reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

Wczoraj i dziś zastosowałam fridę i wyciągnęłam sporo biało-przezroczystej wydzieliny i zastanawiam się czy to nie jest jednak katar.Niunia ma problemy z jedzeniem -nie może złapać sutka tak jak miała gdy nadchodziła kupa. Teraz kupa się nie pojawia i też się wścieka przy cycu, w końcu ze zmęczenia zasypia niewiele zjadając i później długo śpi. Jak ściągnęłam mleko i dałam z butelki to szybko zjadła. Mam wrażnie, że tą harczką sie krztusi bo potrafi nagle zakaszleć w czasie jedzenia lub nawet już długo po. Zmierzyłam temperaturę i ma 35,7 C - chyba za niska ? Od kilku dni wydaje mi się bardziej senna, raz nawet w czasie kapieli spała.

Skoro dziecko nie je to jest ospałe, nie ma siły ssać.

Katar trzeba odciągać przed jedzeniem. Podać pierś, a potem jeszcze butelkę, najlepiej ze swoim mlekiem. Odkarmisz dzieciątko nabierze sił i będzie ssało cycusia samo :tak: Uważaj na odwodnienie. Oznaką odwodnienia jest to, że dziecko nie siusia.

Powodzenia :tak:
 
reklama
Moja córcia ma prawie 4 miesiące - nadal ma problemy z bólem brzuszka pomimo brania espumisanu, mleka pepti, mojej diety bezmlecznej i minimalnego karmienia odciąganym mlekiem, od urodzenia jest niejadkiem. Espumisan dotąd pomagał, a teraz jakby nie. Doszlo od dwóch tygodniu znowu ulewanie. Biegam po lekarzach i kżdy twierdzi że jest wszystko dobrze a waży 6 kg ale jest pogodna, gdy ją nie boli oczywiście.
 
witam mam dziecko 2 miesieczne od okolo miesiaca harczy i ulewa pokarm nic z tym nie robilam bo bylam pewna ze przejdzie ale ostatnio wymiotowala ale zdazylo sie to tylko dwa razt w ciagu tygodnia ma do tego straszna kolke boje sie ze to moze byc refluks
 
moja córcia ma 3 mce z hakiem i wciąż ulewa po kazdym karmieniu. Kiedyś było tego tyle ze się bałam że z pół butli zwymiotowała, zwłaszcza że nadal ulewa nawet 2,5 h po karmieniu. Teraz jest lepiej nie ulewa tak dużo przy odbiekiwaniu, a między posiłkami ulewa ale już nie tak jak kiedyś. Bałam się ze nie przybiera na wadze przez to ulewanie ale się myliłam. Przybiera pięknie :-) podawałam jej do każdego posiłku nutriton ale przez 2 dni podawania i zero ulewania dostała kolek bo brzusio się zapchał jedzonkiem nie mogła kupki zrobić więc go odstawiłam. Wogóle jak odstawiłam wszelkie kropelki i inne medykamenty na ulewanie, zaparcia i kolki zero herbatek tylko woda i tak od 2 mca i z kolkami spokoój, czasem tylko jakies pierdzioszenie częstsze.
 
Dziewczyny czytam wszystkie Wasze wypowiedzi i nurtuje mnie jedno pytanie odnośnie leku. Mój synek który ma w tej chwili 9 mscy tez ma stwierdzony refluks (oczywiście bez badań) synek wcześniej ulewał dość często ale teraz praktycznie nie robi tego wcale natomiast często miewa czkawkę poza tym bardzo niespokojnie śpi w nocy, jęczy, popłakuje kręci się strasznie. Lekarz kazała podawać debridat i własnie o to chciałam Was zapytać, bo nie widzę żeby ktos ten lek to wymieniał tutaj, pojawiają się różne inne ale nie debridat. Synuś przyjmuje już w tej chwili kilka tygodni ten syrop ale np. w spaniu w ogóle nie widzę poprawy.
 
DONELKA - moja mala brala debridat przez ok 2tyg i zamiast lepiej bylo gorzej, bo strasznie sie nim zachlystywala. Na refluks nic nie pomogl. Troche nam pomogl Nutrition przed cycem , ale po nim zaczela robic twarde stolce jak dorosla osoba, wiec poszedl w odstaweke.
Bardzo nam pomaga t,ze w lozeczku mala lezy z podniesiona troche glowa. Jak ja klade na prosto w nocy to jet dramat i wtedy tylko pomoga pionizacja - nawet slychac jak przelyka jescze raz mleko, ktre jadla 2h wczesniej.
Teraz juz nie ulewa, ale kicha (stad lekarze mowia, ze refluks jej nie przeszedl)
 
witaj ja miałam ten sam problem ale zmieniłam mleko synkowi na enfamil A.R to mleko dla dzieci ulewających. Mój synek to aż chlustał mlekiem a teraz wszystko jest ok. bo po bebilonie A.R miał rozwolnienie, wiec polecam zmiane mleka na Enfamil A.R naprawde pomaga. pozdrawiam serdecznie
 
Witajcie :
O ile pamiętam Debridat jest na osłonę żołądka więc przy refluksie za bardzo chyba nie pomoże, mój mały brał go przez jakiś czas, ale żadna rewelacja.
Jako ciekawostkę napiszę jakby kiedyś ktoś szukał: mój Maciek nigdy nie ulewał (no może zdarzyło mu się ze trzy razy, przy odbiciu), po urodzeniu miał USG brzucha - zastawka super refluksu nie ma!, po 7 miesiącach przy jakiejś infekcji w szpitalu USG brzucha - silne fale zwrotne - refluks jest i to spory! po 6 miesiącach USG brzucha - refluks jest, a gastrolog twierdzi, że nie ma ??? leki na refluks przypisuje:confused: (Gasprid) Teraz mały ma 2 latka, już 3 razy wymiotował krwią i skierowali nas na gastroskopię, niestety dziecko musi być zdrowe (bo narkoza) a Maciek 3 tyg choruje parę dni jest zdrowy, a na termin trzeba czekać ok 2-3 tyg :-(
Objawy refluksu: niekoniecznie ulewanie - podzielone opinie lekarzy?!?, niespokojny sen, częste przeziębienia, chrapanie, mocne ślinienie się, szczególnie nocą, próbuje przełknąć ślinę, ale jak by miał kluchę w gardle, nie może - pozycja pionowa pomaga, na szczęście mój mały śpi na brzuchu bo podejrzewam na plecach mógłby się zadławić własną śliną!
Pozdrawiam wszystkich rodziców i nie dajcie się zbyć lekarzom! To są wasze dzieci i lepiej czasem iść do 3 lekarzy więcej niż 1 za mało!
 
reklama
Witam! Mam pytanie: czy refluks może powodowac kaszel taki napadowy? Syn (2,5 roku) ma stwierdzoną astmę oskrzelową. Nie ma on jednak typowych objawów astmy: kaszel po wysiłku, duszności, kaszel nocny. Leki na astmę pomagają ale słyszałam, że przy refluksie też kaszel znika po tych lekach. Kaszel jest suchy, bardzo często taki napadowy trwający ok 30 min raz dziennie. Kaszle tylko w dzień.
 
Do góry