reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rodzące i staraczki w 2011

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Widze ze chorobsko szaleje na calego:-( Wracajcie do zdrowka:tak:U nas na szczescie wszyscy zdrowi:tak:
Piszecie juz o starankach a ja nadal sie zastanawiam jak to bedzie:sorry2:Najpierw musze doprowadzic organizm do porzadku a pozniej bede myslec.Maz chcialby juz zaczac sie starac zaraz po pierwszej @ ale w tym wypadku nawet nie wiem kiedy bedzie:no:Na szczescie jeszcze dwa tygodnie i lece do polski:tak:Odwiedze swojego ginekologa i wtedy bede wiedziec na czym stoje.Niby sie ciesze z wakacji a jednak nie chce mi sie leciec.Najgorsze ze kolejny raz lece sama z Dominikiem.Teraz dodatkowo bedzie w rozbiegu bo tydzien u mamy a nastepny u tesciowej.Babcie tesknia za wnukiem i kazda chce go zobaczyc a niestety jest to mozliwe tylko jak sama lece bo maz ma za malo wolnego i widzialyby wnuka tylko raz w roku.

lovely-Moj Dominik mowi wiecej po angielsku jak po polsku:-(Troche sie martwie bo idac do szkoly bedzie jeszcze wiecej angielskiego.Caly czas z mezem rozmawiamy do niego po polsku,jednak bajki robia swoje:sorry2:Niestety nie mamy polskiej telewizji co ma swoje plusy i minusy.Mam jednak nadzieje ze jak posle go do polskiej szkoly to cos pomoze:sorry2:Narazie poprawiamy go ale to nic nie pomaga.
 
reklama
agnieszka.kk - a jak Alan z angielskim? uczyliście go? w domu pewno po polsku rozmawiacie?

Alan mówi w dwóch językach,strasznie miksuje angielski z polskim.Uczymy go ale mało.Alan to raczej samouczek.W domu mamy tylko angielską telewizję,chodzi także do angielskiego przedszkola gdzie jest tylko jedno polskie dziecko + Alan,wszystko co dzieje się poza domem także po angielsku,bajki,książki,zabawki wszystko po angielsku.Ma kilka Polskich książek ale tylko kilka sztuk.
Czasami jestem pod wrażeniem,z dnia na dzień się uczy co raz więcej,mam nadzieję że jak pójdzie do angielskiej szkoły będzie jeszcze sprytniejszy z angielskim :-)

lovely-Moj Dominik mowi wiecej po angielsku jak po polsku:-(Troche sie martwie bo idac do szkoly bedzie jeszcze wiecej angielskiego.Caly czas z mezem rozmawiamy do niego po polsku,jednak bajki robia swoje:sorry2:Niestety nie mamy polskiej telewizji co ma swoje plusy i minusy.Mam jednak nadzieje ze jak posle go do polskiej szkoly to cos pomoze:sorry2:Narazie poprawiamy go ale to nic nie pomaga.

Kama musicie jak najwięcej rozmawiać w domu w ojczystym języku bo mały zapomni,my też staramy się mówić jak najwięcej z resztą w domu rozmawiamy tylko po polsku,czasami dla zabawy po angielsku.
Kiedyś tak nam radziła pielęgniarka która przychodziła do Alana.
I dlaczego chcecie posłać go do polskiej szkoły?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kama - Aaa bo Ty też z Anglii, zapomniałam! Kurde, szkoda, że młody woli angielski niz polski, ale jak w domu nie zapomnicie o tradycji i rodzimym języku to on też na pewno nie :)
Mam koleżankę, która ma rodziców polaków ale urodziła się w Niemczech i gada super po niemiecku, ale i po polsku bo w domu rozmawiają po Polsku :)

Agnieszka - najważniejsze że Alanek sobie radzi :)
 
lovely :-D toś mnie zaskoczyła a ja myślałam że jakąś elektrotechnikę czy coś w tym stylu jak ja a tu filologia angielska :-D:-D:-D Ja studiuję informatykę i czasami jest gorzej czasami lepiej. Jak na razie średnią z trzech lam mam 4.4 ale sporo zależy od tego semestru no i obrony. Bardzo się cieszę że się jeszcze bronię zamiast pisać te durne egzaminy.

agnieszka - mam alergię i ciągle zatkane zatoki a idąc dalej jak mi spływa to ciągle kaszlę i mam czerwone gardło - takie małe perpetuum mobile. A leki na katar nie przynoszą ulgi na długo a ileż można się prochami faszerować? :no::-(

Praca zaliczeniowa skończona :tak: Nadgarstek - w stanie tragicznym znowu w ortezie - nie ma to jak kochany mąż który jak chce się go złapać żeby nie upaść to skręca przypadkiem Ci nadgarstek :dry: A najbardziej denerwuje to ze to prawa ręka :dry::dry::dry:
 
Sol - osz Ty paskudo! nie śmiej się ze mnie :p a tak poważnie mówiąc to niestety języki są jednym z cięższych kierunków no i ja niestety nie daje rady :(
 
o ciekawy watek dziewczyny! moj synus jeszcze nie mowi, ale ja JUZ sie martwie o jego polski... bo wokol bedzie wszedzie francuski. U was pojawiaja sie problemy, a w domu oboje mowicie po polsku. A u nas na dodatek bedzie 50 na 50... wiec ja nie iwem jak bedzie to wygladalo... macie moze jakies praktyczne rady. oprocz ksiazek i plyt cd po polsku, bo w to juz sie zaopatruje :) no i zastanawiam sie nad cyfra za rok, ale faktycznie sa plusy i minusy...
do poslkiej szkoly na 1 dzien w tyg. poslemy, ale dopiero jest od 6 lat...
 
lovely - wiem że jest ciężko - mój były był na anglistyce - chociaż razem z nim się uczyłam i nie było takiej tragedii - ja wychodzę z założenia że wszystko się da - trzeba tylko podejść do sprawy sposobem. A paskuda - jestem - fakt :tak::-D:-D:-D
 
I dlaczego chcecie posłać go do polskiej szkoły?

Bede go posylala tylko raz w tygodniu do szkoly w sobote:tak:Caly czas mowimy do niego po Polsku.Znajamych takze mam przewaznie polakow ,wiec nie wiem co robic:no:Opiekuje sie chlopczykiem ktorego mama jest z Australii a tata jest polakiem i nawet on wiecej mowi po polsku jak Dominik:wściekła/y:Czasami nawet udaje ze go nie rozumie aby powtorzyl mi po polsku jakies slowo ale szybko zapomina:wściekła/y:Zobaczymy jak bedzie pozniej ,ale nie chce aby mial problemy z jezykiem polskim skoro jest polakiem i napewno bedziemy w przyszlosci wracac do kraju:tak:
 
reklama
josephine myślę że najlepszą poradą jest rozmawianie z dzieckiem w ojczystym języku i to jak najwięcej.
kama dzieci mają to do siebie że szybko się uczą,z jednej strony to dobrze a z drugiej nie ale czas pokarze jak to będzie :tak:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry