reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Robimy zakupy dla maluszka

A ja mam jeszcze pytanie dotyczące kremu. Kupilam Bambino, jeden krem ochronny z tlenkiem cynku pisze na nim ze natluszcza i lagodzi podraznienia , a drugi krem pielegnacyjny z pantenolem -nawilża i pielęgnuje.
Ktorym powinnam nasmarowac buzie dziecka na wyjscie ze szpitala???
 
reklama
Wiecie co, ile osób tyle szkół. Ja znam pediatrę (dobrego) który zaleca właśnie spirytus bo twierdzi, że Octenisept to po prostu modny, drogi środek zupełnie nic nie zmieniający jeśli chodzi o gojenie.
 
A ja mam jeszcze pytanie dotyczące kremu. Kupilam Bambino, jeden krem ochronny z tlenkiem cynku pisze na nim ze natluszcza i lagodzi podraznienia , a drugi krem pielegnacyjny z pantenolem -nawilża i pielęgnuje.
Ktorym powinnam nasmarowac buzie dziecka na wyjscie ze szpitala???
ten z cynkiem jest na odparzenia i inne tego typu podrażnienia a ten pielęgnacyjny jest właśnie do buźki
 
U nas na szkole rodzenia położne sugerowały pielęgnację nową - czyli na sucho. Pilnować, obserwować i nie robić nic, tylko trzymać pępuszek jak najczęściej wystawiony, no i dobrze osuszać po kąpieli, jeśli się zamoczy. A Octenisept polecały zakupić - ten mały, bo jak tylko coś tam czerwonego się pojawi to super psiknąć po osuszeniu go po kąpieli. Zresztą u mnie w szpitalu psikają Octeniseptem codziennie podczas pobytu dziecka w szpitalu. Moja kuzynka, która urodziła w lipcu tak postępowała i ładnie się Małej wygoił pępek, a koszt tego małego Otceniseptu nie jest wielki - ja kupiłam za niecałe 23zł.
 
Tu w UK mówili żeby nic nie robić. Nawet jeśli w kąpieli się zamoczy to nic takiego się nie stanie, wystarczy wysuszyć po. Ja tak robiłam i małej odpadł pępek po 4 dniach i ładnie się goił. Teraz też tak zamierzam. Oby wszystko się goiło jak ostatnio :-)
 
położna mówiła mi też, że jeżeli nie chcę stosować środków to wystarczy spirytus lub wódka i efekt będzie też dobry.

Na odparzenia polecam najbardziej posypkę u mojej chrześniaczki sprawdza się rewelacyjnie, a inne kremy nie dają rady.

Jeżeli chodzi o płyny do kąpieli to zwracajcie uwagę na składniki żeby nie było parafiny, bo po niej bardzo łuszczy się skóra. Jest taki płyn i krem z kangurkiem w aptekach można dostać, ale nie pamiętam nazwy. Jest bardzo dobry.
 
A ja mam jeszcze pytanie dotyczące kremu. Kupilam Bambino, jeden krem ochronny z tlenkiem cynku pisze na nim ze natluszcza i lagodzi podraznienia , a drugi krem pielegnacyjny z pantenolem -nawilża i pielęgnuje.
Ktorym powinnam nasmarowac buzie dziecka na wyjscie ze szpitala???

Uwazam ze nawilzajacy nie bardzo..
Bo jak bedzie mroz to moze przymrozic policzki,najlepiej tlusty..
Krem na kazda pogode moze byc z NIVEA na przyklad..
 
dziewczyny.. przepraszam że to napiszę... sama generalnei brałam czynnie udzial w tych ostatnich tu tematach, ale czy nie sądzicie że zaczęłyśmy robić bajzel?? mamy wątek o pielęgnacji maluszka... a ten jest zakupowy... chyba za bardzo się rozpędziłyśmy. Te rady naprawdę nam się przydadzą, a tu sie stracą jak tylko znowu zaczniemy nabywac jakies cudenka dla dzieci.
 
reklama
Do góry