reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ratunku, co robić!? czyli choroby, lekarstwa, alergie, ulewanka, nietypowe kupki itd.

dzieki dziewczyny
ja dopiero niedanwo do domu zladowalam
dzien z przygodami (dwa auta w naprawie nie mialam czym wrocic do domu, zgubilam torbe coreczki z pampkami, itp caly jej przybornik na wychodne z domu, poklucilam sie z moim... eehhh) no ale...
u lekarza synus dostal antybiotyk Bactrim + Rubital, osluchowo zdrowy, kaszle nadal, kataru jakby nie bylo. + diphergan na noc.
Coreczka osluchowo zdrowa..., wit C 5 kropli mam podawac + flegamine junior 2 X 1,5 ml rano i o 15.00 + inhalacja z soli i oklepywanko, za dwa dni kontrola a jakby soe cos dzialo to odrazu przyjezdzac.... kaszle strasznie malutka nadal :-( jak nie bedzie jej przechodzic to prawdopodobnie w piatek przejdzie na antybiotyk... kurcze oby nie.
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was wie jak objawia się nieprawidłowa reakcja na gluten? Dziś podałam pierwszy raz, do zupki koło 13:00. Wieczorem poliki zrobiły się czerwone, a jak rozebrałam Szymka do kąpieli to zauważyłam, że skóra też zaogniona bardziej niż zwykle:(

Nic nowego nie jadłam, ani nie wprowadzałam żadnego nowego składnika do diety Szymka. Co prawda dzisiaj gotowałam pierwszy raz sama zupkę, ale z warzywek które już jadł w słoiczkach - marchewka, ziemniak, pietruszka.

Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby się okazało, że Szymi ma alergię a gluten. On ma alergię na wszystko, co alergizuje. I co w takim wypadku? Mam mu jutro znowu dać? Na ile to jest groźne? Macie jakąś wiedzę na ten temat?
 
Silva - ja niestety za bardzo się na tym nie znam, ale uważam żebyś go obserwowała i jak pierwszy raz gotowałaś zupkę to podaj mu ją jutro ale bez glutenu i sprawdź jego reakcję jeśli wszystko bedzie ok tzn że to gluten, ja się może na tym nie znam ale ja bym tak zrobiła
 
Silva, niby nietolerancja na gluten nie objawia się skórnie i nie tak szybko, ale patrz co znalazłam:
Jak objawia się ewentualna alergia na gluten i czy mogą ją już powodować niewielkie ilości glutenu?
Podczas wprowadzania glutenu trzeba być czujnym i zwracać uwagę na ewentualne wystąpienie nieprawidłowych reakcji dziecka na nowy pokarm. Choroba trzewna może objawiać się w różnym etapie życia, jednak musi upłynąć czas, w którym organizm zamanifestuje nietolerancję glutenu, może to więc nie wystąpić w tydzień czy miesiąc po podaniu glutenu. Czasami jednak u dzieci uczulonych na gluten w krótkim okresie po podaniu może pojawić się np. wysypka, ale także bóle brzuszka, szorstka skóra, wymioty, "pieniące się" o nieprzyjemnym zapachu wypróżnienia, znaczna niedowaga.

A szukałam, bo u nas też dziwna wysypka i nic nie jest nowością oprócz tego zasranego glutenu. Ale jeszcze jedno mam przypuszczenie- w słoiku pewnie jest mało pietruszki a ja do zupki na dwa dni dałam jedną ( całą) pietruszkę a pietruszka jest ponoć mocno alergizująca ( jak szymi ma problemu, to bym mu nie dawała) i może to było za dużo i stąd reakcja?? Albo jeśli te warzywa nie były eko, to może Szymi na pestycydy czy coś tak zareagował? U nas to nie to, bo z tego sklepu co zawsze i z certyfikatem eko.

Właśnie mąż dzwonił przed chwilą do pediatry ( jak dobrze, że jest z nim kontakt do wieczora!) i powiedział, że to raczej nie gluten ale w razie czego mam odstawić go na 3 dni a po 3 dniach wrócić do podawania, ale pół dawki czyli 1,5g i 2x dziennie podawać 2,5 ml calcium.
 
No tak - to może być pietruszka (choć dałam 1/4 małej pietruszki), ewentualnie po prostu zanieczyszczone warzywa (następnym razem tylko eko!)...

ALE - u Szymka zawsze reakcja alergicza na nowe produkty była dopiero na następny dzień i zawsze taka atopowa, chropowata. A dzisiaj zupełnie inna - rumiane poliki i okolice pośladków sama nie wiem. Jutro wracam do słoiczków, bez pietruszki, bez glutenu. Odczekam kilka dni i jak skórka się poprawi to spróbuję znowu i w mniejszej ilości.

Ech... idę spać bo osiwieję!

Dzięki za wsparcie:)
 
Jak dałaś 1/4 to chyba nie to, ja dałam całą ( ale zupka na 2 dni ) i może to był błąd? Jak to jednak gluten to co wtedy?????
 
reklama
U nas lepiej, rumieńce zeszły. Poczekam 2-3 dni i spróbuję ponownie... zobaczymy... profilaktycznie zapisałam się na przyszły tydzień do alergologa.
 
Do góry