reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do porodu!!!

Hej, dziewczyny,
a po co w ogóle jest to całe golenie? Przecież włosy mają swoją funkcję higieniczną. Na porodzie po ludzku czytałam, że nieogolone kobiety rzadziej łapią jakieś zakażenia w czasie porodu. Ja tam nie wiem, czy chcę się ogolić. Ewentualnie dla estetyki w pachwinach mogę, ale na pewno nie będę chciała się pozbywać wszystkich włosów - łysa cipka to domena małych, słabych dziewczynek, któe jeszcze nie decydują o sobie same, a nie dorosłych kobiet. Tak to czuję.

P.S. Taki olejek do masażu krocza jest OK?
OLEJEK DO MASAŻU MIGDAŁOWY 100 ml (268905781) - Aukcje internetowe Allegro
tak, ten olejek jest ok:tak:co do golenia to wiesz... co kto lubi i wcale nie musi to byc od razu kojarzone ze słabością psychiczną i emocjonalną :dry: a golenie do porodu ułatwia późniejsze zszywanie w razie czego - dlatego jest zalecane.
 
reklama
łysa cipka to domena małych, słabych dziewczynek, któe jeszcze nie decydują o sobie same, a nie dorosłych kobiet. Tak to czuję.

zgadzam się z niekat - co kto lubi :-D No ale przede wszystkim przy porodzie ogolone okolice "naświetlają " sytuację, co tam się dzieje (w jakim kierunku poszło np. pęknięcie i w konsekwencji dokładniejsze i delikatniejsze zszycie)
 
A moje zdanie jest takie, że raczej nie powinien być to temat na osobny wątek - wpisze się tu z 5 osób i w ten sposób zaśmieca się forum. Może zostańmy przy opcji, że zakładanie nowego wątku jest proponowane na wątku głównym????
 
niekat,ninjacorps- macie racje gdzieś słyszałam że kobitke nie zdarzyli ogolić i potem jak ją zszywali to targali za włosy nieprzyjemne uczucie :baffled:

glitteryourway90d0b5c5vn7.gif
 
Acha, to już wiem. Ogolę sobie tam gdzie trzeba (wokół pochwy), a górę zostawię z włosami. Zreszta zazwyczaj tak właśnie robię. ;-)
 
Kurcze, widzę, że ciekawych tematów ciąg dalszy:-):-):-)
Ja miałam hemoroida jednego po porodzie i używałam maści posterisan, no i przeszło, ale powiem Wam, że dość długo to trwało, no i to paskudne swędzenie:angry::wściekła/y::angry::wściekła/y:!
Tak, jak pisałam już wcześniej, to w moim szpitalu golili właśnie w okolicach "najbardziej potrzebnych" czyli wokół pochwy, a golą na łyso?! nie to żebym miała jakieś obiekcje, tylko jaki sens?!
Wiem tylko, że jak przygotowuja wcześniej do cesarki do golą całość, no u mnie nie zdążyli tego zrobić, bo cesarka nie była planowana!
Skaba-jak twoje "przemiłe" doświadczenia wskazują lepiej sobie lewatywkę zafundować:-D:-D:-D
 
Miałam Was pytać- rodzicie same, czy z mężusiami. No ja mam problem, a mianowicie, bardzo, ale to bardzo bym chciała żeby mój mąż był przy mnie,ale ja rodzę w Polsce, a on będzie w Dublinie i co tu dużo gadać obawiam się czy zdąży...:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:Ten temat strasznie mnie męczy, bo wiadomo,że przyjedzie gdzieś w okolicach terminu, ale problem polega na tym,że nie może w Pl za długo siedzieć, bo w IE ma firmę i jakoś się to musi kręcić. No i jak to wszystko pogodzić?!
Martwię się...
 
reklama
Jak chcecie... Ja na główny narazie nawet nie klinęłam, bo jak zobaczyłam ilość postów i wyobraziłam sobie czytanie tego wszystkiego, to osłabłam. Ja tam o wiele bardziej wolę jak każdy temat ma swój wątek, tak jest wygodniej, ale - nie ja tu rządzę. Róbcie co chcecie.
 
Do góry