reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

spokojnie mozesz dodawać trochę kleiku do mleka. A jak mała śpi? Ma wyżej głowę bo skoro jej sie zwraca to powinna tak mieć i może spanie na boku też będzie dobre, mój synek spał zawsze na boku i pomimo refluksu trwającego przez 11 miesięcy zawsze przesypiał dobrze noce. My używaliśmy gavisconu dla dzieci ale niestety nie ma go w Polsce, za to słyszałam o nutrition to coś podobnego dla dzieci z tym problemem.
 
reklama
Materacyk już od dawna jest podniesiony.Na boku też śpi, podkładam jej pod plecki kocyk żeby sie nie odwróciła na plecki.
Porozmawiam z lekarką o tym leku bo po to mam już dosć.Mała płakała od 14 do 17 w tym czasie zjadła tylko 40 ml i spała na moich rękach.Nie wytrzymałam i dałam jej nurofen i pomogło.Uspokoiła się na troszkę, także mogłam spokojnie ją wykąpać, ale potem znów to samo.Nawet nie chciała nic zjeść tylko przez godzinę nosiłam ją na rękach i próbowałam uspokoić.
 
a patrzyłaś jej do buzi? Może to już ząbki?
Ja nurofen dawałam małemu codziennie przez miesiąc bo mu ząbki szły jeden za drugim więc nie bój się podawać czasami jak już nie wytrzymujecie. No ale napewno to nie jest sposób jednak lek dla duszy.
 
Patrzyłam jeszcze nic nie widać ale to jest możliwe bo Blanka pcha rączki do buzi i zaczyna sie ślinić.Jak będzie przechodzić tak samo ząbkowanie jak jej brat to :szok:
Nic oprócz przeciwólowych nie pomagało.
 
nie wiem czy to odp watek ale tak mi sie wydaje!

hej jestem mamusia 9 tyg szymonka ktory ma reflux. mam pytanie dziecko jest na mm-aptamil.
problem polega na tym ze maly ma modelinowe kupki-sa codziennie ale strasznie je cisnie tzn. jest caly czerwony, ma zalzawione oczka przy robieniu kupki... moje pytanie to. chcialam mu podawac herbatke koperkowa albo wody pomiedzy posilkami ale nie mam jak bo do mm mamy od lekarza zageszczacz mleka gavison infant na zgage i reflux ale to go chyba zatwardza + mm to juz wogole. ja nie karmie swoim mlekiem bo maly mnie nie chce a ono rozrzedza kupcie. nie moge dac mu zageszczecza do wody ani do herbatki bo to sie mija z celem - w sensie nie rozrzedzi kupki bo nadal gestszy plyn to jest... a jak mu tego zageszczacza nie podam to on mi to podczas odbekniecia zwroci o ile najpierw zgaga z refluxu pozwoli mu to przyjac... jak pomoc mu w kupce?? jak podac jakis plyn bez zagestnika i bez ryzyka wymiotu?

d\iekuje za odp jesli takowa sie pojawi!
 
Hej, mój synuś też miał refluks. Nam bardzo pomagało Lacidobaby- dodawałam mu do butli z mlekiem. A może problem lezy w mleku? Może to ono tak na małego działa? Ciężko mi coś doradzić, bo mój Szymon dostawał i do tej pory dostaje mm zagęszczane nutritonem, a wcześniej jak refluks był większy to dostawał osobno leki- polprazol (na zgagę) oraz metoclopramid (przez najgorsze 4 miesące), a później debridat.
 
taz masz szymonka-zdrowka dla niego:)

nie wiem teraz mi sie to mleko konczy wiec kupie inne... kurcze to caly czas musisz zageszczac pokarm? tak dlugo to trwa? wczorsj zrobilam probe i nie dalam gavisconu majac nadzieje ze nie zwroci -niestety rozczarowalam sie ...kanape mi zarzygal:( a to was nie zatwardzaja te zagestniki? jest wogole w starszym wieku jakas poprawa co do wymiotow?
 
