reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na smakołyki i dania zwykłe dla naszych Słoneczek

to tym razem ja poproszę, nie mam pomysłów na obiady :baffled: a ze słodkościami uważam. Ostatnio mój ukochany stwierdził, że się za dużo obżeram czekoladą. Zapytałam: może powiesz, że jestem gruba? I ku mojemu zaskoczeniu mój ślubny zaprowadził mnie do lustra i pokazał na moje uda :baffled: Faktycznie, kilo kapusty i one = żarło na caaaałą zimę :sorry2:
 
reklama
Proszę bardzo:

Hamburgerowe kotleciki z marchewką
30dkg mięsa mielonego z łopatki
1 jajko
1 czerstwa bułka
ząbek czosnku
1 średnia cebula
3-4 średnie marchewki
przyprawy wg uznania (ja dałam sól, pieprz, słodką paprykę, pikantną przyprawę do grilla, oregano)
oliwa z oliwek
planta do smażenia
bułka tarta

Marchewki pokroić na drobne kosteczki i podsmażyć prawie do miękkości na oliwie z oliwek. Mięso wymieszać z jajkiem, przyprawami, pokrojoną drobno cebulą, czosnkiem przeciśniętym przez praskę i bułką porządnie namoczoną (i odsączoną) w wodzie. Porządnie wszystko wymieszać. Dodać marchewkę. Znów wymieszać. Dodać przyprawy. Wyrównać górną powierzchnię i nieco posypać przyprawami. Naczynie z mięsem zafoliować i schować do lodówki żeby się przegryzło.
Formować małe kotleciki i spłaszczać je na okrągło. Obtaczać w bułce tartej i piec na złoty kolor (np. na grillowej patelni) najlepiej na plancie.
 
zrobilam dzis knedle ze sliwkami.mniam. znalazlam nowy przepis na ciasto bez ziemniakow. wyszly kapitalne! rodzinka sie malo nie zabila w kolejce po dokladke:tak:
 
A ja dziś upiekłam chlebek jogurtowy z orzechami i słonecznikiem - naprawdę pycha!

Chleb jogurtowy z orzechami włoskimi i słonecznikiem
125ml dosyć ciepłej wody + 3 łyżki wody zimnej
1 kubek jogurtu naturalnego (ja dałam danon bez cukru)
2 łyżki śmietany 12%
niepełna płaska łyżeczka soli (lub mniej zgodnie z gustem słoności)
500g mieszanki chlebowej (ja mam pszenno-żytnią)
1 1/2 łyżki mleka w proszku (ja dałam pełne łaciate)
1 1/2 łyżki masła lub margaryny
1 1/2 łyżeczki drożdży instant
orzechy włoskie (3-4 łyżki grubo pokrojone)
2 kopiaste łyżki ziaren słonecznika
1 kopiasta łyżka otrębów orkiszowych (nie muszą być)

Ze wszystkich składników wyrobić ciasto lub wsypać do automatu. W automacie piec na programie podstawowym.

Taki nam wyszedł:

obraz203kk0.jpg
 
ivka - a jakiej firmy ta maszyna do chleba , bo zapomniałam, a ciągle to za mną chodzi!!! (chyba sprzedamy wygraną mikrofalę, której nawet z kartonu nie wyjęliśmy i za to by można taką maszynę kupić):-)
 
koga mam moulinexa OW5000, genialny jest bez dwóch zdań :-D

Wcześniej miałam clatronica 2864 - też zły nie był, ale ten obecny lepszy.

Polecam kupować u tego Pana:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4197978

Jest naprawdę solidny i zakupy u niego to sama przyjemność, tym bardziej, że razem z automatem można u niego nabyć od razu bardzo dobrą mieszankę chlebową.
 
Ivka oto przepis na knedle z ciasta ptysiowego:

1/2l mleka
50g masla
1/2kg maki
3 jajka
szczypta soli
ok 1kg sliwek

1. W kapieli wodnej pogrzalam mleko i rozpuscilam w nim maslo, dodalam szczypte soli.
2. Wyjelam z kapieli wodnej i dodalam 400g maki, wymieszalam mikserem.
3. Przesudzilam.
4. Dodalam po jednym jajku i reszte maki (jakby sie za bardzo lepilo dosypac maki).
5. Z ciasta formowalam kulki, lekko obtoczylam je w mace, splaszczylam na dloni i wkladalam wydrylowane sliwki. Uformowalam knedle.
6. Gotowalam przez 10 min we wrzacej wodzie.
7. Podalam polane topionym maselkiem, posypane cukrem i cynamonem.
8. Smacznego!
Przepis pochodzi z takiej gazetki, pisemka (nie wiem jak to nazwac) "Przyslij przepis" (kosztuje 80gr!). Ludzie wysylaja tam swoje przepisy na rozne dania. Fajna rzecz jak sie nie wie co na obiad;-)

Widze Ivka, ze Cie powaznie sie wzielas za przepisy z tego bloga. Ciesze sie:-)
 
reklama
kelts przepisy z bloga Doroty są niesamowite, a przy tym raczej proste do zrobienia, więc działam... :-D
Krajanka już się studzi na balkonie, a jak pachnie...

Napisz o technicznej stronie tej kąpieli wodnej, bo nigdy tego nie wykorzystywałam :baffled:.
 
Do góry