reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych krasnoludków

reklama
Elma Nadia chyba nie zachwycona ;-) no ale... polubi polubi (pewnie już polubiła) - ja jeszcze nie probowałam niczego podawać.
 
u nas dzis do marchewki i ziemniaka doszla pietruszka i chyba bylo dobre:-)
to wszystko leciutko sole i na koncu troszke masla dodaje zeby witaminki zachowac

jak wszystko bedzie w porzadku to potem bedzie brokul no i owocki tez;-)
 
a stanie sie cos gdy jutro podam ziemniaka samego? dzis byla marchewka a jutro moze byc ziemniak a pojutrze wszystko razem?czy moze to za wczesnie co o tym sadzicie :-)wprowadzam te posilki sama na swoja odpowiedzialnosc bo moja pani doktor powiedziala ze poki maluszek nie skonczy 5 miesiecy to nic z warzyw nie wolno podawac ale skoro wy wprowadzacie to czemu bym miala ja nie wprowadzac wiedz od dzis probuje warzyw moj duzi chlopcik:-) prosze o rade:-)
 
karola2007 ja jestem zwolenniczką stopniowego i powolnego wprowadzania nowości ale to dlatego, że mój Fillipo jest alergikiem i muszę być ostrożna. Myślę, że mimo wszystko możesz zacząć mu dawać odrobinkę czegoś innego niż mleczko.
 
karola mozesz smialo podac mu razem ziemniaka z marchewka albo do samego ziemniaka dodac troche masla napewno bedzie smakowac:tak::-D
 
dziewczyny macie jakies przepisy jak samemu zrobic takie dania dla dzieci? ja nie wiem bo zielona jestem i nie wiem czy moge normalne ugotowane ziemniaki jak dla siebie czy co innego? jak narazie daje sloiczke ziemniaczki z dynia i malemu bardzo smakuje :-)
 
Moja Julcia dostała dziś 2 łyżeczki startego jabłuszka:-) nie wytrzymałam i dałam, miałam nic nie podawać bo starcza jej moje mleczko:eek:, no ale posmakowało jej :-) Dziewczyny ostatnio mam znów tyle mleka że mogłabym wykarmić spokojnie z 2 dzieci :tak::szok:

Karlam ja pamiętam jak gotowałam dla Sandruni (nie kupowałam jej wogule słoiczków, dla mnie to ohyda i swojemu dziecku też nie dawałam,poza tym jej i tak nie smakowały :no:) Robiłam to w następujący sposób : ;-):-) gotowałam w wodzie ziemniaczka i marchewkę po jednej sztuce kiedy była miękka to gniotłam widelcem na ciapkę i podawałam, wcinała aż się jej uszy trzęsły :-D:tak: albo ziemniaczek i brokułki , lub ziemniaczek i kawałek dyni:tak: Dopiero z czasem zaczęłam dodawać pietruszkę i na 1 piersi albo kawałku cielęcinki:-) i troszkę dosalałam ale to troszkę później:tak:
 
reklama
ja niunce ugotowalam kawalek piersika kurczecego z marchewka i ziemniaczkiem, wciagala az jej sie uszy trzesly :)
 
Do góry