reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Puste jajo płodowe? 😣

Dołączył(a)
22 Czerwiec 2022
Postów
6
Witam… ostatnia miesiączkę miałam 08.05.2022, po kilku dniach spóźnienia test pokazał 2 kreski. Z miesiączki wynika, ze jest to 6 tydzień, ale po pierwszym usg lekarz uznał, ze echa zarodka brak, a dam pęcherzyk wielkościowe wydaje się być mniejszy niz te 6 tyg. Kolejne usg mam w poniedziałek. W międzyczasie pobrałam sobie hcg, po 5 dniach zmieniło się z 4890 na 9255, chyba za mało ☹️
Czy jest dla mnie jakas szansa, czy powinnam się nastawiać psychicznie na poronienie?
O zajście w ciąże starałam się jakieś 10 miesięcy…
 
reklama
Betę powinno się robić w odstępie 48 h lub 72 h. Wtedy najlepiej sprawdzić przyrost. Jednak u Ciebie rzeczywiście urosło trochę mało. Nie pozostaje Ci nic innego jak czekać do poniedziałku.
 
Betę powinno się robić w odstępie 48 h lub 72 h. Wtedy najlepiej sprawdzić przyrost. Jednak u Ciebie rzeczywiście urosło trochę mało. Nie pozostaje Ci nic innego jak czekać do poniedziałku.
Wiem, po poprzednim pięknym wzroście miałam już tej bety nie robić, ale wystraszyłam się słów ginekologa po tym usg, stad te 5 dni odstępu między badaniami. Nie wiem czy mam się jeszcze łudzić czy powoli godzić się ze strata …
 
Wiem, po poprzednim pięknym wzroście miałam już tej bety nie robić, ale wystraszyłam się słów ginekologa po tym usg, stad te 5 dni odstępu między badaniami. Nie wiem czy mam się jeszcze łudzić czy powoli godzić się ze strata …
Jak już jest widoczny pęcherzyk w macicy to nie robi się bety i ona na tym etapie ciąży może już nie rosnąć tak szybko jak na początku.
Betę się robi tylko do momentu uwidocznienia pęcherzyka w macicy, potem kluczowy do sprawdzania czy ciąża prawidłowo się rozwija jest obraz z usg.
Tutaj najważniejsza info to właśnie wielkość pęcherzyka bo jak będzie miał ok 25 mm i nadal pusty to niestety zbyt dobrze nie jest
 
reklama
Witam… ostatnia miesiączkę miałam 08.05.2022, po kilku dniach spóźnienia test pokazał 2 kreski. Z miesiączki wynika, ze jest to 6 tydzień, ale po pierwszym usg lekarz uznał, ze echa zarodka brak, a dam pęcherzyk wielkościowe wydaje się być mniejszy niz te 6 tyg. Kolejne usg mam w poniedziałek. W międzyczasie pobrałam sobie hcg, po 5 dniach zmieniło się z 4890 na 9255, chyba za mało ☹️
Czy jest dla mnie jakas szansa, czy powinnam się nastawiać psychicznie na poronienie?
O zajście w ciąże starałam się jakieś 10 miesięcy…
Spróbuj zachować spokój i na nic się nie nastawiać, ani negatywnie, ani pozytywnie. Ale wiedz, że nie wszystko stracone. U mnie w 6 tyg był tylko pęcherzyk, wg lekarza ciąża młodsza 7 dni niż z om 😱 dwa tygodnie przepłakałam, żadnej bety nie robiłam, ale po tych dwóch tygodniach poszłam znów na wizytę i zobaczyłam zarodek, usłyszałam serduszko. W 6 tyg jak sprawa była wątpliwa, lekarz zlecił mi mega dawkę kwasu foliowego i acard, bo nie podobały mu się przepływy w macicy (jakoś tak to nazwał), natomiast progesteron besins brałam już od testu ciążowego.
 
Do góry