reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

Witam! Mam pytanie: czy refluks może powodowac kaszel taki napadowy? Syn (2,5 roku) ma stwierdzoną astmę oskrzelową. Nie ma on jednak typowych objawów astmy: kaszel po wysiłku, duszności, kaszel nocny. Leki na astmę pomagają ale słyszałam, że przy refluksie też kaszel znika po tych lekach. Kaszel jest suchy, bardzo często taki napadowy trwający ok 30 min raz dziennie. Kaszle tylko w dzień.

Moja przy refluksie pokasluje i charczy po jedzeniu, Na pewno pokasywanie idzie w parze z refluksem. ale niestety nie mam pojecia czy taki napadowy kaszel tez jest przy refluksie,
 
reklama
Witam!

Mój synek prawdopodobnie ma refluks...Lekarka zaproponowała nam Debridat i Biogaję na regulację trawienia...jak to nie pomoże to przejście na Bebilon Pepti albo Nutramigen...Czy któras z Was zmienila mleko na hydrolizat z powodu refluksu i to pomoglo?
 
Mały ma skazę białkową i położna zaproponowała przejście na Bebilon Pepti. Od dwóch dni go stosujemy i mały jak ulewał, tak ulewa dalej - dzisiejszy wieczór to już wogóle ostra jazda bez trzymanki.
 
No coś Ty, przeciez po dwóch dniach mu nie przejdzie. Białka utrzymują się w surowicy około 3-4 tygodnie i po takim czasie należy spodziewac sie poprawy.
U nas refluks skończył sie na Nutramigenie po około 2,5 tygodniach. Tak w ogóle to jeden z głownych onbjawów skazy białkowej, niekoniecznie musza byc przy tym zmiany skórne. Powodzenia.
 
witam.
Jestem mamą 4 miesięcznego synka.
Mamy problem z ulewaniem, tak było odkąd się urodził. Często aż chlustał.
Ale niedawno wszystko się pogorszyło, po wizycie u lekarza zalecono nam przejść z piersi na karmienie mieszane tzn. raz pierś i raz mleko NAN A.R. a jak się nie poprawi to zrezygnować z piersi. Niestety po ponad tygodniu nie było wyraźnej poprawy więc zrezygnowaliśmy z karmienia piersią, co niestety nie było dla nas obojga łatwe :no:
I tak już od kilku dni karmię małego tylko butelką i troszkę widzę poprawę ale nie sądzę żeby było to zadowalające. Mały zwraca nawet kilka godzin po posiłku, a dodam że nie sądzę by on się przejadał ponieważ na opakowaniu jest napisane ze dzieci w jego wieku powinny zjadać 180 ml a ja mu podaje 120-150 ml i karmię na żądanie, zawsze mu się też odbija po jedzeniu.
Pediatra też zapisał nam kropelki z probiotykiem, wit. D i DEBRIDAT.
Czy któraś mama miała może taki problem, że mleko nie pomagało?
Co robić???
 
Zdecydowanie tak. NIe pomagało nic przez 10 miesięcy! Żadne mleko,żadne kleiki, żadne kaszki...
Chlustała na metry, przebierałam ją całą kilka/naście razy dziennie.Trafiłam na lekarkę,która powiedziala że jesli przybiera na wadze to nic się nie dzieje i daje nam czas do roku. Dodała też,że ak zacznie jeśc stałe pokarmy to minie.

Gdy miała 10 miesięcy trafiłyśmy do szpitala z infekcją (nie od ulewania) i tam mała pierwszy raz dostała prawdziwy obiadek (nie zmiksowany) , na śniadanie dali jakieś kanapki. Nie mogłam uwierzyć! Po powrocie do szpitala nie ulała już nigdy.
Zalecam spokój i cierpliwość. Oczywiście można też iśc na USG, ale o tym lekarka chciala rozmawiać dopiero po ukonczeniu roku.
 
Dokladnie, moj synek tez tak ulewal. Na kilmetry mozna bylo liczyc :/ Jak zaczelam wprowadzac dopiero zupki, jogurty, deserki, flipsy itp to przestal ulewac. Pierwsza zupke dostal jak mial 4 miesiace, a ulewac przestal okolo 6 miesiaca. Widocznie tak musi byc. Chociaz pamietam, ze mialam dosc prania ciagle tych tetrowek, bo ciagle zarzygane byly :tak: Wszystko bedzie dobrze, tylko trzeba czasu :)
 
dziękuje bardzo za odpowiedzi.
A jeżeli chodzi o przybieranie na wadze to mały nie miał żadnego problemu z tym, potrafił przytyć w ciągu 2 tyg nawet kilogram.
Ale kiedy właśnie mu się pogorszyło to w ciągu 6 dni było to tylko 7 gramów.
Na początku myślałam że to przez moje mleko, nie wiem dlaczego ale zmieniło kolor(po odciągnięciu wcześniej było żółtawe a teraz jest bardziej wodniste jakby zielone), ale teraz jak zmieniłam mleko i nie ma poprawy to już nie wiem.
 
reklama
Do góry