reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Robimy zakupy dla maluszka

jeśli chodzi o Octenisept, nam położna w SR radziła właśnie psikać na patyczki, naciskać pępuszek i naokoło kikuta czyścić patyczkiem, zobaczymy, czy się sprawdzi ten sposób.
 
reklama
Izi ja miałam dokładnie te same gaziki w takich niebieskich maluskich opakowaniach.. normalnei do dupy, one sa dobre ale do płaskich ranek, a nie do wsadzanai w pępuszek maluszka, a tylko wsadzajac patyczki dokoła w środeczek i przytrzymując kikut idzie zrobić z nim porządek.. o czym oczywiscie dowiedzialam sie dopiero od poloznej, a niestety my mielismy malą obsuwę bo była dopiero jak mały miał 7 dni.. niestety z naszej niewiedzy, myśleliśmy ze wystarczy dać zlecenie do naszej przychodni, nikt mężowi nie powiedział zeby do niej zadzwonic i się umowic, dopiero jak zadzwonilam zapytac o co biega to laskawie mi nr tel. dali.
 
W mojej SR totalnie zakazywali starych metod, czyli roztworu spirytusu, albo wacików nim nasączonych. Podobno rany "opatrywane" w ten sposób goją się dużo dłużej. A co do sposobu użycia Octeniseptu, to kazali lekko psikać na pępuszek, a gdyby płynu było za dużo, usunąć nadmiar patyczkiem.
 
Mła ja tam absolutnie nie neguję nauki w szkolach rodzenia:) hihi żeby nie było, chociaż jedno mnie zastanawia w tym co napisałaś, i myślę że zgodzą się ze mną już obecne mamusie. W momencie gdy tylko spsikasz pępek, to nie jest wszystko co sie powinno zrobić, i to nie chodzi o ewentualne usunięcie nadmiaru płynu. Tylko pomiędzy środkiem pępuszka a kikutem często zbierają się takie małe brudy i po fiolecie no i wiadomo jeszcze z pępowinki, i to koniecznie trzeba usuwać, więc chyba jednak patyczek namoczony tak jak radzili Kocie w tym preparacie i czyszczenie dookoła jest wskazane, oczywiscie będziesz miała okazję się przekonać sama, a w razie czego od tego też sa wlasnie wizyty położnej w domu żeby sprawdzić pomoc i doradzić co i jak. A co do roztworu spirytusu.. u nas dalej go doradzają i położne i w szpitalu więc tyle ile osób tyle zdań.
 
Izi ja miałam dokładnie te same gaziki w takich niebieskich maluskich opakowaniach.. normalnei do dupy, one sa dobre ale do płaskich ranek, a nie do wsadzanai w pępuszek maluszka, a tylko wsadzajac patyczki dokoła w środeczek i przytrzymując kikut idzie zrobić z nim porządek.. o czym oczywiscie dowiedzialam sie dopiero od poloznej, a niestety my mielismy malą obsuwę bo była dopiero jak mały miał 7 dni.. niestety z naszej niewiedzy, myśleliśmy ze wystarczy dać zlecenie do naszej przychodni, nikt mężowi nie powiedział zeby do niej zadzwonic i się umowic, dopiero jak zadzwonilam zapytac o co biega to laskawie mi nr tel. dali.

tak dokladnie te same:)
mi powiedziala polozna ze mam sobie je zostawic w razie czego do ranek;/ ale takiemu Malemu urwiskowi ciezko o ranke:)

uwazam ze kazdy sposob jest dobry,tylko wszystko wychodzi w praniu...tak jak piszesz ten kikut trzeba mega odchylic zeby tam wszystko wydobyc i sie nie bac bo to dzidziusia nie boli,bo to jest martwa skórka...

ja przetestowalam i rowniez pisze tak jak ja zrobie,jest to u mnie sprawdzone na Synku i bardz bylam zadowolonaa....swietnie zasuszal..
 
oj dziewczyny wątpie, żeby odpadł w szpitalu:) hihi ale nie bójcie się tak jak pisała Izi kikut pępuszka to martwa skórka i absolutnie nic a nic dziecka nie boli jeśli go odsuniecie, przekręci się i wyczyści cały pępuszek dookoła tego kikuta.
 
dokladnie dziewczynki bez obaw:)
ja pierwsze s;ysze zeby dzidziusiowi odpadl kikutek tak szybko,no ale....moze zdazy sie cud:)
ja tez obchodzilam sie jak z jajkiem,a polozna jak to zrobila to dopiero wyciagnela tyle syfu ze masakra i powiedziala ze jak bede tylko ''glaskac" ten pepuszek to jeszcze gorzej bo sie rozbabrze i beda problemy.
Takze dziewczyny smialo w lewo w prawo w gor i dol zeby nim ruszac dookola!!!
Z reszta polozna jak przyjdzie to i tak Wam powie:)

Jak bedziecie w swoje przychopdni przy okazji to wezcie od razu nr do poloznej i zadzwoncie orientacyjnie co i jak,kiedy dzwonic itp...
Ja tak zadzwonilam i dwa tyg przed terminem i mi powiedziala ze spokojem kiedy zadzwonic i dzwonilam ze szpitala i byla w pierwszy dzien juz popoludniu,a ja bylam spokojna..
Zapiszcie sobie pytania do niej w zeszycie i odpowiedz obok:)
Ja mam zezyt jeszcze z pytaniami od PAtryka:)
 
reklama
jeśli chodzi o Octenisept, nam położna w SR radziła właśnie psikać na patyczki, naciskać pępuszek i naokoło kikuta czyścić patyczkiem, zobaczymy, czy się sprawdzi ten sposób.

moja bratowa tak robiła i efekt był świetny, a w niebieskich opakowaniach to ja używam do zastrzyków i do tego się nadaje, ale nie do pępka. Położna bratowej mówiła, żeby maluszkowi tym nie czyścić pęka, bo to nic nie da.
 
Do góry