reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

Sudocrem jest raczej do dupki, nie nawilzy...
Ja mialam krem z hippa i emolium.
Potwierdzam- gaziki potrzebne;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeszcze u mnie sprawdził się ten taki termosik styropianowy no i nakladki na sutki ale to nie dla dzidzi. Nie wiem czy pisalyscie o tych dużych platkach kosmetycznych. Do ciałka też miałam to z hippa, uwielbiam ten zapach:D
 
A również nie używałam foczki, nie polecam też myjek, bo to tylko siedliskiem bakterii po pewnym czasie się robi, trzeba by po każdej kąpieli gotować. Gaziki jałowe faktycznie potrzebne. A do dupci używałam linomag, bo młody ma uczulenie na cynk, a wszystkie za wyjątkiem tej jednej są na bazie cynku. Do kąpieli wlewałam tylko emolium, on fajnie nawilża skórę dziecka i nic więcej nie trzeba było używać.
Co do ubranek to na początek polecam body i pajacyki, a jak pępowinka odpadnie, to mi najwygodniej było używać body i spodnie (półśpiochy, legginsy) jak chłodniej, łatwo się ściąga i zakłada przy częstym przewijaniu, z pajacykiem za dużo roboty było z tymi zatrzaskami, ale polecam jako piżamki.
 
Malinka – mi zamiast sudokremu położna poleciła zwykły alantan plus – bo lepiej się wchłania w skórę i nie pozostawia takiej tłustej warstwy. No i zakazała mi kupowania zasypek z apteki/sklepu, szczególnie dla chłopca, dlatego że one się nie rozpuszczają w wodzie i „rolują” się na zgięciach i siusiaczku – najlepsza mąka ziemniaczana ;)
Do ciałka polecała mi produkty Oilatum, a do pielęgnacji pępuszka zwykły octenisept. Jeśli chodzi o nakładki na sutki, to poleciła mi, żeby stosować je zamiast wkładek laktacyjnych do stanika - dlatego, że nie przylepiają się do cyca jak wycieknie pokarm i nie ma dyskomfortu :)
 
A ja z doświadczenia iż alergik od urodzenia jestem i całą serię oilatum znam. Zamiast tego, kupcie emolium tańsze a to samo:p
 
Ja tez wlewalam do kapieli plyn i nie smarowalam na codzien, dopiero jak mial skore przesuszona...
A do dupki tez uzywalam linomagu, ale tez nie przy kazdym przewijaniu...
A i ktoras pisala o nakladkach... W ciazy z Antkiem myslalam ze beda zbedne, ale uratowaly nas jak juz sie Maly urodzil, bo mialam plaskie brodawki o nie mogl dobrze chwycic... Wiec zakladalam nakladke, jadl, a poten sciagalam, zeby lapal sama piers;)
 
Potwierdzam, że linomag miałam i czasem stosowałam na zmianę z sudocremem i bepantenem. Sudocrem bardzo rzadko, dopiero jak coś tam się odparzyło. Myjek też nie polecam. Emolium zamiast oliatum, bo tańsze. Oliwki nie stosowałam.
 
A nam położne zabroniły używać oilatum czy innych emolium. Kazały używaż "zwykłych" kosmetyków a emolientów tylko wówczas gdyby cos się działo, a w zadnym wypadku profilaktycznie, bo niby skóra sie przyzwyczaja i w razie gdyby naprawdę było potrzebne takowe coś to nie pomoże... Nie wiem czy faktycznie tak jest, bo nie musiałam się przekonać. Od pierwszych kąpieli używałam kosmetyków Nivea, gdyż w szpitalu myli przy mnie takimi Alanka, dokładnie takimi:
153507.jpg
U nas super się sprawdziły. Jak był nieco starszy to kupiłam z J&J zestaw lawendowy, niby ułatwiający zasypianie , taki:
johnson-and-johnson-johnsons-baby-bedtime-bath-plyn-do-kapieli-na-dobranoc-d7907_5_9365.jpg C
Przepięknie pachnie:)

Do pupy używałam alantanu a sudokremu gdy pojawiało się jakieś odparzenie, u nas działał rewelacyjnie.

