reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na smakołyki i dania zwykłe dla naszych Słoneczek

Kinguś smak z całą pewnością inny. i niekoniecznie wszystkim to pasuje...i nie jestem pewna czy to dobrze "smażyć" oliwę;-);-)
ale ja używam tylko oliwy. no ale ze mnie to kucharz ...żaden, więc poczekamy na zdanie prawdziwych:tak:
 
reklama


zdradźcie mi tajemnicę, czy smażenie na oleju (np. kujawskim) daje inny smak niż na oliwie?
Przyznam Wam się, ze ja nigdy w życiu nie kupowałam oliwy... i nie używałam w związku z tym :happy:

Robiłam placuszki drożdżowe i jak dla mnie trochę tłuste, ale nie wiem czy to właśnie nie przez olej :-)


Kinga oliwa z oliwek daje inny posmak niz olej ale tez nie smazy sie na niej slodkich potraw. Jesli masz za tluste racuszki to odsacz je na papierowym reczniku (ja tak robie nawet z kotletami czy ryba) i/lub nalewaj na patelnie kropelke oleju byle tylko sie nie przypalilo.
 
Kinga - dokładnie tak jak Kelts napisała:tak: ja robię wszystko na oliwie z oliwek bo margaryna mi śmierdzi, czyli nawet schabowe, piersi z kurczaka, sos pomidorowy, ryby, warzywa - najpiękniejszy zapach jaki istnieje na świecie - to zapach czosnku rzuconego na oliwę - tak zaczynam większość potraw:-D niezależnie czy tak jest w przepisie czy nie:-D

ale typowe słodkie racuchy czy placuszki robię na oleju rzepakowym

natomiast do podsmażania rzeczy wystygłych - czyli ziemniaków, ryżu , makaronu używam tylko masła:-) bo tak najlepiej smakują

uffff - rozpisałam się, ale tez mnie teraz tak na gotowanie bierze, że nie mogę - z gór przywiozłam sobie od jednej babcinki super przepis na placek drożdżowy - jak mi wyjdzie to Wam go podam:-)
 
U nas także króluje oliwa z oliwek ...ale nie do wszystkiego ..odkryłam ostatnio olej z pestek winogron ...super do sałatek i rewelacyjny do smażenia polecam!!!!
 
fajny jest też olej z ryżu

też lubię oliwę z oliwek choć podobno nie powinno się na niej smazyć

jutro, w ramach konstruktywnego wykorzystywania obecności Krzymka w klubie malucha, bedę robić papkę z jabłek (+cynamon+gożdziki) i wrzucać do słojów - mmmm....już czuję ten piekny zapach...
 
głupio CI że mnie rozbawiłaś koga ?? to nie lada sztuka ostatnio ;-);-):-)

a z tą oliwą z oliwek to tak mi się też wydawało że nie powinno się na niej smażyć..ale tak jak napisałam...ja używam tylko oliwy..
 
reklama
też lubię oliwę z oliwek choć podobno nie powinno się na niej smazyć

Smazyc wolno tylko nie wolno jej przegrzewac bo wtedy zaczynaja sie wytwarzac szkodliwe dla zdrowia substancje.Ja tez uzywam oleju z pestek winogron, takze do smazenia- rzeczy na nim smazone maja ladny zapach i super smakuja
 
Do góry