buziaczku bądź dobrej myśli, u nas refluks prawie całkowicie minął jak Szymon miał rok :) teraz tylko czasami mu się odbija albo cofa, ale nie ulewa, jak opije się za dużo soku, zwłaszcza kwaśnego. Teraz Szymek dostaje butlę tylko dwa razy dziennie- rano i wieczorem, a zagestniam mu bardziej z przyzwyczajenie i żeby była bardziej syta (kaszka nie bardzo lubi żeby mu zagęścic). Duża poprawa będzie też jak zaczniesz podawać stałe pokarmy. Jak już Twój Szymuś podrośnie i będziesz go karmić "dorosłym" jedzeniem to polecam kaszę jaglaną- działa alkalizująco :)
Mój Szymon nie wymiotował ani razu, gdyby nie to że dostał w wieku 2 miesięcy bezdechów i zalewowego zapalenia płuc (przez cofający się pokarm) nie wiedzielibyśmy, że ma refluks:/
Dużo daje też kładzenie dziecka wyżej (są nawet takie specjalne poduchy). Nam w szpitalu kazali kłaśc małego jak najwyżej sie da, żeby tylko nie leżał na płasko i jak najczęściej kłaść na brzuszku.

Ja bym jeszcze nie próbowała odstawiać leku, do 4 miesiąca życia ten refluks jest jakby w najgorszy, póżniej już jest co raz lepiej i można próbować zmniejszać dawki leku (my tak robiliśmy). W tej chwili Szymon już od dawna nie przyjmuje żadnych leków :)

A jeszcze mam takie pytanie- to mleczko, które podajesz to jakieś specjalne? Nam gastrolog kazała zmienić mleko na Nutramigen i po tym kupki też się poprawiły. Podobno wiele dzieci z refluksem ma także alergię na białka mleka krowiego, stąd ta zmiana mleka. Mimo, że żadne testy nie potwierdziły tej alergii to właśnie przez te najgorsze miesiące byliśmy na tym mleku i było lepiej. Jak Szymon miał 8 miesięcy po mały wracaliśmy do normalnego mleka i dawaliśmy jogurciki i alergia się nie potwierdziła, ale fakt faktem, jak był mniejszy normalne mleko powodowało właśnie zaparcia i problemy z brzuszkiem (nawet HA).
 
bardzo wspolczuje choroby szymusia twojego:( oby z moim do tego nie doszlo... kurcze dlugo strasznie z tym sie trzeba meczyc biedne te dzieciaczki:(ja podaje mu mleko aptamil dla niemowlat zwykle mleko nic specjalnego chyba;-)bo mieszkam w uk... i wlasnie zauwazylam ze od czasu jak zmienilam mu mleko na to wlasnie to zaczal miec zgage ...a co do zwracania pokarmu to zaczelo mu sie to jakos ok.3 i pol tyg... iteraz juz tylko gorzej...zageszczam produktem na recepte o nazwie GAVISCON INFANT na zgage i zageszczenia mleczka dla dzieci z refluksem...najgorsze jest to ze wlasnie zuzylam ostatnia saszetke gavisconu i umowie sie jutro do lekarza po recepte ale anie wiem jak go dzis w nocy karmic bede bo jak gavisconu nie ma w mleku to sie prezy i tak zaczyna plakac ze ja placze razem z nim bo nie wiem jak mu pomoc:( zapytam lekarza o jakies mleko dla alergikow moze jakies wymysli i przepisze ale nie wiem co tu poczac dzis w nocy bo mi go zgaga zje:(
 
Ostatnia edycja:
reklama
czyli ten GAVISCON INFANT podajesz przy każdym karmieniu, bo to jest lek i zagęszczacz w jednym? bo nie wiem czy dobrze rozumiem
Ja zagęszczałam nutritonem, ale to tylko zagęstniacz, a leki osobno. Jak mały miał taką straszną zgagę to dostawał polprazol, do tego jeszcze debridat. Był moment, że debridat nie wystarczał i wtedy dostawał silniejszy- metoclopramid, ale szybko po nim wróciliśmy do debridatu (super działa na jelitka). Polprazol odstawiliśmy jako pierwszy, bo okazało się, że jest dużo lepiej i wystarczył tylko debridat, później zmniejszaliśmy też dawki debridatu aż w końcu odstawiliśmy wszystko jakiś rok temu :)
 
Do góry