:dry: Jedynie toleruje mleko i zupki,czasem jakiś sok,za to herbatek żadnych:confused: Pomidora nie lubi,za to wcina wszystkie owoce,jakie wpadną jej w łapki:-) No może poza arbuzem... Lubi też Danio i inne owocowe serki homogenizowane. No i wszystko z "dorosłych" talerzy:-p;-)
 
Do góry