reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzące i staraczki w 2011

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
to jest tak jak mnie gardło bolało. Żadne "domowe" sposoby nie pomagały, więc pani doktor powiedziała mi, żebym wzięła strepsils. Mówię, jej że czytałam na opakowaniu, że w ciąży nie wskazane. A ona na to, że owszem gdybym ssała to w ilościach hurtowych to pewnie by mogło coś być, a ja stosowałam dwa dni i od razu wielka ulga.

Więc wszystko z dystansem, natomiast jak nie trzeba to lepiej nie brać.

wiem, że w ciąży poleca się jeszcze takie syropy na zaparcia jak dla niemowląt, ale nazwy nie pamiętam.
Generalnie najważniejszy BŁONNIK :)))
 
reklama
Marta- pogłaskany :)))


A ja sobie leżałam, bo coś brzusio mnie pobolewał, ale na szczęście już przeszło :))
Troszkę się przestraszyłam, ale już gra gitara :))

Właśnie odmrażam sobie truskaweczki... :))
 
A próbowałyście jakieś herbatki ziołowe na zaparcia? Tylko też je najlepiej w aptece kupić i zapytać czy można stosować w ciąży. Zawsze lepsze to niz jakaś chemia. Leki w ostateczności. w końcu zdrowie naszych dzieciaczków najważniejsze. A co do leków, to często jest napisane, że w ciąży nie zalecane, aby firmy farmaceutyczne nie były ciągane posądach w razie czego. Najlepiej skonsultować się z lekarzem (mądrym lekarzem)
 
marta - ja ostatnio ssałam propolki bo mnie gardło bolało i też niby nie wolno ale propolis sam w sobie można :-D

Jeśli coś ma na ulotce że nie wolno lub nie powinno w ciąży to lepiej zapytać lekarza a bezwzględnie pytać trzeba kiedy lek nie ma opisu żadnego odnośnie ciąży bo wtedy nie wiadomo czy był czy nie był testowany na ciężarnych i czy jest bezpieczny :tak: Nie ma sensu ryzykować zdrowiem dziecka :tak:

ewcia - mi się truskawki przejadły cosik :-p To dobrze że lepiej się czujesz :tak: A przecież wiesz że rozciągająca się macica może pobolewać :tak: Dobrze że sobie odpoczęłaś - ja też zaraz idę się położyć bo mnie skurcze łapią :-p Ale gin powiedział że szyjka długa i twarda więc póki nie ma plamień czy skracania lub rozwierania szyjki to skurcze mogę mieć :tak:

madziarka - ziółka na zaparcia - proszę bardzo jak chcesz przedwczesne skurcze i poród :-) Żadna farmaceutka ci nie sprzeda nic ziołowego na zaparcia w ciąży bo to ona by odpowiadała za czyjąś niewiedzę :tak: Błonnik co najwyżej :-D


Jestem głupia baba - czemu wcześniej nie przeczytałam ze robienie fasolki po bretońsku jest takie czasochłonne??? A teraz głodna jestem :-p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witajcie kochane , jestem po pracy. Rano było zimno a potem się gotowałam. W nocy miałam koszmary, obudziłam się z płaczem i cały dzień to mi nie dawało spokoju:-(Teraz już mi troche przeszło. Dzisiaj kłuł mnie cały dzień prawy jajnik. I brzuch boli jak na@. Nie nakręcam się na fasolke bo tempka niska i pewnie nie było owu jak podejrzewałam. Biorę dalej folik i czekam, czekam, czekam:szok:
 
WISIENKA- czesc kochana,tule z tym snem:-(
a ja w tym cyklu nie robie nic-zadnego mierzenia temp (tylko dzis-pisalam Ci;-)) ,przytulania byly kiedy sie chcialo a nie kiedy "wypada" ,tez nie wiem czy owulka byla bo bez monitoringu jestem i bez hormonow na owulke ,ale po dzisiejszej temp.37,1 mysle ze byla...dzis mam 19 d.c. i we wtorek sie kaze co i jak:tak:
ja w tym cyklu nawet folika nie biore,zeby nie myslec o robieniu dzidzi...czaem jak mi sie przypomni,ale juz nie tak regularnie...
 
Sol- ja wiem, że przy rozciąganiu macicy też boli, ale to był troszkę inny ból...
Ale najważniejsze, że już go nie ma... :))


Wisienko- tulę :**
ja także jakiś czas temu miałam taki sen, że wstałam z płaczem, a cały dzień był do bani, bo przypominałam sobie o nim... :((


Lecę cosik obejrzeć ;)
wieczorkiem zajrzę...
 
mama witaj. No własnie nasze staranka ciężko nazwać starankami. Było mało przytulanek bo kłopoty z @ i te plamienia. Śmiałam się nawet, ze jak chce się zajść w ciążę to trzeba uprawiać sex. No cóż nie nakręcam się. Ja też we wtorek powinnam zrobic test więc zrobimy to razem jak oczywiście @ nie przylezie.
W sumie mamy bardzo podobnie w tym cyklu, no zresztą pamietasz co kiedys powiedziałam.
Czekam teraz na Pola i uspokoje się jak juz wróci całkowicie. Bardzo kłuje mnie ten brzuch po prawej...
 
WISIEŃKA- my dzialalismy kiedy byla ochota i tak wyszlo ,ze w 9 ,11, i 13 d.c. potem byla siora a od ndz.biore lutke dowcipnie..ale dzialania byly-jest nadzieja .
trzymam za Ciebie &&&&&&&&&&&&&&&&& -czekamy do wtorku:tak:
 
reklama
Cześć dziewcyny! Witam Was serdecznie!
Jak pewnie zauważyłyście - jestem tu nowa!
Też zaczęłam się starać o dziecko (tzn zaczęliśmy). już minęły 3 miesiące i nadal nic. Wiem, że to nie długo, ale... Mam nadzieję że się w końcu uda. To będzie moja pierwsza ciąża (o ile będzie). a tak wogóle to sobie jeszcze studiuję ,a z wykształcenia jestem pielęgniarką, więc może coś niegłupiego uda mi się powiedzieć na tym forum. he. Mam nadzieję że będzie nam sie fajnie pisało i podzielimy sie swoimi wrażeniami i postępami. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę powodzonka w staraniach.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry