reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy - jak zapobiegać, jak się pozbyć

O sobie moge powiedzieć, że używam wszelkiego rodzaju balsamów od kiedy sięgam pamięcią, nie tylko od momentu jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
I co stwierdzam: na pupie, co widać szczególnie kiedy światło pada wprost z góry (dlatego są lustra, których nie lubię;-);-) )mam szereg rozstępów, z tym, że są jasne i widoczne w określonych warunkach. Niespecjalnie sie nimi przejmuję. Nigdy nie towarzyszył mi jakis drastyczny wzrost ani spadek masy ciała...
Jeżeli teraz pojawią mi się jakieś rozstępy to będę mogła z czystym sumieniem powiedzieć, że na pewno nie dlatego, że sprawę zaniedbałam, cóż, widocznie tak musi być. Chociaz jak zobaczę czerwone pręgi na brzuchu albo piersiach to się lekko załamię....
no właśnie, czasem niewiele da się poradzić, ja jestem wysportowana, dbam o skórę (zawsze), ćwiczę, nie mam wahań wagi- a rozstępy miałam już dawno. Mam nadzieję że nie zmasakrują mnie podczas ciąży ;) ale to się okaże jak brzuch urośnie ;) trzymajcie kciuki :)
zresztą co tam, dbajmy o siebie, smarujmy się i co tam ejszcze, przynajmniej będziemy miały świadomość, że zrobiłyśmy co w naszej mocy :tak:
 
reklama
A no właśnie, jeszcze przecież ćwiczę, zapomniałam ;-)!
Poza tym, ze uprawiam sporty sezonowe jak jazda na rowerze, czy nartach to jeszcze od czasu do czasu ( no bo nie powiem, że regularnie) ćwiczę sobie w domu (kiedys rowerek, teraz "chodzik" i normalne ćwiczenia..) i naprawdę nie wiem co ma wpływ na powstawanie rozstępów. Staram się raczej chodzić pieszo niż korzystać z komunikacji. No i kosmetyki.. Bo lubię! ;-)
Być może gdybym nie dbała o siebie w ogóle to rozstępy bym juz miała dzisiaj paskudne, a tak są, ale prawie niewidoczne. No, jednak są:-(
 
Być może gdybym nie dbała o siebie w ogóle to rozstępy bym juz miała dzisiaj paskudne, a tak są, ale prawie niewidoczne. No, jednak są:-(

O, dokładnie, zgadzam się na 100%!
:)
też myślę że moje by gorzej wyglądały. Najwięcej mam z czasu jak byłam nastolatką i pojawiły się wtedy nagle, zanim w ogóle zdążyłam pomyśleć o jakimś zapobieganiu.
No a nowszych prawie nie ma, więc też wolę myśleć nieskromnie że to zasługa moich wysiłków hehe :tak:
 
Dziekuję Wam wszystkim za dobre rady. ;-) Po zastanowieniu stwierdziłam że jak juz naprawde tak bardzo beda mi przeszkadzac rozstepy, bo np. nie będe się czuła atrakcyjna. to skarzystam z laserów. ale na takie decyzje jeszcze mam czas narazie zajmę się cierpliwym czekaniem na dzidziusia. :-)
 
jak dlamnie oliwka jest tym czego potrzebuje....kreny napewno tez są dobre,ale nie widze koniecznosci skoro mi wystarcza stosowanie oliwki...:-)
 
reklama
A jest tu jakaś mama która nie używa w ogóle kremu przeciw rozstępom?:sorry:

Od początku nie używałam niczego- żadnych kremów , maści ,oliwki.:zawstydzona/y:

Dopiero teraz pojawiły mi się nowe rozstepy (1cm ) na boczkach, bo niestety już mam w tym miejscu więc jakoś się nie przejęłam ze będą większe o ten 1cm...:-p
 
Do góry