reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

Haha :D. Ale mają rozpustę te nasze Bąble :). Tymek dzisiaj dostał kawałek żółtka ze święconego jajka (jutro dostanie całe swoje święcone żółtko do obiadku), spróbował szyneczki, u teściowej machnął barszczu czerwonego i aż go nosiło z radości :). Później na sam widok pustego talerza po barszczu dzioba otwierał :). Wciągnął też trochę babki, ale z ręki mamusi, a nie z własnej :). Jutro jeszcze ogórka kiszonego mu sprzedam :). Ogólnie to łypie chciwie na wszystko co dorośli do ust wkładają.
 
reklama
Oj dałabym mojemy żurek spróbować, ale kupy takie luźne, że wolę nie ryzykowac koejnych sensacji. A szkoda, bo sama zakwas robiłam, więc mógłby zjeść...
Ale mu porobiłam ryżowe deserki, takie pyszne mi wyszły, że M po cichu wyjada :)
 
moja Hania zaczęła w końcu jeść, wcina równo więc mogę w końcu zaszaleć z jedzonkiem, gotowaniem. potrafi zjeść pół dużego banana tylko zgniecionego widelcem, zjada papki - warzywa, kaszki, owoce - łyżeczką. zaczynamy kolejne podejście do rozszerzania diety bo jeszcze niedawno miała kolejny regres i znów piła tylko mleko
 
Olga to chyba dla Ciebie w prezencie urodzinowym tak się otworzyła jedzeniowo :-)

U nas prawie w ogóle nie ma jedzenia. Przedwczoraj nic nie jadł, a co najgorsze nie pił. NIe chciał nawet mleka. Kaszka rano - 3 łyżeczki, zupa - 3 łyżeczki, mleko nie, woda nie. o 18 kilka łyżeczek musu z gruszek. A o 20 po kąpieli nawet nie chciał mleka wypić. To że nie je, mnie nie martwi. Ale to że nie pije już tak. Bo tego, żeby nie chciał mleka to jeszcze nie było.
 
Jak nie chce mleka przed zaśnięciem, to go po 1-2 godzinach wyjmuję z łóżeczka i na śpiocha podaję, to wychłepce. I w nocy na swoje nocne picie mleka o 2 też się budzi. Ale w dzień dramat mam.
Moja mama mówi, że ma takie zapasy, że teraz sobie to właśnie reguluje. Także częściej niż co 4 godziny to do niego nie startujemy z niczym (a jeszcze miesiąc temu, nie do pomyślenia). Owoców żadnych nie chce naturalnych przeze mnie robionych, w żadnej formie. tylko ewentualnie słoiczki, ale to z wielką łaską. Więc owocowe słoiczki kupuję niestety. Kaszki wsuwał jaglaną, gryczaną, teraz zaciska albo trzyma w buzi minutę. Kupiłam mu owsianą ze śliwką suszoną, i jakieś słodzone babydream, to ciut ciut zje. Ale takie ilości ostatnio u mnie w zlewie lądują, że aż mnie serce boli od tego.
 
Ostatnia edycja:
co do siatki, to my też mamy nuby, polecam :-)

u nas z jedzeniem też dramat, młody cofnął się o jakieś 3 miesiące i pije tylko z cyca, sinlacu zje trochę, obiadków od 3 dni nie gotuje bo lądują do śmieci, wczoraj zjadł miseczkę manny z bananem i to wszystko. Mieliśmy już tylko dwa karmienia rano i wieczorem, a teraz jest znowu 4-5, ja chyba będę karmić do przedszkola :szok:
 
reklama
Dziewczyny, ja na szybko. Doraździe jaką siatkę najlepiej kupić? Jakie używacie? Chcę coś kliknąć na allegro, ale nie wiem którą, jakiej firmy itd. Podpowiedzcie proszę...
a ja mam z TESCO siatke CANPOLU :) super sprawa i moim zdaniem latwo sie myje a nawet po jablku to wystarczy wyplukac pod wrzatkiem i jak nowa.
 
Do góry