reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

Ja kupiłam Dzidziusia do kolorów i też tylko oddziele białe od intensywnych kolorów.

Martucha ja właśnie ze względu na intensywny zapach zrezygnowałam z płynu do płukania dla maleńkiej.

A prac zaczynam dobrze po świętach bo siły coraz mniej, samopoczucie z każdym dniem gorsze a jeszcze do szpitala też się jednak spakować trzeba wcześniej.
 
reklama
Jej ja jeszcze nawet nie mysle o pakowaniu torby. :-O :p. Wczoraj dopiero to byl taki pierwszy dzien w ktorym cos konkretnego zaczelam robic (segregowac ciuszki) a no i przedwczoraj wozek przyjechal. ;) a tak to jeszcze nic.
 
Aha i mam
Spodenek 3x56 i 2x62
Polspiochow 2x56 i 2x62
Bodow na ramiączkach 2x62
-||- z k rekawem 2x56 i 19x62
-||- z d rekawem 4x56 i 6x62
Bluz 4x62
Kaftanikow 10x56 i 8x62
Pajacy 3x56 i 6x62
Spiochow 3x56 i 1x62
Sukienek 1x56 i 3x62
Skarpetki x17
Rajtuzki x1
Czapeczki x4
Opaski x7
Lapki x3
Kocyki x5
Rozki x2
I spiworek do spania ale nie wiem czy sie przyda.
Co byscie dokupily jeszcze??
 
Ja myślę o torbie bo u mnie w szpitalu trzeba mieć swoje rzeczy dla dziecka więc muszę wcześniej wszystko ogarnąć żeby wybrać co do szpitala zabrać.

A z tej listy to chyba wszystko masz...Ja mam jeszcze rampersy ale to może 3-4szt bo nie wiem czy się sprawdza.
 
Co do proszków ja kupię Jelpa. Uwielbiam ten zapach, młodej prałam do 4 roku wszystko oddzielnie i właśnie w Jelpie. Teraz jestem bardziej leniwa, ale przez kilka pierwszych tygodni młodsza będzie mieć swój kosz i swoje pranie. Potem zaczniemy testować czy ją zwykły proszek nie uczula.

Jak tak czytam ten wątek to lekkie przerażenie mnie ogarnia. Jutro zaczynam 30 tydzień a dla młodej mam jedynie mase ciuchów (na początku kupowałam sama a potem koleżanka przysłała mi 3 kartony... więc mogę mieć trojaczki aktualnie) i tyle. Łóżeczko stoi w piwnicy, wózek chyba też - muszę w sumie sprawdzić jego stan bo czeka już 4 lata i może się okazać że będzie do wywalenia. No i tyle. Nic więcej nie mam. I chyba właśnie zaczęłam panikować. Kiedy jest odpowiednia pora na zamawianie materaca, prześcieradeł, przewijaków itd?
 
Kotuu kurteczke na czerwiec??
Na wyjscie ze szpitala mam zamiar kupic jakis komplecik ani za cienki ani za gruby.
Smile mam rampersy jedne w rozmiarze 62 a jedne w 68 ale wątpie zebym je zakladala. ;)
Sesii ja mam dokladnie tak samo wiec sie nie martw. Z tym ze łóżeczka nie wstawiamy bo nie mamy na nie miejsca a mala pewnie i tak bedzie spala z nami. Ja w sobote zaczynam 30tc i ani nic dla siebie do szpitala ani kosmetykow dla malej, wanienka jeszcze i nawet nie wiem czego mi brakuje. :p
 
Ja mam tylko ubranka, pieluchy tetrowe i kocyki.
Martucha a propo kocyków pocieszyłaś mnie tą ilością w Waszym przypadku, ja ma 3 (cienki bawełniany, polarowy, tkany) a już mi wszyscy trują że przesadziłam, a planuję kupić jeszcze jeden, bo się zakochałam w takim jednym i nie odpuszczę :-D
 
reklama
Inzagata ja mam jeden bardzo gruby i duzy na zime jeden welniany ktory sama zrobilam tez bedzie na zime jeden cienki tez z takiej grubej włuczki ale nie wiem na kiedy. :p i dwa cienkie polarkowe :p
Ginger do nas do szpitala nie trzeba nic dla dziecka. Dopiero na wyjscie. Dziewczyny z naszego miasta robią teraz np zbiórke dla oddzialu noworodkow i sama juz powybieralam sporo rzeczy zeby oddac maluchą. :D
Wyprane wlasnie sie susza. ;)
 
Do góry