Co do ciuszków kupiłam w rozmiarze 56:
Body z kr rekawem 6szt
body z dł ma razie mam jedno, ale jeszcze 5 dokupię.
Jedną koszulkę na długi rekaw w razie jakby chłodniej było
Półśpiochy 5szt
spiochy chyba 3 szt
pajace 2, bo raczej nie bede czesto zakladać gdyz w nocy tez trzeba dzieko przebrac a te zapinania doprowadzały mnie do szału...
Ciepłą bluze mam jedną, na chłodny dzien
3 pary spodenek dresowych
Skarpetki/paputki pare sztuk
Nie kupuję zadnych kaftaników, bluzeczek takich wiązanych na boku, bo z własnego dosiadczenia wiem jak ciężko ubrać takiego malucha :D
Rajtki, ciepłe czapki to raczej na lato sie nie przydadzą też.
Pajace niekiedy są w sklepach takie które są rozpinane tylko w kroku a nie po całości, to dla mnie wogóle porażka, miałam jeden i nie umiałam go wogóle Alankowi założyć. Tak samo zadnych dzinsów, ogrodniczek dzinsowych dla dziecka lezącego nie polecam.

Ogólnie niedawno posegregowałam ciuszki rozmiarami układając w kartony to tak do rozmiaru 74 mam chyba wszystko:) Chociaz poki co nie kupuije ciuszkow na zime typu kurtka itp, bo nie wiem jaki rozmiar bedzie potrzebny. Alan mając por roku nosił mi ubrania na 80 i 86.

Jakaś czapka na lato jeszcze bedzie mi potrzebna.

Malinka rozek ja miałam jeden i w zupełności wystarczył, a tym bardziej jak urodzimy latem to drugi bedzie zbędny.
Pieluchy flanelowe miałam dwie i były dla mnie bezużyteczne, a wręcz przeciwnie, zastanawiałam sie po co wszyscy karzą kupować tak duzo tetrowych skoro bedziemy uzywać pampersów. Kupiłam tetrowych 20 i były bardzo potrzebne jak sie okazało ;)
Teraz ze 20 dokupię, bo po Alanku mam ale przyda się więcej:)
Do wanieniki zadnych wkladek nie uzywaliśmy, choć kupiłam taką gąbkę wyprofilowaną, ale beznadziejnie sie tego uzywało, ogólnie nie polecam.
Miałam octonisept ale długo nam sie pepek nie chciał zagoic, położna kazała kupic spirytus i odpadł raz dwa, wiec tym razem octonisept sobie daruję.

Do twojej listy dopisałabym jeszcze takie duze platki higieniczne, gaziki, sól fizjologiczną, wodę morską, rozważyć zakup laktatora,
Tak samo jak dziewczyny polecam cążki do pazurków, kupiłam nożyczki z canpola i nie chciały ciąć, jakby tępe były.

Minka a do czego ta parafinka ciekła????
 

Załączniki

  • 153507.jpg
    153507.jpg
    22 KB · Wyświetleń: 48
  • johnson-and-johnson-johnsons-baby-bedtime-bath-plyn-do-kapieli-na-dobranoc-d7907_5_9365.jpg
    johnson-and-johnson-johnsons-baby-bedtime-bath-plyn-do-kapieli-na-dobranoc-d7907_5_9365.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 36
reklama
MammaMila tak sie zastanawiam jak niby w tych nakładnach na sutki chodzić w staniku bo one takie odstające są... :confused:

Malinka Karuzela na łóżeczko super sprawa dla mnie, ale uzywaliśmy jak młody miał dopiero ok 2 miesiące chyba, nie tak od początku. Mam taką:
tiny-love-wyspa-marzen-karuzela-m-iext6112520.jpg

Jest rewelacyjna. ma miłe melodyjki i mozna włączyć pilotem, nie trzeba wstawac z łóżka nawet:) Młody uwielbiał ją. Jak podrósł zdjeliśmy pałąk z zabawkami i tylko muzyczke włączałam mu do usypiania.
W zadnym razie nie kupuj takiej do której trzeba wstać zeby ją nakręcić:)
 

Załączniki

  • tiny-love-wyspa-marzen-karuzela-m-iext6112520.jpg
    tiny-love-wyspa-marzen-karuzela-m-iext6112520.jpg
    25,2 KB · Wyświetleń: 46
Do góry