reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę dziecka czyli: co, kiedy, ile i jak...

reklama
moja wcina banany, maliny ostatnio memlala naktarynke i myslalam ze mi palce zje.
ja wlasnie zastanawiam sie nad gotowaniem swoich zupek ale na razie mamy jeszcze sloiczki wiec trzeba je wykonczyc choc glownie to marchewka to jest.
kupilam brokula i ile wy rozyczek gotujecie malucha? bo nie wiem ile jej ugotowac i co dolozyc do tego.
 
malutka - ja daję marchew, ziemniak czasem pietruszka seler i do tego np. brokuł. Ale nie powiem ci ile bo daje na oko i robie na więcej. Dawałam juz szpinak, kalarepkę, brokuł, kalafior, fasolkę, groszek, buraka, cukinie i tak wymieniam ten skladnik a baza taka sama i teraz dodaję indyka
 
Blondi super post. Fajne informacje.
Ja dawałam z zupek, ziemniaczki, marchewkę, pietruszkę, selera, buraka, koperek, groszek, dynię a jutro próbuję cukinię zobaczymy. No i słoiczki.
Z owoców, jabłka, banany, nektarynki, gruszkę, winogrono a pozostałe jadł ze słoiczków kupnych.
Blondi ja część tre na tarce, tylko ponoć powinna być tarka plastikowa nie metalowa a część co się nie da blenduję.
 
I dziś znów zapomniałam o żółtku bo się spieszyłam żeby szybko obrobić obiad i wyjść... ach:( no trudno, ale jutro jak nie zapomnę to dam, narazie ma takie okrojone tylko marchew, ziemniak, pietruszka i łyżeczka masła, ale może pozmieniam coś narazie obserwuje, coprawda jadł słoiczki z mięskiem i innymi dodatkami ale jednak słoiczek a gotowane samemu to też trzeba obserwować;)
 
Ja mojemu tez gotuje zupki jarzynowe z dodatkiem mieska z golabka lub kurczaka oraz dodaje kasze manne. Gotuje zawsze wiecej, blenderuje, pasteryzuje i wkladam do sloiczkow. Zapasy mam na caly tydzien. Nie musze codziennie stac przy garach.
O kurcze o zoltku tez znow zapomnialam. Czy dajecie juz maslo do zupek ?

Z owocow daje; jablka, maliny (przetare), truskawki, jagody, brzoskwinie, banany, a ostatnio strasznie posmakowaly mu wisnie.
 
W jakiejś gazecie ostatnio czytałam, że wiśnie to dopiero po roku a czereśnie zdaje się od 10 m-ca. Ale jak dziecku nic nie było to chyba ok.
My jesteśmy dopiero na etapie marchewki i jabłuszka. O dziwo moja marchewka nie za bardzo Dominikowi smakuje, za to wczoraj dałam mu marchewkę gerbera i jadł. Może moje dziecko woli jednak jak jest taka słoiczkowa papka.
 
reklama
Ja mojemu tez gotuje zupki jarzynowe z dodatkiem mieska z golabka lub kurczaka oraz dodaje kasze manne. Gotuje zawsze wiecej, blenderuje, pasteryzuje i wkladam do sloiczkow. Zapasy mam na caly tydzien. Nie musze codziennie stac przy garach.
O kurcze o zoltku tez znow zapomnialam. Czy dajecie juz maslo do zupek ?

Z owocow daje; jablka, maliny (przetare), truskawki, jagody, brzoskwinie, banany, a ostatnio strasznie posmakowaly mu wisnie.

A jaka reakcja po jagodach. Bo moja uwielbia te w słoiczku ale boję się jej dawać świeże bo mam wrażenie że są za ciężkie.
 
Do góry