reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety, czyli czym karmimy nasze pociechy :)

Też widziałam kaszkę Bobovity czekoladową po 10 m, a Hipp słoiczki an dobranoc ma z czekoladą już po 6...takie jedliśmy i smakowały. Kakao jest dość alergiczne, więc nie wiem....

Inka - Bartek pije tylko herbatki, ok 300ml dziennie, czasem więcej .
 
reklama
Inka Emila wcale nie lubi soków, pije tylko wodę z cytryna, ale nie dużo ok 100ml w mój wolny dzień (bo dopija na żądanie z cycka) i ok 150ml w pracujący ;)
 
Inka- Adaś moim zdaniem też dużo pije. Kupuję bobofuty- bo są duże i można rozcieńczać.Zazwyczaj 1/3 soku i 2/3 wody. Jeden taki sok starcza na 1,5-2 dni, ale tak jak mówię dosyć go rozcieńczam. Kupujemy soki i nektary ale bez marchewki bo nie lubi za bardzo i poza tym strasznie brudzą smoki i butelki. Na noc robię herbatkę. Kiedyś potrafił wypić całą małą butelkę 160 ml. Teraz odkąd lepiej sypia wypija pare łyków , więc robię po pół buteleczki.

Asko- Adaś lubi pudng czekoladowy z rossmana- pisze ze niby od 10 miesiąca, ale ma identyczny skład co puding z nestle który jest chyba od 7 mca więc podałam i było ok, a cena połowę mniejsza.
 
inka z tego co pamietam to ty nie podajesz tych zmakowych kaszek malemu? (sorki jezeli sie myle), jezeli dajesz kaszke manna gotowana to duzo dzieci jej nie lubi bo ma dziwna konsystencje, pamietam ze Zuzi tez nia plula. Ben tez nie chce mleka pic wiec rano daje mu ktoras ze smakowych (albo na wodzie albo na mleku), jogurt na 2 sniadanie, czasem uda mi sie dac mu mleko po poludniu jak jest ze mna w domu a jak w przedszkolu to znow robia mu kaszke (ok 3.30), potem obiad w domu i do spania na szczescie wypija cos mleka ale tez nie zawsze. Moze sprobuj roznych kaszek? Ale z drugiej strońy czytalam o dzieciach, ktore nigdy mleka nie pily i tez zyja ;-)
 
Inka Mikołaj też nie może patrzeć na mleko i tak u Ciebie wypija 1-2 razy w nocy ok. 150-180ml. Pisałam już kiedyś, że podaję mu codziennie wg zaleceń pediatry calcium w syropku. Poza tym dobrym rozwiązaniem jest budyń z owocami domowej roboty-Mikołaj uwielbia no i zawsze dodatkowa porcja mleka przemycona ;) Podobno niektóre dzieci tak po prostu mają;)
 
Venus mozesz dac przepis na ten budyn???

Alan chetnie pie herbatke hippa pomaranczowa i jagodowa. Wczoraj i dzisiaj dostal soczek jablkowy w kartoniku 200ml i wypil cale:)

A dzis na obiad mamy barszcz ukrainski z bobovity, ciekawe czy posmakuje.
 
Kuba już próbował kakao i wszystko ok.
I mój synek również dużo pije, wodę, czasem herbatki i codziennie boborfut, czasem rozcieńczony 1:1 z wodą, czasem nie rozcieńczam w ogóle, zaleznie od dnia. W sumie wypija ok 2 butelki 260ml dziennie + pierś.
 
Alan zjadl na kolacje caly sloik kaszki z hippa 190ml :) Te ze sloiczka chyba mu smakują.

Kota to jak Kuba pil kakao i nic nie bylo to jutro tez dam Alankowi:) A slodzilas?
 
reklama
pomarancze oraz pudding waniliowy obeszły się bez echa. Ale nic nie pobije mojego męża... no myślałam że sobie jaja ze mnie robi i pytałam 3 razy. Krzysiek jadł śledzie w zalewie octowej, Kamil z nim(bo uwielbia wszelkie rybki) i co i Karola wpierniczała z nimi, rwał jej małe podłużne kawałki... na moje pytanie czy to pierwszy raz usłyszzałam że no cos ty przeciez ona zawsze z nami wcinaaaaaaa :confused::confused::confused:no kurkaaa. Nie wiedziałam czy się smiac czy płakac, ale jak widac tez przeszły bez alergi i boli brzuszka. Bo jadła je wczoraj, dzisiaj i kiedyś tam.. grrr
 
Do góry