reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

rodzeństwo z dwuletnią różnicą..

reklama
Między moimi dzieciaczkami róznica wieku jest dwa latka,
jest oki ale nie powiem na początku było ciężko:tak:

Hej, zgadzam sie z Truską, u mnie róznica jest 20 miesiecy, na poczatku rzeczywiscie nie było wesoło, ale to kwestia zorganizowania sobie czasu i przyzwyczajenia sie starszego smyka do nowej sytuacji.:tak::tak:A teraz to myśle ze to jest idealna róznica wieku, Marysia ma 2 latka a Krystianek 4 i potrafia świetnie sie zgrac(czasami:-D:-D:-D,pomiedzy kłotniami:-D):laugh2:
 
witam u mnie róznica jest 2l i 1m-cczyli 25miesiacy na początku było w miare lekko i spokojnie jednak teraz jest mi coraz to trudniej bo mała(starsza zaczyna mi sie cofac w rozwoju to znaczy jak do tej pory była samodzielna, jadła, załatwiała sie, bawiła ubierala tak teraz robi sie koszmar ona nic nie potrafi młodszy ma 9m-cy i naprawde na poczatku super tolerancja, pomoc, opieka a od jakiegos miesiaca półtora zacząl sie koszmar, Natalka ... no brak mi słów aby opisac jak zaczeła sie zmeniac i byc.... cofnieta.... teraz w lipcu idzie do przedszkola po roku czekania udalo nam sie dostac moze to nas troszke uratuje.
poza tym dzieciaczki sa ze soba zzyte i lubia sie ze soba bawic jedno patrzy zadrugim i przepadaja za soba ale na Natale nie ma to chyba dobrego wpływu.
 
ja szczerze mowiac boje sie troche jak to bedzie, mam synka ktory bedzie mial 2 lata i 4 misiace jak urodzi sie jego siostrzyczka no i nie wiem jak dam sobie rade, maz duzo pracuje a mieszkamy w Londynie wiec zadnej babci ani dziadka ani wujka czy cioci do pomocy :no: no ale mam nadzieje, ze jakos to bedzie,
synek nie lubi jezdzic w wozku wiec chociaz z tym nie bedzie problemu :-)
 
Witam wszystkie Mamy.Między moimi dziećmi jest niecałe 25miesięcy różnicy. Na początku bywało rożnie ale teraz (Mateusz ma 4 lata a Julka 2) coraz więcej się razem bawią.Julcia chce robić wszystko co starszy brat więc umie zrobić wszystko szybciej niż Mateusz w jej wieku.:-) Oczywiście kłótnie i bójki są nie uniknione:-) ale to chyba nie zależy od różnicy wieku(znaw to bo między mną a bratem była większa różnica)
 
WItam. U mnie różnica między dziećmi wynosi 2 lata bez 2 dni. Po porodzie spędziłam 3 tygodnie w szpitalu z przerwą 2 dni. Przyznam że jak już wróciłam do domu to Mateusz był okropnie zazdrosny wszystko na NIE nawet Dominika nakarmić nie byłam w stanie. Teraz każdego chodzimy tylko we dwoje na spacery robimy zakupy spał ze mną kilka nocy i nastąpiła znaczna poprawa. Cofnął się bo wcześniej wołał na potrzeby fozjologiczne a teraz robi w majtki/pieluchę ale idzie lato więc i z tym mam nadzieję sobie poradzić. Póki co każdego dnia jest coraz lepiej.
 
witam u mnie też jest juz dójeczka i między nimi jest różnica 2 lata i 11 dni,uwazam,ze to dobra róznica,świetnie sie dogadywały od poczatku i sa jak papużki nie rozłączki,teraz miedzy ich młodszym rodzeństwem bedzie juz wieksza różnica
 
Między moimi córeczkami -dokładnie 2 lata bez 2 tyg-nie wyobrazam sobie inaczej:)dogadują się świetnie i razem bawią.Zastanawiam się tylko jak przyjmą małego braciszka pod koniec września-bo to będzie już 6 i 8 lat róznicy-sporo:)
 
Między moimi córeczkami -dokładnie 2 lata bez 2 tyg-nie wyobrazam sobie inaczej:)dogadują się świetnie i razem bawią.Zastanawiam się tylko jak przyjmą małego braciszka pod koniec września-bo to będzie już 6 i 8 lat róznicy-sporo:)
moje tez czekaja na mlodsze rodzeństwo,ale jeszcze niewiedzą kto to bedzie,a różnica prawie podobna bo 7 i 9 lat
tylko,że moje juz sie ciesza i nie moga sie doczekac,a potem zobaczymy jak bedzie
 
reklama
Miedzy moimi chłopcami jest 23 miesiące różnicy tzn. 2 lata bez 25 dni. No i jest to braterska miłość połączona z rywalizacją. Niestety starszy Wojtek trochę męczy młodszego Stasia, ale jednocześnie potrafią sie pięknie razem bawić.
 
Do góry