reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy - jak zapobiegać, jak się pozbyć

hmm to może jakieś uczulenie?
widać tym bardziej że każdy z nas inny i każdego skóra inaczej reaguje ;)
To żadne uczulenie.
Wbrew pozorm wiele kobiet tak ma.
Oliwka nie nawilża tylko natłuszcza.

fifi trixibel- jeżeli smarowałaś ciało oliwką na bazie oleju parafinowego to taki mógł byc efekt.
Używałam Johnson i Nivea.
 
reklama
witam, ja jak narazie przymierzam się do Oliwki, ale często zapominam:zawstydzona/y: ale dopiero tu się dowiedziałam, że olikę na mokre ciało się stosuje:confused2:
to może można jej użyć pod prysznic? np. nałożyć małą ilość na gabkę?
co do kremów, to myślę, że w jakimś stopniu działają, ale cudów nie zdziałają...
boję się trochę o geny, moja mama ma potworną skórę na brzuchu:szok::szok: nie chciałabym mieć takiej jak ona.
moja babcia stawia na pasy po porodowe...
 
Witam:) Czytałam różne fora na temat rozstępy .. Jedna pani pisała że lekarka poradziła jej okłady z grejfruta na miejsce gdzie występują rozstępy 1 dziennie przez miesiąc i podobno pomaga..
 
Owszem, nawilża - witamina F która jest zawarta w oliwkach (przynajmniej tych które ja stosuję) to naturalny czynnik nawilżający.
A działanie oliwki to głównie to, że zatrzymuje wodę w głębszych warstwach skóry.
Witamina F naturalnie wystepuje w olejach roslinnych.
Zwykle oliwki typu Nivea nie zawieraja tej witaminy.
 
Ja używam od samego początku, bo mam skórę bardzo podatną na rozstępy, blizny itp.
Na początku używałam Musteli. Jest bardzo dobra, ale dość droga (na allegro ok. 70 zł za tubkę) :-(
Od sierpnia przerzuciłam się na Palmers. Jest sporo tańszy, wydajny i na prawdę dobrze działa. Nie chcę zapeszać, ale jak do tej pory ani śladu nowych rozstępów :-) a stare znacznie zbledły :-):-):-)
Kończę właśnie drugą butelkę Palmersa i zamówiłam kolejne 2 ... mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie :tak:
A to link do aukcji
PALMERS NA ROZSTĘPY CIĄŻA, PO I NIETYLKO NAJTA (757313095) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
witam, ja jak narazie przymierzam się do Oliwki, ale często zapominam:zawstydzona/y: ale dopiero tu się dowiedziałam, że olikę na mokre ciało się stosuje:confused2:
to może można jej użyć pod prysznic? np. nałożyć małą ilość na gabkę?
co do kremów, to myślę, że w jakimś stopniu działają, ale cudów nie zdziałają...
boję się trochę o geny, moja mama ma potworną skórę na brzuchu:szok::szok: nie chciałabym mieć takiej jak ona.
moja babcia stawia na pasy po porodowe...
Napisz coś więcej o tych pasach - pierwszy raz słyszę.
Oliwką smarujesz mokrą skórę tuż po wyjściu spod prysznica, czekasz chwilę (powinno pisać ile) i osuszasz skórę przykładając ręcznik - nie wycierając.
 
Do góry