reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzące i staraczki w 2011

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
boje sie ze lekarz nie da mi skierowania na jakiekolwiek badania a ja sama nie wiem jakie badania powinnam zrobić i strasznie sie denerwuje :(
 
reklama
boje sie ze lekarz nie da mi skierowania na jakiekolwiek badania a ja sama nie wiem jakie badania powinnam zrobić i strasznie sie denerwuje :(

Za część badań na pewno będzie musiała płacić...niestety....zrób przede wszystkim histeroskopię - badanie wnętrza macicy, laparoskopię - badanie oceniające macicę, jajniki i jajowody!, posiew - czy nie ma jakiejś bakterii...(- Chlamydia, ureaplasma, mycoplasma, candida,trichomonas,neisseria).
Możesz też zrobić takie podstawowe badania: tarczyca, prolaktyna, zespół antyfospolipidowy, toxoplazmoza, testosteron, cukier...itp.itd.
Można też zbadać partnera...nawet dla własne informacji...
 
Ostatnia edycja:
a czy te badania moze mi zlecić moj ginekolog? w szpitalu własnie sie okazało ze mam niedoczynnośc tarczycy właśnie sie wybieram do endokrynologa ja miałam robiną laparoskopie chcieli mi usunąc ciąze laparoskopowo ale sie nie udało musieli mnie otworzyc ale nie wiem czy tez sprawdzali mi ten drógi jajowód irytuje mnie ta sytuacja bo tkwie w totalnym dole bo jestem ciemna w tej kwestii
 
pyzunia -skoro byłaś cięta to nie zrobią Ci laparoskopii przynajmniej na razie - badania może zlecić lekarz. A ja radzę odłożyć starania dopóki nie wyregulujesz sobie tarczycy bo to przez nią możesz mieć problemy.


A ja podsypiam i oglądam sobie Bleach :-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
a czy te badania moze mi zlecić moj ginekolog? w szpitalu własnie sie okazało ze mam niedoczynnośc tarczycy właśnie sie wybieram do endokrynologa ja miałam robiną laparoskopie chcieli mi usunąc ciąze laparoskopowo ale sie nie udało musieli mnie otworzyc ale nie wiem czy tez sprawdzali mi ten drógi jajowód irytuje mnie ta sytuacja bo tkwie w totalnym dole bo jestem ciemna w tej kwestii
Kochana te badania typu tarczyca, prolaktyna i reszta co wymieniłąm, raczej są odpłatne....może nie są to aż jakieś gigantyczne sumy, ale jak się wszystko zbierze do kupy to troszkę wyjdzie. Mi za wszystkie badania wyszło ok 350 zł. Musisz tylko spytać lekarza w którym dniu cyklu masz robić te badanka, bo nie można ot tak sobie w dowolnym dniu. I może spytaj gina czy by nie dało radę na skierowanie, może akurat...no nie wiem.
Podejrzewam, że nie spojrzeli na drugi jajowód, więc dopilnuj też tego badania - to nic strasznego, a może wyjaśnić bardzo wiele!!!!!!!

No nie wiem kochana jak Ci jeszcze pomóc..............
I oczywiście, jak SOL pisze, musisz najpierw dojść do siebie...
Ale pytaj jakby co....jak będę wiedziała to Ci odp.:tak:


SOL, raczej tarczyca niewiele ma wspólnego z ciążą pozamaciczną...przynajmmniej z zagnieżdżeniem się "okruszka"... :-|
 
Ostatnia edycja:
nie wiem gdzie mozna zrobić te badanie histeroskopię
W każdym szpitalu, gin Cię powinien pokierować odpowiednio...
Spokojnie, idź na wizytę i wszystkiego się dowiesz, tylko pytaj o wszystko, bo to podstawa i masz do tego prawo.
Np, ja zawsze przed pójściem do gina, robię sobię listę o co mam spytać, żeby nie zapomnieć i wtedy gin spokojnie odpowiada na wszystkie moje pytania. Taki system się sprawdza. Tylko odważnie!! I będzie ok kochana, póki co dojdź do siebie fizycznie, a reszta jakoś się ułoży. Będzie dobrze...
 
Witam się wieczorkiem:-)
oczywiście znowu klawiatury były rozgrzane do czerwoności,jak tye pisałyście:szok:

Ja dziś w miarę spokojna,nie testowałam i myslę ze wytrzymam do niedzieli:tak:o ile @ mnie nie uprzedzi:-(oby nie!!!!:angry:
Boli mnie cały czas w dole brzucha,ale czekam...

Później was troszke nadrobie.ale sporo tego.
Moja Julka ogląda franklina.
 
pyzunia moim zdaniem masz tyle wątpliwości i niepewności i pytań , ze chyba powinnaś odwiedzić innego lekarza. Dobry ginekolog powinien pokierować cię odpowiednio i odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania:-(Czy pytałaś juz o termin u endokrynologa?? U nas we Wro czeka się około 1 roku:-( Myslę, ze będziesz miała swoją dzidzię i twoja tragedia nie powtórzy się przy odpowiednim leczeniu i prowadzeniu przez lekarza:tak:
Kasiawie skąd ta zmiana hę...Brzuch cię boli na fasolkę moja droga, li i jedynie.:-)To kiedy testujemy??? Kobieta zmienną jest:-p
Sol a co to bleach???Ja nie oglądam tego???
 
reklama
Wisienko korci mnie jak diabli,na chwilę obecną myślę że wytzymam do niedzieli,zobaczymy jutro,albo w sobotę ;-)juz naprawdę chcę wiedziec:-(

ciekawe jak tam Harsh​
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry