reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

Papciu ja tam się nie będę z lekarzem guru spierać, ale moim zdaniem owszem żołądek powinien odpocząc w nocy, tylko nie jestem pewna czy już u tak małego dziecka :) Poza tym aż tak mnie to nie męczy, żeby teraz walki z Jasiem uprawiać po nocach, chyba gorzej byśmy na tym wyszli, skoro ma taką potrzebę, to co ja go na siłę będę ustawiać ;) Jeszcze przyjdzie na to czas..

jestem dokładnie takie samego zdania. :tak:Na poprzedniej wizycie u pediatry mówiłam, że Bartuś nam się ostatnio wybudzał i domagał nawet 2 karmień!:szok: Powiedziała, że dziecko wie najlepiej ile mleczka i kiedy potrzebuje i żeby mu absolutnie nie ograniczać jedzenia, bo w nocy do roczku jako cycowe dziecko ma prawo wcinać.:tak: tak małe dzieci mają za malutkie żołądki żeby się mogły na zapas najeść.
 
reklama
Moja Wiki jadła do 18 miesiecy twedy już powiedzialam stop bo szczerze mówiąc jadła malusie ilosci po 60ml a ja padałam na ryj:tak: więc wtedy wziełam się za oduczanie:tak:
młody narazie je i mi to nie przeszkadza ciesze sie że je:tak:


Papcia- no ja własnie nie chce podawac małemu zadnych soków conajmnie do roku:tak: bo uważam że do zycia nie są mu potrzebne a z bananem jeszcze poczekam....:tak:
 
Jejku to to moje dziecko to chyba nie jest normalne;) bo w nocy je ze dwa razy a w dzien co 2h czyli w ciagu doby nawet do 9 razy ,w tym jeden obiadek a reszte to mleko,nam pediatra ostatnio tez powiedziała ze mala juz w nocy nie powinna jesc ale nawet gdybym chciała ja oduczyc to jak to zrobic gdy ona wody nie chce? jedyne co to udało nam sie oszukac ja w dzien po obiadku herbatka jabłuszko z melisa i wypiła az 40ml;)
 
Ja chyba poczekam z tą metodą aż będzie starszy, szczególnie, że teraz mamy niekontrolowane pobudki nie z powodu jedzonka i ja się robię przy tym głodna, a co dopiero on ;D
 
No i się zaczęło, Pablo wchłonął 30ml kaszki ryżowej na moim mleczku - pod koniec nawet nieźle mu szło jak na pierwsze podejście;-):tak:. Z resztą same zobaczcie
Lipiec 2011 035.jpg
 
tak czytam i czytam i mam pytanie:-) oczywiście zapytam pediatry ale chcę poznac w takim razie wasze zdanie...
do tych czas piotruś przesypiał całe noce od 20 do 7... ostatnio mamy pobudki na cyca koło 2 i 5 i później to już koło 8. To oznacza że powinnam wprowadzać stałe pokarmy? Niby widać że ma większe zapotrzebowanie ale cycem udaje mi się go nakarmić... w ciągu dnia jest różnie bo czasem chce jeść i co 2h...ale też daję cyca i jakos leci :-D
 
futro, jak chcesz dłużej czekać, to się nie sugeruj naszymi eksperymentami, podręcznikowo cycowe zaczynają jeść stałe pokarmy od 6 m.ż. Może Piotrusiowi przejdzie i nie będzie się budził w nocy. Sądzę, że bym sprawdziła jak to się rozwinie i poczekała jeszcze trochę :) myślę, że może też cycek zacznie produkować inny pokarm, skoro potrzeby małego się zmieniają. Chociaż z drugiej strony to aż niemożliwe, że na cycu śpi całą noc, szok :O
 
reklama
futro, jak chcesz dłużej czekać, to się nie sugeruj naszymi eksperymentami, podręcznikowo cycowe zaczynają jeść stałe pokarmy od 6 m.ż. Może Piotrusiowi przejdzie i nie będzie się budził w nocy. Sądzę, że bym sprawdziła jak to się rozwinie i poczekała jeszcze trochę :) myślę, że może też cycek zacznie produkować inny pokarm, skoro potrzeby małego się zmieniają. Chociaż z drugiej strony to aż niemożliwe, że na cycu śpi całą noc, szok :O

oj spał mi bardzo ładnie...i prawda jest taka że jak budził się koło 6 to nie płakał o jedzenie tylko sam się bawił do około 7 i dopiero po 7 dawał mi głośno znać że mam wstawać:-) i jakoś 1,5 tyg temu zaczął budzić się o 5 już nie na zabawy ale na jedzenie:-) a od kilku dni 2-3 rano i 5 :-) Mnie to osobiście nie przeszkadza bo od razu zasypia... ale jak was czytam to zaczynam się zastanawiać...
 
Do góry