reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rodzące i staraczki w 2011

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
lovely : gratulacje !!! spodziewalas sie czy bylo zaskoczenie ??? jak romantycznie ... :))))
kpi i sol : zobaczymy czy uda nam sie wytrzymac hehe
a czy wy obydwie jestescie na utrzymaniu meza ???? bo ja tak
i wlasciwie to dopiero teraz do mnie dotarlo ze jeszcze nigdzue nie widzialam tu takiego watku, gdzue np.jest mowa o tym jak "sie ubezpieczyc" na przyszlosc, emeryturke itp
ja sama nie wiem jak mam sie zorganizowac, bo chce miec gromadke dzieci i sama je wychowywac( a nie robic po to by oddac do niani na cale dni), ale z 2 strony jak po studiach nie pojde do pracy, to co kiedys wpisze do cv i czy ktos mnie przyjmie do pracy np po 35? ale to juz oddzielny temat (rozpisalam sie) na kiedy indziej

a narazie zycze wszystkiem szczesliwego 2010 !!!!!!!! :)
 
reklama
lovely: gratulacje :-)!!!!!!!!! i dużo szczęścia życzę no i oczywiście dzieciaczka ;-)

josephine : ja wcześniej pracowałam 3 lata na umowe o prace potem miałam 3 m-ce przerwy a teraz od miesiąca prowadze własną firme - sklepik jak już wspominałam , i też sie wkurzam że jako pracodawca mam mniejsze prawa po urodzeniu, a w dodatku jestem na niższym zusie i to mi sie nie wlicza w emeryture i jak zajde w ciąże to nic mi sie nie należy, no ale co tak ludzie są w gorszej sytuacji i dają rade :)

przez pierwsze pół roku planuje załatwić wszystkie badania i szczepienia (na żółtaczke sie długo szczepi i z tąd te 6 m-cy) a potem na 5-6 odstawiam tabletki żeby oczyścić organizm i do dzieła:), najgorsze teraz to czekanie najchętniej już bym wybierała imie i robiła niezbęde zakupy, a raczej znosiła bym do domu żeczy ze sklepu;-):-)

A czy Wy jeszcze jakoś sie szczególnie przygotowujecie do ciąży :) ja mam postanowienie noworoczne - nie jem fast foodów :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
lovely - gratulacje :tak::laugh2: No to rok zaczyna się ciekawie ;-)

maryla - ja mam wszystko co niezbędne po Karolci więc nie mam co się przygotowywać. Szczepienia mam wszystkie, chorowałam na wszystko co tylko dziecko może - jedyne co to można się przygotowywać psychicznie do drugiego dziecka u mnie ale jak o tym myślę to mnie głowa boli więc to też odpada :laugh2: Jedyne co będę musiała kupić to chyba nowe łóżeczko albo chociaż ten wewnętrzny stelaż bo ten co Karola na nim śpi to się wygiął w łuk od jej ciężaru już i raczej bałabym się kłaść w tym maluszka, materacyk no i wózek głęboki bo swoją krowę sprzedałam. A jak na razie walczę z kręgosłupem i kolanami - bo mi szlag je trafił po ciąży :-p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
lovely moje największe gratulacje :happy2:


a jak u was po sylwestrze dziewczyny?
U mnie 1szy stycznia zacząl się wspaniale,synek ma urodziny,zakupiliśmy sprzęt do domu a teraz opijamy z mężem nasze zakupy :happy2:
 
marylka : kurde podlamalas mnie. bo ja zeby miec normalne zycie rodinne, czyli nie wracac do domu jak 90% ludzi tutaj miedzy 19 a 21, to wlasnie chcialam rozkrecic jakis domowy biznes. a tu czytam i okazuje sie ze jesli nie ejstem pracownikiem to tez trace wszelkie dodatki, prawa typu dluzsze macierzynskie (platne) itp ja nie wiem w ogole jak prawo f-cjonuje w polsce, ale tutaj pracownik jets bardzo chroniony, jesli chodzi o zwolenienia, emeryture, urlopy no i macierzysnskie-wychowwacze, itp
no wiec nie wiem co ja wymysle, bo z 3 czy 4 dzieci wracac pozno i zyc tylko weekendem to troche sie mija z celem
a co do tematu drugiego dziecka to ja tez juz najchetniej bym odstawila tabletki i brala sie do dziela, ale staram sie myslec rozsadnie: tj. odpoczac, niech organizm dojdzie do siebie no i nacieszyc sie w 100% malutkim, tylko na nim sie jeszcze troche skupic, miec caly moj czas dla niego. ale widzac ciuszki w sklpeach lub gazetach (zwlaszcza dla dziewczynki) to ciezko myslec rozsadnie i logicznie :) ja juz przytargalam mala czapeczke 35cm i é dziewczece ok.40cm, plus male buciki. powoli powoli i do 2011 sobie nazbieram garderoby troche
ale najwiekszy szal to bedzie, jak juz bede w ciazy i bede znac plec :)))))))))))))))))))))
och to dla mnie temat rzeka musze sie poklepac po lapach, zeby skonczyc to lanie wody
 
a Ja na starania i dziecko czekam ze spokojem,nie ma się co śpieszyc,plan co do dziecka mam i tego się trzy mam,tabletki odstawiłam i teraz na spokojnie oczyszczam organizm :tak:


dziewczyny będzie dobrze :happy2:
 
agnieszka.kk : synek urodzil sie 1.01 ???? o ktorej godzinie??? najlpesze zyczonkka urodzinowe (ps. a ile dzis skonczyl?) . byla jakas imprezka urodzinowa?
 
agnieszka.kk : synek urodzil sie 1.01 ???? o ktorej godzinie??? najlpesze zyczonkka urodzinowe (ps. a ile dzis skonczyl?) . byla jakas imprezka urodzinowa?

tak mój synek Alan urodził się 1go stycznia o godzinie 22.25 ważył 3480 kg i mierzył 56 cm długości.Rodziłam od 6.15 do 22.25 masakra :baffled:
Dziś skończył 3 latka,impreza była bardzo kameralna,niestety mieszkamy 2000 km od najbliższej rodziny,rodziców,cioci,wujków itd.także za bardzo nie ma kogo zaprosic ale Alan jest zadowolony,dostał prezent,były balony i zdmuchiwał swoją świeczkę z numerem 3 :happy2:
Dziękujemy za życzonka :happy2:
 
no to najlepszego za 15minut dla alanka :) niezle - wzielo cie 1 stycznia! za duzo skakalas w sylwestra. moja ciocie tez wzielo pare lat temu po weslu jej siostry: zdazyla wrocic, demakijaz zmyla, umyla sie polozyla i pol godziny pozniej jazda do szpitala hehe ;)
my tez m

cd. :my tez mamy rodzine daleko, ale w tym roku, swietowalismy w polsce (lepold ur. sie 22.12) wiec bylo nas ciut wiecej
ps. 3 latka : no to juz czas najwyzszy na rodzenstwo hihihihi ;)
zmykam spac dobranoc wszystkim !

ah jeszcze jedna sprawa: 56 cm?????????????????????????????????????????
moj niunisu maluda jak taka laleczka tylko 50cm
ale waga prawie 3,5 wiec niezla kulka z niego byla, nie wygladal jak noworodek tylko miesieczne dziecko ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry