reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

Przygotowania do porodu!!!

reklama
Znalazłam taki artykuł,może którejś się przyda,u mnie póki co żadnych z wymienionych oznak ani widu ani słychu:-(
letz.gif
anim rozpocznie sie długo oczekiwana chwila urodzenia dziecka, w organiźmie kobiety dochodzi do charakterystycznych zmian zapowiadających poród. Uważne obserwowanie własnego organizmu pozwoli kobiecie na przygotowane się do tego wydarzenia. Poniżej przedstawiamy opis tych zmian, które zwiastują poród.
Obniżenie dna macicy
Na 3-4 tygodnie przed planowanym terminem porodem dno macicy, które w 36 tygodniu ciąży znajduje się na wysokości łuków żebrowych obniża się znacznie do wysokości z końca 32 tygodnia ciąży. Obniżanie się dna macicy powoduje zmniejszenie ucisku rozwijającego się płodu na żoladek ciężarnej co jest wyraźnie przez nią odczuwane. Obniżeniu macicy najczęściej towarzyszą lekkie skurcze okresu obniżania się dna macicy. Wstawianie się glówki do wchodu miednicy u pierwiastek
W ciągu ostatnich 3-4 tygodni główka płodu u pierwiastek tracąc swoje swobodne ułożenie w jamie macicy, przyjmuje ułożenie silnie przygięte wykonując tzw. pierwszy zwrot główki i wstawia się potylicą do wchodu miednicy. Jeśli u pierwiastki główka płodu w ciągu ostatnich 3-4 tygodni przed terminem porodu nie zstąpila do wchodu miednicy, to należy podejrzewać zwężoną miednicę. Jednak u 1/3 kobiet pierwiastek główka płodu nie wstawia się do wchodu miednicy mimo, że miednica nie jest zwężona i poród może odbyć się drogą naturalną. Skurcze przepowiadające
W ciągu ostatnich dni przed porodem występują najczęśćiej nie odczuwane przez kobietę jako bolesne, nieregularne skurcze macicy. Przemieszczenie długiej osi szyjki macicy w oś kanału rodnego
Podczas badania lekarskiego lekarz może stwierdzić przemieszczenie się długiej osi szyjki macicy z kierunku do tyłu lub do przodu w oś kanału rodnego. Dojrzewanie szyjki
Na kilka tygodni przed porodem szyjka macicy "dojrzewa", staje się miękka, bardziej podatna i rozciągliwa. Lekarz stwierdza częściowe lub całkowite zgładzenie części pochwowej, a ujście szyjki swobodnie przepuszcza u pierwiastki jeden palec a u wieloródki dwa palce. Plamienie
Bliskim objawem nadchodzącego porodu jest odejście krwistego śluzu z pochwy poprzez wydalenie czopa śluzowego zamykającego kanał szyjki. Domieszka krwi pochodzi z uszkodzonych podczas rozciągania dolnego bieguna macicy naczyń krwionośnych doczesnowych i odklejania przylegających tam błon płodowych. Parcie na pęcherz moczowy
W ostatnich tygodniach i dniach przed porodem występuje wzmożone parcie na pęcherze moczowy co jest związane z obniżaniem się i uciskiem płodu na pęcherz moczowy. Objawy zbliżającego się porodu
reddot.gif
Wszystkie wymienione poniżej zwiastuny porodu nie są objawami pewnymi i stanowią jedynie wskazówki odnośnie nadchodzącego porodu.
Zbliżający się poród może spowodować wystąpienie u kobiety kołatania serca, ból i uderzenie krwi do głowy, ogólny niepokój, uczucie gorąca. Kobięta często odczuwa nerwobóle uciskowe najczęściej w okolicy nerwu kulszowego oraz nawracające bóle okolicy krzyżowej. W ciągu ostatnich dni przed porodem dochodzi do zmniejszenia masy ciała, mogą wystąpić wymioty, biegunka, brak łaknienia, wzdęcia brzuch, wzmożone parcie na odbytnicę.
Zwiększa się ilość wydzieliny pochwowej, kobieta odczuwa pełność w okolicy sromu, która jest spowodowana obniżeniem się płodu w jamie macicy.
Na krótko przed rozpoczęciem porodu najczęściej słabną nieco ruchy płodu co jest przez ciężarne wyraźnie zauważane i często jest przedmiotem ich obaw.
 
Sabincia widzisz:wściekła/y:obiecalam,że w weekend a tu już połowa za mną:angry:Pójdę z reklamacją do gina bo mi powiedział,że do 12-go na pewno się urodzi:crazy:
 
Hej! Marteczka bardzo dobrze rozumiem Twoje rozczarowanie (jak kazda z nas). Lekarze powinni chyba byc bardziej wyrozumieli dla "pierworodek" w okreslaniu terminu....
Ja wlasnie wrocilam od mojej ginekolog - mam sie spakowac! termin mam na 29 lutego ale dzidzia juz sie pcha! Nie mam rozwarcia ale jak sie okazuje polozenie dziecka wskazuje na to ze narodziny moga byc bardzo szybko! Na przyspieszenie wplynac dodatkowo moze chodzenie po schodach i przysiady.... maz przestrzega zebym sie nie ruszala dopoki nie spakuje torby! Chcialam zaczac prac od poniedzialku ale skoro mam sie spieszyc zaraz wstawiam pierwsza pralke! Dobrze ze mam praktycznie wszystko kupione! Zaczynam panikowac!
ps. daje slowo ze nie bede przed Toba!!!!
 
Hej! Marteczka bardzo dobrze rozumiem Twoje rozczarowanie (jak kazda z nas). Lekarze powinni chyba byc bardziej wyrozumieli dla "pierworodek" w okreslaniu terminu....
Ja wlasnie wrocilam od mojej ginekolog - mam sie spakowac! termin mam na 29 lutego ale dzidzia juz sie pcha! Nie mam rozwarcia ale jak sie okazuje polozenie dziecka wskazuje na to ze narodziny moga byc bardzo szybko! Na przyspieszenie wplynac dodatkowo moze chodzenie po schodach i przysiady.... maz przestrzega zebym sie nie ruszala dopoki nie spakuje torby! Chcialam zaczac prac od poniedzialku ale skoro mam sie spieszyc zaraz wstawiam pierwsza pralke! Dobrze ze mam praktycznie wszystko kupione! Zaczynam panikowac!
ps. daje slowo ze nie bede przed Toba!!!!
Sim dokładnie wychodzi na to,że to tylko zależy od dzidzi i naszego organizmu,to by ci psikusa bobas zrobił:-),nawet jak będziesz przede mną to cóż trudno,chociaż lepiej nie,lepiej żebyś zdążyła się spakować,a wtedy będziesz siedziec na torbie:-Djak ja
 
reklama
Marteczka wiem jak to się czeka, moja pierwsza córcia przyszła na świat dwa dni po terminie, byłam już tak zmęczona tym czekaniem. Teraz miałam nadzieję że będzie trochę szybciej, ale gin powiedział mi w czwartek, umawiając się ze mną na za trzy tygodnie, że na pewno w tym czasie nie urodzę, tak jestem pozamykana.
 
Do góry